Back in Time

Mimomisu

Ve vysledku nekonfliknti, ale vlastne zklamani. Po prvni, zabavne tretine, kde se objevuje Spielberg, Silvestri. scenaristi, herci (ale zdaleka ne vsichni podstatni) to najednou preskoci do 40ti minutoveho modu dokumentu o DoLearan a vlastne az do konce stopaze se jedna uz o mluveni s fans (i kdyz nastesti nejen o stroji casu). Cekal jsem kompletne neco jineho a ten dramaturgicky skok me dost vydesil. Obycejny kecaci dokument (a klidne o pul hodky tim padem delsi), by se mi libil vic. Historka s s Ericem Stoltzem je zminena, ale jeho nazor bohuzel nikde (pochybuju, ze by po tolika letech drzel zast). Stejne tak spousta hlavnich postav nedostala slovo, jen spousta nadsencu a geeku. Nic proti tomu, ale tak bud se zamerim na jedno nebo na druhe. Ta roztristenost tomu hodne neprospiva. P.S.: Viděno 21.10.2015 :) ()

Duke90

V dokumentu se o filmové sérii, průběhu natáčení a jiným podrobnostem týkajících se obsahu sice příliš nedozvíme, ale za to na nás vybafne spousta fanouškovských srdcařů, kteří neskutečným způsobem celou sérii nadále šikovně popularizují. Tím se dokonale potvrzuje fakt, že Zemeckis natočil něco opravdu výjimečného a nakopnul tak diváky z celého světa k různým technologickým exeprimentům nebo třeba vybudování vyšperkovaného zábavního parku, což musela být neskutečná dřina. Z tohoto pohledu považuji dokument za velice podnětný, ale pokud vás zajímají detaily ze samotného filmování, raději se poohlédněte po něčem jiném... ()

Luxocculta

Parádní dokument nejen o vzniku téhle ikonické trilogie, ale také o lidech, které ovlivnila a světě, který se kolem ní vytvořil. Evidentně ale není pro každého. Naštěstí patřím mezi ty, kteří si ho užili, k čemuž možná přispělo i to, že jsem těsně před tím s nadšením zhlédl všechny tři díly. Tohle je přesně to, co se vám může hodit na dojezd. ()

kaylin

Já se přiznám, že "Návrat do budoucnosti" je film, který mi prostě k srdci nepřirostl a nejsem fanoušek, který by šílel ve chvíli, kdy bylo 21. října 2015. Od dokumentu jsem čekal něco zajímavého, ale je to prostě jen povídání o tom, jak se natáčelo, jaký to mělo a má efekt na lidi a jak je to vlastně všechno skvělé. No, nadšený jsem z toho nijak nebyl. ()

JohnCZ

I když jsem fanoušek celé trilogie, ty superlativy valící se ze všech stran byly až otravné. Obrovskou část dokumentu zabírají řeči o tom, jak je trilogie Back to the Future nadčasová, perfektní a dokonalá a jak tomu a tomu změnila život - prostě takové kecy o ničem, které nic moc nového neřeknou a akorát natahují stopáž. Dále je zbytečně velký prostor věnován fanouškům a jelikož je to Amerika, nechybí ani nějaké ty dojemné příběhy handicapovaných. Celou dobu dokument klouže hodně po povrchu a když už nakousne zajímavé téma (historky z natáčení, nahrazení Erica Stoltze, Foxova nemoc a nadace), tak není pořádně rozvinuto. Těšil jsem se například na dobové záběry a hlubší náhled do tvorby celé trilogie, ale to tenhle dokument obsahuje jen hodně okrajově. I tak stojí Back in Time za zhlédnutí, pro fanatiky do této série je to vlastně prakticky povinnost. Třetí hvězda je za téma, samotný dokument bych nejspíš hodnotil o stupeň níže. ()