Snímek nabízí pohled do zákulisí rozsáhlé pyramidové hry Bernieho Madoffa. Zkoumá, jakým způsobem do ní byla zatažena veřejnost, i sled ničivých událostí, které napáchala – jak na obětech, tak i na Madoffově rodině. Robert De Niro a Michelle Pfeiffer excelují v hlavních rolích Bernieho a Ruth Madoffových. (HBO Europe)

*CARNIFEX*

"Vždy som všetkým hovoril, aby investovali iba polovicu, lebo sa niečo môže stať. No ľudia sú veľmi chamtivý" No a toto povie práve ten, čo zruinoval život sebe i mnoho iným, práve pre svoju túžbu "všetko vlastniť". Výborný film, pre laika spôsobom spracovania rozhodne prijateľnejšie stráviteľný, ako taký "The Big Short". Kým ten išiel viac do hĺbky problematiky, v tomto prípade divák sleduje viac menej rozpad rodiny Bernieho Madoffa. ()

Dzeyna

Pane bože, Michelle Pfeiffer zraje jako víno a čím dál tím víc krásnější. A De Niro má prostě charisma a šmrnc, který mu nejde upřít. Celý příběh je výborný a různé zápletky jsou skvělé. Navíc všechny postavy své role skvěle zahrály. Vůbec mi tady kupodivu ani nevadila delší metráž, jelikož to utíkalo jako po másle a o nudě nebo nudných scénách se nedá napsat ani ň. Za mě hodně povedené dílo. ()

nash.

Poněkud roztěkaná rekonstrukce největší pyramidy v historii finančních podvodů. Čehož vinou nedokáže zaujmout, připoutat a nechat prožít ani velikost toho podvodu, ani emoce jeho aktérů, ať už viníka nebo obětí. Jediným kladem je De Niro, jeho výkon je tak dobrý, že kdykoli se teď řekne Madoff, vybaví se mi tvář de Nira nikoli skutečného Madoffa. ()

TheDon

Čaroděj z dvouapůlhodinové země nudy. Pyramiďák DeNiro už dávno neoslňuje na filmových plátnech oskarovejma výkonama, ale ruku na srdce, možná by to chtělo zvolit trochu kvalitnější scénář, jinak už nezazáří v ničem a budem si ho všichni pamatovat jen jako tchána Gaylorda Jebala. Abych taky něco napsal k filmu. Možná nejsem úplně ta cílovka, které byl film určenej, nějak mě nikdy nezajímal NASDAR, ani jiný kurzy burzy. Nejsem specialista na index PX50, ale to přece neznamená, že bych si nemohl užít kvalitní spektákl. Asi nemohl. Po hodině a půl a dvou nezdařených pokusech o sebevraždu (možná kdyby se to Robertkovi a Mišelce povedlo, nemuselo to bejt tak dlouhý) jsem to nevydržel a šel si pokecat s výrobky s Kutné Hory. Přišel jsem až ke konci. A vlastně jsem o nic nepřišel. Robert si může tenhle kvalitní biják pověsit hned vedle Heist 657. 30% P.s.: Hank Azaria a jeho přirovnání slečen k autům by se mělo zařadit mezi kultovní scény. ()

Real Tom Hardy

"THIS COUNTRY NEEDS A VILLAIN, SOMEONE TO SEND TO THE GALLOWS, SO EVERYONE CAN FEEL OKAY ABOUT LIVING UNDER A RIGGED SYSTEM." ---------- Ak by sa film hlbšie venoval samotnému prípadu viac, ako sa venoval mentálnemu stavu Bernieho a jeho rodiny, mohol poslúžiť ako "dokument" pre tých, ktorým sa čítať, alebo sledovať samotné dokumenty nechce. Nuž, psychologickú sondu som nečakal a ani nechcel. Aj keď musím uznať, posledná polhodinka bola pekne atmosfericky vyhrotená. ()

• Ve scéně, kdy Bernie (Robert De Niro) volá Ruth (Michelle Pfeiffer), zanechá své ženě několik hlasových zpráv. To je však technicky nemožné, jelikož všechny hovory z federálních věznic musí být přijaté osobou, které vězeň volá. Zabraňuje to, aby lidé dostávali nechtěné telefonáty a hlasové zprávy od vězňů. (TheRay97)