Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

Hromino

Čarodějky z Eastwicku jsou vynikajícím skloubením hereckých výkonů, skvělé režie a pořádné dávky napětí a humoru. Jack Nicholson hraje skvělého "ďábla" a napravovače, Cher - hudební babička vynikající. Velmi pěkný film, který ještě podtrhuje hudba Johna Williamse. ()

Stegr

70% - Jack Nicholson opět nezklamal, zaválel na jedničku, jak je jeho zvykem. Tři hlavní představitelky zahrály také pěkně. Takže jediné, co mi moc nesedlo, byl dost ujetý příběh, kde jsem pořádně nezachytil nějaké vysvětlení schopností ženské trojice, což mi, vzhledem k tomu, co všechno dokázaly, vadilo. Hudba Johna Williamse byla bohužel také dost nevýrazná, ale celkový dojem na mě ta ztřeštěnost udělala dobrý, takže celkově lehký nadprůměr... ()

Rosaviva

No tohle byl.. zajímavý film, až na to, že jsem nepochopila ten konec. Njn, musim se s tim smířit, že občas nějáký filmy nepochopim. Každopádně se mi to i docela líbilo. Místama to teda bylo šíleně nechutný, že jsem se ani nemohla dívat (viz. pecky). Jack Nicholson je výbornej herec, nepotřebuje ani masku, hrozně vypadá pořád. Hlavně na to jak je to starý film vypadá pořád stejně. 4* ()

Ruut

UPDATE 2018: Ahaaaa? No George Miller prostě vždy točil jinak než ostatní ------ Výborná poctivá komedie z osmdesátých let. Jack Nicholson je opět démonický a i holky mu skvěle sekundují. Našlo by se tam pár scénaristických nelogičností. Ale je to proboha komedie a to hlavní co má správná komedie mít splnuje na jedničku. U tohoto filmu prostě nejde se nudit. Potěší velmi dobrá výprava a hudba. ()

kingik

Film z dob, kdy Cher, Michelle Pfeiffer a Susan Sarandon ještě byly k pomilování. A Jack Nicholson byl dábelský pokušitel. Film tak trochu zestárnul a ještě před lety byl nápaditou směsicí komedie a hororu a dloubl si i svým satirickým podtextem do morálních hodnot, dnes je z něj spíše taková neškodná a naivně provokativní komedie s hororovými prvky, co nepůsobí zrovna kompaktně. Přítomné dámy nikdy nehrály blbě, Nicholson předvádí nevídané skopičiny i v pokročilém věku, hudba Johna Williamse je hravá i dravá, režisér George Miller to hraje na svěží originalitu. Příběh, který si odkrojuje hned z několika filmových žánrů, má stále šanci pobavit i dnes. Přinejmenším je zajímavé srovnání s dnešní tvorbou, která je na podobně laděné snímky poněkud skoupá. 70% ()

HoneyBunny

Po prvním shlédnutí Čarodějek mi nebylo dost věcí jasných. Má být Nicholson skutečný ďábel, jsou ty holky opravdu čarodějky? První problém vyřešily znalosti angličtiny Darryl - devil, van Horn - rohatej. Ale co ty ženský? Opravdu uměly čarovat? Jaktože jenom ty tři, proč ne ostatní? To chce Satan děti zrovna s čarodějkama? Může ďábel umřít? Proč se na konci nevrátil? Ten film vzbuzuje moc otázek a dává moc málo odpovědí. ()

Vodnářka

Skvělý příběh a Jack Nicholson ještě odpornější než v Osvícení. Co víc si přát aneb nechutně zábavná herecká etudka pro Jacka, jehož šílené výrazy vás budou děsit ještě dost dní po zhlédnutí. Nezaostává ani herecké trio Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer představující schopné ženy, které se nechají svést ďábelským charismatem a sebevědomím tajuplného cizince, a které pak se vším umem využijí jeho drsné metody pro svou záchranu. Hravé, vtipné, strhující! ()

Anderton

Skôr ako komédia alebo fantasy na mňa Čarodejnice pôsobili ako alegorický psycho horor. Čo ženy skutočne chcú môže vedieť jedine diabol a mi máme možnosť vďaka Nicholsonovi sa to dozvedieť tiež. Nakoniec zistíme, čo potrebujú aj muži a že aj pán temnôt je len obyčajný chlap. Miller mal v ruke dva tromfy. Scenár s trefnými dialógmi a Nicholsona, ktorý ich asi ako jediný v Hollywoode mohol uveriteľne podať. Tenis je samozrejme nezabudnuteľný. Napriek bláznivej loptičke tu pôsobia výmeny uveriteľnejšie, ako v ľubovoľnom filme, kde sa alibisticky strihá z jednej strany na druhú. ()

Frajer42

Nechci si ani představit, kde by byl tento film bez Nicholsona. Film opravdu působil, jako by mu byl napsaný na míru. Tohle byla vyloženě role pro jeho ksicht a osobnost. Zdárně mu sekundovaly tři sympatické MILFky. Musím říct, že Michelle Pfeiffer to v třicítce opravdu seklo a nejeden muž by na malý moment klidně zapomněl, že je asexuální puritán. První polovina filmu mi přišla výrazně lepší než ta druhá. Od ukončení námluv se třemi slečnami snímku postupně docházel dech, stereotypnil a pozvolna mířil k očekávanému konci. Humor vcelku fungoval. Rozhodně jsem však neměl pocit, že sleduji film, který by byl tak dobrý, jako je jeho pověst. ()

Campbell

Tak teď už chápu proč mi rodiče nedovolily se na to koukat, kdysi jsem měl za to že se jedná o komedii o kterou se sice jedná ale dost černou. Humor je tu dán dost černým způsobem, a celej film působí dost temně, herci jsou geniální včetně Nicholsona kterej mi přišel že se do role nehodí a ze začátku mi přišel i naprosto obyčejnej ale postupem času jsem si ho dokonale oblíbil, a hrál na výbornou.Ostatní herci taky byly dobří a Jenkinse jsem litoval. Parádní film s pár nudnějšíma scénama. ()

nascendi

Nad komentármi sa v poslednej dobe objavuje text, ktorý začína slovami: Tento film možná neohromí. To je pravda, Čarodejnice z Eastwicku ma neohromili. Zaujali ma, chvíľami aj pobavili, započúval som sa do výbornej hudby, lepšieho herca na titulnú úlohu si ani neviem predstaviť, ale to je všetko. Dáviace scény ma ako obvykle odpudzovali a k mystičnu nemám potrebný vzťah. Doplnil som si medzeru vo vzdelaní (Kleopatra) a tri hviezdičky považujem za maximum možného. ()

Tomco

Neraz Nicholson dokázal aj sám ukočírovať, inak veľmi priemerný a prakticky stratený projekt. Tu sa však môže rozkrájať na kusy, postaviť na hlavu a aj tak nemá šancu zakryť holý fakt, že tento film je proste úplne zbytočná bezduchá blbosť. Neviem či môžem porovnávať neporovnateľné, ale pre mňa typologicky podobná Zemeckisova Smrť jej pristane je na tom omnoho lepšie a dá sa pozerať prakticky neustále. 50%. ()

FrodoF

Celkem povedená záležist s mým oblíbeným Nicholsonem v roli...jak se vlastně jmenoval...nějak Fen-něco, no prostě v roli ďábla a ta role Nicholsonovi opravdu sedí! ()

Rocky62

Těžko zařaditelný snímek, který ač velmi specifický, tak ve všech úhlech pohledu dosti bizarní. Miller až příliš sází na extravaganci a běhá od žánru k žánru. Rozjíždí se v nadržené komedii, poté udělá pár zastávek v satiře a dramatu, aby nakonec skončil ve výstředním fantasy hororu. Někdy je taková spletitost žánrů ku prospěchu věci, zde nikoliv. Herecky však nadprůměrné. Jack Nicholsonů předvádí jednu z prvotřídních kreací ( i přesto, že ďábel v Konci světa či Ďáblově advokátu na mě zapůsobil více). Dámské osazenstvo srší šarmem a je sexy, což zajímavým způsobem ukázala Míša Pfeifferovic, kdy během tenisu odpálila míček zadkem. Některé momenty vyzní vtipně a nechybí jim nápaditost. Celkově vzato však film o pořekadlu v jednoduchosti je krása nikdy neslyšel. 65% ()

Arsenal83

Nicholson mohol hrať diabla aj bez slov, tá vizáž, tie grimasy, úsmevy, to všetko sedí ako čučo k žobrákovi a opäť ďalší dôkaz, že ide o jedného z naj hercov, čo sme tu za posledných 70 rokov vôbec mali. Inak som sa pri mnohých scénach aj nudil a vybrané ženy sú až na Michelle veru výberom buď z klobúka, alebo z núdze. Pobavil ma začiatok poľského popisu filmu: "Trzy niemłode już kobiety..." 😆 Haha, presne, už nemladé boli veru a keď raz Jack Nicholson uviedol, že mal obcujúci pomer s niekoľko tisíc ženami (iné pohlavia nespomínal), dúfam, že v zbierke určite nie je Cher alebo Susan, lebo zase odtiaľ potiaľ. S Pfeiffer sa potom neskôr ešte ovlčil, to vieme, a nevadí nám to ale netreba za každú cenu Descartovo Cogito, ergo sum meniť na Coito, ergo sum. ()

packa

Snad jen doplním, že skladbou, kterou nacvičovala Susan Sarandon ve chvíli, kdy ji navštívil Jack Nicholson, je sólový part z Allegra, první věty slavného Koncertu h moll pro violoncello a orchestr op. 104, vrcholného díla génia romantismu Antonína Dvořáka. ()