Vánoční princ: Královská svatba

• USA A Christmas Prince: The Royal Wedding

Grimaldi

Změna režiséra filmu opravdu neprospěla. Vlastně vůbec žádná změna. Ať už se totiž jedná o přeobsazení otce někým otravným, změnou profese Sarah Douglas tak aby byla ještě víc protivná, ale hlavně přidáním neskutečně nesnesitelného svatebního organizátora, kterému jsem nechtěl nic jiného než ublížit… změny prostě celý snímek výrazně poškodili. Vánoční princ si díky hlavní hrdince a králově sestře dokázal udržet ještě jiskřičku kouzla, ale že by jí dokázal v pokračování nějak líp využít už bohužel nevěřím. ()

chrispe

Mám v sobě určitej druh masochismu. Většinou se kouknu i na další díl(y), i když ten první stál za prd. To samý mám u knížek. Hele a tady půjdu jak koukám proti proudu, protože tohle se mi asi líbilo o krapítek víc jak jednička. A to má v tento čas jednička krásných modrých 43% a tato dvojka 29%. Ty brďo a koukám, že je už i trojka! Kristebožeježíši. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Vánoční princ 2 z roku 2018 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato romantická komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Byl jsem zvědav, zda si dvojka udrží alespoň průměrné hodnocení, neboť podle mých zkušeností mívá druhé pokračování problém zachovat kvalitu. Ve dvojce jsme se opět setkali s bývalou novinářkou Amber Moore (Rose McIver), princem Richardem (Ben Lamb), pravou rukou královny Averill (Sarah Souhlas), postiženou mladou princeznou Emily (Honor Kneafsey), Richardovým bratrancem Simonem (Theo Devaney), starou královnou (Alice Krige) či věrným lokajem Littlem (Richard Ashton). Dvojka se odehrávala rok po událostech v prvním díle a šlo o svatbu obou mladých lidí, kteří však na sebe neměli moc času. Amber byla zahlcena diktátorskými tradicemi královského protokolu a nedostatkem kontroly nad vlastní svatbou, kterou ovládal okázalý návrhář Sahil a paní Averillová, zatímco Richard bojoval s neúspěšnou implementací svého programu ekonomické revitalizace království, která záhadně nefungovala. Zemi trápila nezaměstnanost a nízké mzdy, takže obyvatelstvo bylo pochopitelně nespokojené. Královna Helena přivedla starého rodinného přítele lorda Leopolda, aby zjistil důvody nefunkčnosti ekonomických novinek a mezitím se Simon, zchudlý kvůli rozvodu se Sophií vrátil, aby prosil o návrat do paláce. Vztah Amber a Richarda byl napjatý, protože Richard byl stále více rozptylován královskými požadavky a Amber se odmítala podřizovat přísným pokynům paní Averillové….Poté, co Amber obdržela hořké vánoční přání od nezaměstnaného dělníka, začala zkoumat královské finance se svými přáteli z prvního dílu, kteří přišli oslavit její svatbu. Dozvěděla se, že iniciativa krále selhala kvůli odlivu peněz ze země do nově založených společností a pak se do řešení záhady zapojil Simon. S pomocí Emily se skupina nabourala na stránku, kde odhalili majitele nových společností, které byly ve vlastnictví Leopolda. A pak už vše dospělo ke svatbě a byl konec. Druhý díl bohužel naplnil mé očekávání a o poznání méně mne bavil. Nicméně mi film dokonale seděl do vánočního období, kdy jsme si jej doma pustili a to o šlo. Dlouho jsem přemýšlel, jestli tomuto rodinnému filmu mám dát dvě či tři hvězdy a nakonec jsem se rozhodl následovně. Suma sumárum, druhý díl Vánočního prince ode mne obdržel dvě svatební hvězdy **. ()

hansel97 odpad!

Z letošní vánoční nabídky Netflixu dost možná ten největší výplach. Vzhledem k tomu, že jde o sequel k prvnímu filmu, který byl také horší než letošní kousky, to nepřekvapí. Ovšem snaha o příběh, nové postavy a to všechno jde vedle. Příjemné jsou vánoční kýčovité scenérie a Rose McIver je mi trochu líto, ale tohle by se vám nelíbilo ani na drogách. ()

AgnesDee

Tam, kde první díl jakž takž funguje, dvojka selhává na plné čáře. Největšími problém jsou nejen průhlednost a tupost, ale hlavně nuda, která prostupuje naskrz celým filmem. Zde se dokonce nedá ani zasmát hloupostem, které v tomto filmu působí strašně hloupě, zatímco v prvním nějakým způsobem fungovaly. ()

• Natáčení probíhalo zejména v Rumunsku. (MeanWhile)