Noellin život se zastavil, když se s ní před třemi lety na Štědrý den rozešel její přítel. Z toho důvodu nenávidí vánoční svátky. Na Štědrý den je omylem zamčena v obchodním domě, kde pracuje. Tam se setká s ženou, která se představí jako Noellin anděl strážný, a seznámí ji s několika „duchy“ minulých, současných i budoucích Vánoc. (tribican)

silentname

V momentálnom stave hodnotím "A Shoe Addict's Christmas" ako najlepší vianočný Hallmark film, ktorý som tento rok videl. Neklamem vám. Fakt. Nečakal som to, no tento film ma skutočne príjemne prekvapil. Začína to ako klasický koncept všetkých romantických Hallmark filmov. Máme hlavnú hrdinku, ktorá je po rozchode, tápa vo svojom živote a chce robiť niečo iné, ale bojí sa robiť rozhodnutia a je single... a bla bla bla. Jednoducho, všetko čo sme už videli. No potom nastupuje na scénu Jean Smart ako Charlie a veci sa veľmi rýchlo otočia. A to čo začalo ako klišé film neviemkoľko sa nakoniec zmenilo na príjemnú vianočnú komédiu s dobrou romantickou atmosférou, príjemnými postavami, dobrým humorom a celkovo to fungovalo. A okrem toho to má nielen príjemné vianočné kúzlo, ale rovnako to dáva aj dobrú lekciu do života. Akosi všetci niečo chceme, ale nič preto nespravíme. A len tápame životom a robíme veci, ktoré nás nebavia, lebo je to pohodlnejšie a nakoniec si na to zvykneme. Ale riskovať, alebo spraviť niečo pre naše sny v jadre zakopeme. A možno keby v minulosti urobíme iné rozhodnutia, tak by sme dnes mohli byť tam, o čom snívame. Všetko je to len o rozhodnutiach, ktoré robíme. Neviem čo povedať. S všetkým čo sa dialo mi ani tá romanca nakoniec neprišla tak gýčovitá a plná klišé. S troškou skvelých momentiek a dobrých lekcií to nakoniec podľa mňa funguje veľmi dobre. A nebránil by som sa k tomuto filmu kedykoľvek vrátiť. Vážne? Toto bude dobrý vianočný film? Toto? Je to tak. Ja svoj čas neľutujem. Nebol to film, ktorý by bol pre mňa okey, alebo tak zlý, až je dobrý. Toto je skutočne film, ktorý je podľa mňa dobrý. Úprimne. Hodnotenie: B+ ()