Čarodejnice z Eastwicku

• Česko Čarodějky z Eastwicku (viac)

V pokojnom provinčnom mestečku Eastwick žijú tri priateľky: Alexandra (Cher), Jane (Susan Sarandonová) a Sukie (Michelle Pfeifferová). Všetky tri sú rozvedené a túžia po mužovi svojich snov. A on naozaj príde. V jednu temnú noc sa prisťahuje do pánskeho sídla na okraji mesta tajomný cudzinec Daryl Van Horn (Jack Nicholson). Všetky podľahnú jeho čaru a jedna po druhej sa ním nechá zviesť. Dámy si konečne užívajú krásu, lásku a vzájomné priateľstvo. Ich raj však má jednu chybu - Daryl je diabol... (TV Markíza)

ScreamJay

Dneska už klasická nakopávka George Millera Čarodějky z Eastwicku je příkladem komediálního hororu, který nelze jen tak zamést pod koberec jako jinou brakovitost z tohohle oboru. Jindy riskantní sázka na velký počet celebrit do první linie filmu tady vychází téměř na 100% a divák se tak u filmu vysloveně nudit nemůže. Napětí nahradila spíše démoničnost Jacka Nicholsona, který zase ukázal jakého herectví je schopen léta neléta. Dívčí trio v čele s Cher, jenž zahrála jednu ze svých nej rolí a nikoliv plasticky, jak by se nabízelo, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer jejíž hvězda už notně pohasíná, prostě všechny tři Jackovi skvěle sekundují. Filmu nechybí bohatá výprava, prima kulisy. Ďábel poslal Jacka na Zem, prej neodolatelný svůdce žen. Žádnej Casanova ale ulítlej blázen, spíš než romantika je to zlej sen. Efektově celkem slušná podívaná, režijně zvládnuté. Ale na 5 hvězdiček to nemá. ()

betelgeuse

Výborná zábava opatřená vibrující genderovou metaforou, nicméně je pravda, že filmu by prospělo trochu kalibrace a citu pro míru - těch poloh a nálad (fantastická komedie, satira, horor, triková exhibice, Jackova exhibice) je přece jen až dost. ()

Kaka

Všeho moc škodí, aneb brutálně přeplácaný mix komedie, satiry, hororu, thrilleru a kdo ví čeho ještě. Žánrově prakticky nezařaditelný film, který se vyhýbá jakékoli škatulce (což je sice plus), ale přílišný důraz na všechny články filmu (vizuální efekty, vypružené dialogy) ruší celkový požitek a stahuje tak tento výtvor do průměru rychlostí nadzvukovou. Nejde ani tak o to, o čem, ale jak. Herecky ovšem bezpochyby velmi silné - především Jack Nicholson předváděl výtečný výkon, avšak ani přes jeho nesporné kvality jsem některé reakce rádoby okouzlených žen nevěřil. Nic proti režijní kreativitě a pestrosti, avšak toto dílko v mých očích překračuje hranici akceptovanosti (to jest vysoké hodnocení). A to jsem ještě nezmínil, že několik scén bylo věru zbytečných/zdlouhavých. ()

NinadeL

Tak dobré, že se televize třikrát pokusila o seriál Eastwick, z nichž se ten nejúspěšnější dočkal 13 dílů. Čarodějky jsou zkrátka naprosto výjimečné a jsou jedním z nejlepších filmů 80. let. Kralující trio Pfeiffer, Sarandon a Cher je stejně neodolatelné jako ďábelský Nicholson. Mohu pravidelně opakovat, repríz se nikdy nenabažím. ()

castor

Pro mě nečekaně slabá záležitost, která zbytečně rozmělňuje talent několika hereckých es. Opravdu mě příběh, ve kterém tři kamarádky podléhají kouzlu samotného ďábla, zrovna dvakrát nenadchnul. Režisér George Miller (série Šílených Maxů) natočil román Johna Updikea jako poměrně unylou a ničím překvapivou komedii.. a taky satiru, thriller, horor.. Je to přeplácané a tvůrci tak trochu tápají, na kterou stranu se víc položit. Z Jacka Nicholsona i při temnějším charakteru jeho postavy nicméně prýští totálně šílená energie. Ostatně co jiného jsme mohli čekat? Jeho potměšilý sexuální ďábel Daryl Van Horne je bezpochyby tahounem celého snímku, který ale ve své druhé polovině sklouzává v hektickém provedení do čarodějnických, fraškoidních, zdlouhavých a kdo ví ještě jakých sfér. ()

ClintEastwood

Koukám, že jsem neměl ohodnoceno! Hororové komedie z 80. let, patří k mým největším filmovým úchylkám a Čarodějky z Eastwicku pasují do výkladní skříně tohoto žánru i oné doby. Potěší zde nejen zábavný příběh, hudba či slušné efekty, ale hlavně tři sexy kočky v podobě Cher, Sarandon a Pfeiffer. A tehdy padesátiletý Jack Nicholson, s culíkem ala Roberto Baggio, je tady jako vždy prvotřídní. Dobrá zábava, která nestárne. ()

Rex Mundi

Milujem tento film, pamätám si z neho celé repliky. Boli časy, keď som si ho púšťala skoro denne a neomrzel ma. Viac hádam ani nemám čo dodať... iba ak: "Hmm, já bych volavku nepoznal, ani kdybych přímo na ni močil. Dáte si oběd?" - "Už je trochu pozdě." - "Na oběd?" - "Ne, močit na volavky." ()

Dan9K

Tak je to tady zase. První půlka: Nicholsonova exhibice, které bych byl schopen dát vysoce nadprůměrné konečné hodnocení se bohužel zvrtává v té půlce druhé v trapnou a nepříjemnou frašku. Nicholson potvrdil své kvality, Čarodějky z Eastwicku zklamaly a nudily... ()

troufalka

Opět jeden z filmů, u kterých si připadám jako z jiné planety. Pro ostatní je skvělý, vtipný, dokonce inspirativní a já se u něj nudím. Fakt mě to mrzí, ale jde to mimo mě. Hodnocení vyjadřuje čistě můj dojem z filmu, nechť prosím nikoho nepohorší. ()

Ded@M@tes

Nicholson působí jak největší úchylák, ale to musel být záměr, neoslovilo mě to natolik, abych hodnotil pozitivněji. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Amarcord_1

85% - Normálně nejsem fanda tohoto žánru, ale skvělé herectví, výborné nápady, parádní hudba (hádejte čí...) a ideální tempo filmu si mě fakt získaly. Scéna s Dvořákovým violoncellovým koncertem by se měla promítat na hodinách metodiky na Pražské konzervatoři. ()

pepo

nicholson je geniálny a takisto ženy sú fajn:)-myslím herecky.neznášam len scénu so zvracaním čeršní.bola dosť drsná.fakt super zábava.a súhlasím - nicholson je satan ()

Xmilden

Soubojovka mezi mužem a ženami, kterou si pro sebe ukradnul jako vždy skvělý Nicholson. Jinak mě tenhle film nikdy nijak extra nebavil. Na můj vkus je zbytečně dlouhý. 60% ()

sepp

VYtecna cerna komedie s tradicne skvelymi grimasami J.Nicholsona a prekvapivymi vykoni cele trojice carodejek. Kvalitn ipodivana, ktera stoji za to... ()

cheyene

Moje očekávání bylo poněkud větší... přes jisté rozčarování však musím ocenit herecký výkon Jacka Nicholsona, ale rovněž ženského osazenstva. S hodnocením se nedokážu přenést přes 3*, neboť pocit, že podruhé si již tento snímek nepustím, je více než silný. ()

ajuska

Jack Nicholson coby ďábel nemá chybu, ale jinak je tu jen poměrně řídký a nijak úchvatný děj proložený sem tam nějakou tou děsivější scénou. Celkově, pro mě, naprosto průměrný film. ()

lamps

Příběh rozhodně není zrovna dokonalý, ale zásluhou famózního Nicholsona vyplouvá daleko z šedi průměru. Stejně jako asi každý mužský jsem se i já snažil zaměřovat svou pozornost hlavně na nejkrásnější čarodějku Michelle Pfeiffer, ale Jackův výkon od chvíle, kdy se poprvé objevil na place až do okamžiku, kdy jej opustil, naprosto zastiňuje vše ostatní a dělá z filmu jednu velkou zábavnou show. Takoví umělci jako on by snad ani neměli stárnout, aby nás mohli pořád a pořád zahrnovat svou genialitou. A co se týče kvality filmu? Jestli máte alespoň trochu rádi atmosféru nadpřirozena, černý humor a v neposlední řadě Nicholsonův herecký projev, tak se budete skvěle bavit! ()

JohnnyD

Film síce budí typický knižný dojem (dej tak na desať stranovú poviedku a to celé natiahnuté bočnými líniami a drobnosťami na tristo stranový výcuc; popravde netuším aká je pôvodná kniha, toť môj dojem z filmu), ale pekelný Jack Nicholson spolu so skvelou ústrednou trojicou (Michelle Pfeiffer je rozkošná!) a atmosférou amerického malomesta pripravujú dostatočný potenciál na kvalitnú zábavu. ()