Dokonalá lož

• Česko Dokonalá lež (viac)

Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade. (Continental film)

Morholt

-MOŽNÉ SPOILERY- Ono to dost dlouho působí jako klasická podvodnická záležitost, ve které si starý podfukář vyhlédne bohatou vdovu zralou tak akorát na obrání. Hraje se vlastně jen o to, jestli to skončí romantikou a kriminálník se do své oběti zamiluje, anebo se ze zdánlivě naivní vdovy vyklube intrikánka, která má podobné zločinné plány. Pro obě dvě možnosti svědčil i relativně odlehčený tón, který vydržel i několik docela drsných momentů. Nicméně ve chvíli, kdy se film ponořil do hluboké minulosti, získal příběh thrillerový nádech a především úplně nový rozměr a Condonovi budiž ke cti, že ten přechod zvládl naprosto přirozeně. Závěr, který úplně odkryl karty, byl sice malinko překombinovaný, ale mohlo to být horší. Nicméně poslední multikulti sekvenci si tvůrci mohli odpustit. Co se herců týče, tak tady byla všechna očekávání naplněna do mrtě a dívat se na Helen Mirren a McKellena je prostě zážitek. 80% ()

sir-dave

První polovina vypadá jako pozorování "šmejdů" v akci než jako napínavé krimi. Druhá polovina si začíná hrát s fantazii, kdy nic nebude takové jaké se zdá a s postupným přibýváním času se mi líbila ta zamotanost a jak se nakonec z toho všeho vybruslí. Oba hlavní herci dělají co můžou a dělají to dost dobře. ()

Lukoboss

Dokonalá lež, které se nepodařilo dostatečně nalhat a prodat divákovi svůj příběh. Od začátku jsem s tím měl problém, ač jsou oba herci zkušení a herecky zdatní, nevěřil jsem jim ten "vztah". Podle mě to mezi nima nefungovalo a chvílema (hlavně v první půli) bylo skoro až legrační pozorovat, jak se dva lidi v pokročilým věku snaží mezi sebou jiskřit. Neustále tušíte, že bude někde problém, kterej se dřív nebo později musí vyřešit, no pravdou je, že takový vyústění jsem opravdu nečekal. Bohužel wow efekt se nedostavil a třešničkou na dortu byla genderová korektnost - vnuk se svým černým partnerem v růžovým tričku. Naprosto zbytečná záležitost, která ale dneska prostě musí být, aby si náhodou někdo nestěžoval. Škoda, rozhodně jsem čekal víc. ()

NinadeL

Cosi dobrého na téma, co by asi tak filmu slušelo, kdybychom měli k dispozici na dvě rovnocenné hlavní role Helen Mirren a Iana McKellena? Výsledek je zajímavý thriller přesně pro ty dva oblíbené staroušky s hezkou porcí britského humoru a vtipným odkazem na Hanebné pancharty. Ani bych neřekla, že to bylo jakkoli překombinované, protože životy dnešních seniorů nebyly přece lineární bezbarvou pohádkou. Ať už se narodili kdekoli. ()

celticek

Už trailer na Star wars v Kyjově mě zaujal, takže hned jak byla možnost, jsem to zhlédl. Mirren i McKellen = v pořádku. Ten pomalý rozjezd se mi líbil mnohem více než následující snaha nadžgat do 5 minut celý dějový twist. Člověk si nemůže dát žádné střípky dohromady, ikdyž samozřejmě ví, že k něčemu takovému směřuje, protože to tady už bylo xkrát. Solidní průměr. ()

• Britský denník The Guardian zaradil film do zoznamu najviac podceňovaných filmov roku 2019. (Arsenal83)