Bývalý šampion v boxu Herbert využívá svou impozantní tělesnou schránku a pěsti stále schopné brutální síly v nepříliš zářné kariéře vyhazovače a vymahače dluhů. Ale potetované tělo, jeho nástroj i pýcha, protagonistu zradí, když se projeví nemoc. A ta Herberta postupně připravuje o sílu. Hrdina se snaží důstojně bojovat ve svém největším zápase a hledá záblesky lidského spojení v roztříštěných vztazích s odcizenou dcerou, mladým boxerem, kterého trénuje, i přítelkyní, zatímco nevyhnutelně směřuje k poslednímu K. O. Fyzicky intenzivní sonda o přijetí smrtelnosti se opírá o vynikající herecký výkon v titulní roli. (Febiofest)

Happens

Dost melancholický, smutný a depresivní životní příběh boxera, co úplně neuspěl v kariéře, tak používá svoje boxerské schopnosti jako vymahač dluhů a trenér. Nicméně ranou osudu dostává "Aliho nemoc" a jeho život tak pomalu vyhasíná. ()

Xeelee

[Febiofest 2016] Citlivá dekonstrukce přebujelýho ega jednoho rváče a strašnýho hajzla, jehož činy z doby před zavřením do lochu jsou divákovi předkládany jen v matných náznacích. Film příjemně graduje do emocionálně velmi intenzivního závěru, který mě dohnal k slzám bez toho, abych se cítil jakkoliv emocionálně vydírán. A originálně pojaté závany lidskosti filmu dávají neopakovatelnou atmosféru. PS: Na film přijela jedna ženská na vozíčku. Měl jsem z toho při odchodu ze sálu poněkud smíšený pocity. ()