Osmnáctiletá atraktivní blondýnka Lucie (E. Vejmělková) chce být kostýmní výtvarnicí, ale na VŠ ji nepřijali, a tak zatím pracuje jako aranžérka. Její o 25 let starší přítel, divadelní režisér Michal (J. Kanyza), zařídí, aby mohla navrhovat kostýmy pro připravované představení. Luciin žárlivý kamarád Viktor (O. Malý), který dívku platonicky miluje, jí tento vztah marně rozmlouvá. Ani dívčina matka (V. Forejtová) není z dceřiny známosti nadšena. Lucii se ovšem práce v divadle daří a také její vztah s Michalem se zdárně rozvíjí. Lucie získá řidičák a začne jezdit s Michalovým autem, řídí však značně riskantně a bezohledně, což předznamenává budoucí problémy… (Česká televize)

Big Bear

Velmi zvláštní film ještě zvláštnějšího jména. První polovina je vlastně takovou reportáží BESIPu, kdy se reportérka vyptává lidí na ulici, profesionálního závodníka, prokurátorky, příslušníků VB atd... na chování řidičů za volantem. Tázaní jsou neherci a celé to působí jako všechny ty socialistické reportáže jak jsme je znali z ČSTV, když se reportéři lidí na ulici ptali na co stojí ve frontě, co říkají nedostatku toaletního papíru, co dělají v poledne pracovního dne v hospodě atd... Poslední z tázaných je už ale Eva Vejmělková v roli odsouzené mladé ženy, která si odkrucuje trest ve vězení za způsobení smrtelné dopravní nehody. Zde se film přehoupne do své druhé a já podotýkám té lepší poloviny. Mladá a krásná blondýnka Lucie se rozejde se svým přítelem Viktorem a zamiluje se do staršího muže Michala. Ten je úspěšným divadelním režisérem a díky němu se Lucii otvírají doposud nepoznané pracovní příležitosti. Není to ale jen čirá protekce. Eva je talentovaná, hezká a svým způsobem i ambiciózní. Michala ale miluje opravdovou láskou. Bohužel snadnost získávání všeho a nově nabytý pocit štěstí a bezstarostnosti zaviní, že Lucie způsobí vážnou dopravní nehodu. Film měl být asi jakýmsi napomenutím mladým řidičům, alespoň si to myslím. Vejmělková byla fakt krásná a hrála docela dobře, Michal - Kanyza ten vypadá a vypadal pořád stejně :-). Jak zde psali ostatní, zaujmul zejména mladičký štíhlounký a nekompromisní příslušník VB Norbert Lichý a pubertální mladíček Ondřej Malý. Celkově ale hodně zvláštní film, dnes už těžko někoho oslovující.  Dávám za dvě sjeté pneumatiky. * * ()

brumbrum

Ziram, ze davam zasa 4*, uz niekolky raz za sebou 😁! Velice dobry film a to hned po viacerych strankach: dobre herecke vykony, lubostna zapletka bez perverznosti a este aj velmi vysoko dvihnuty varovny prst, ked sa mladi "super-soferi" prehanaju po cestach. Je jedno, ci ohrozia cloveka na Skode 120 alebo na Mercedese a je jedno, ze to bolo na konci sociku a dnes je to na konci kapitalizmu: bez ohladu a zihadlo a na system, nadcasovy problem dementov na cestach. 4* ()

Schlierkamp

Československý film o osmnáctileté ambiciózní výtvarnici a kostýmové návrhářce Lucii (E. Vejmělková), která díky milostnému vztahu se starším režisérem Michalem (J. Kanyza) dostává atraktivní práci a otevírá se jí úspěšná kariéra. Podařené vykročení do pracovního procesu a náklonnost starších úspěšných mužů mělo vliv na myšlení mladé dívky a ztrátu pokory. Klíčovou roli v tomto hodinovém dramatu z produkce ostravského televizního studia hraje Luciinovo nezodpovědné chování, které se plně projevilo za volantem motorového vozidla. Příběh názorně ukazuje snadný a téměř bezpracný kariérní a společenský vzestup mladé dívky a následný fatální pád na dno po tragické autonehodě, která byla způsobena agresivním a bezohledným jízdním stylem nezkušené řidičky. Ve vedlejších rolích se ukázali mladí O. Malý jako odmítaný Luciin nápadník a N. Lichý jako mladý příslušník veřejné bezpečnosti. Snímek A. Müllera hodnotím průměrně, přičemž nejvýrazněji na mě v tomto filmu způsobila atraktivita mladé E. Vejmělkové a obsazení mého oblíbeného J. Kanyzy. ()

vitekpe

Osmnactileta kravka spi se starsim chlapem, ktery ji rozmazluje. Pucuje ji auto, ona jezdi jako blbka a nakonec havaruje, on pri nehode zemre. Cele to pusobi spis jako agitka BESIPU, nicmene Vejmelkova tu byla krasna (mlada). Film je samozrejme plny tupych frazi, ale to se tenkrat proste tak delalo. 2+ ()

Leonora odpad!

Lepší herecké výkony jsem viděla i na vánoční besídce místní školky. Moc nechápu, že po tomhle ještě někdo Vejmělkové nabídl roli. Co se pravděpodobného záměru tohoto veledíla týče, plachty Kooperativy se zkratkama nebo spoty Nemyslíš - zaplatíš byly nepochybně účinnější, protože u nich lidi po pár minutách neusínali nudou. ()