Batwoman - Série 1

(séria)
USA, (2019–2020), 13 h 59 min (Minutáž: 41–42 min)

Ruby Rose, Rachel Skarsten, Dougray Scott, Meagan Tandy, Elizabeth Anweis, Dakota Daulby, Nicole Kang, Brendon Zub, Gracyn Shinyei, Rachel Maddow, Ryan Hesp (viac)

LizianShaw

Tenhle seriál mě ze všech Cw potěšil nejméně. I přes hrozný pilot (chápu, proč feministické hlášky typu, Batman should be a woman odradíly většinu diváků), se to zezačátku drželo na docela dobré vlně. Samozřejmě je tu zase řada typických Cw klišé a nelogičností, jako např. zkušená bojovnice Batwoman nemá šanci, proti nějaké teenage holce s nožíkem, nebo případ, kdy Kate mohla chytit zločince jedním úderem (nebo i pouhý batarang), ale místo toho se ze srdce rozhodne, že raněný pár vteřin nemůže počkat (čímž zase dává zločinci šanci, aby opět propukly vraždy). Takhle bych mohl jít dál a dál, někdy je to fakt na hlavu. Je jasné, že to musí natáhnout na 42 minut, proto je formule Batwoman-prohraje-pak-dostane-povzbuzující-proslov-díky-kterému-vyhraje ideální. Obsazení je hrozné. Nevyžaduju bůhvíjaké výkony, ale jsem rád, když má každá postava nějaký účel. Ale vlastně mi stačí 2 věci - sympatický hrdina a hlavní nemesis. Ani jedno se zde nepovedlo. Ruby Rose se snaží vypadat co nejvíc drsně (teda batmanovsky), ale chová se jako naštvaný buldok. Herečka Alice sice umí hrát, ale má strašně groteskní scénář, a co mi vadilo nejvíce, je její nadužívání. Nemůžete dát hlavního záporáka série, do každé epizody, přičemž skoro v každé druhé proti Kate bojovala. Je to strašně repetitivní. S tím jejím scénářem mi také připadala jako parodie na Jokera. Jacob Kane to uměl zahrát, ale má strašně stupidní scénář, ať už jako angry dad nebo policajt, co dá všechno do toho aby chytil Batwoman (kde už jsme to asi viděli??), ale aby dokázal chytit pár zločinců, k tomu mu nevystačí ani komando o 100 mužích (...a ženách :) ) I přesto, že mu Batwoman několikrát pomohla, jí pořád vyhlašuje válku, a to už je po chvíli strašně otravné. Jediný herec, který se mi zalíbil a má celkem fajn linku je Luke Fox (doufám, že bude v budoucnu Batwing). Hrozné obsazení, s cringe scénářem a nudným záporákem (ale Hush se mi líbil) nedá dohromady skvělý seriál, hodný nástupce Arrowa. I přesto se na příští sérii těším, a to hlavně kvůli přeobsazení hlavní hrdinky (což samozřejmě musí být zase lesba... :D), možná vyhodí i Alice, a zajímá mě, jak z toho vybruslí, když se vše točilo kolem rodiny Kane. 40% ()

Simon.Dobes

Batwoman sa bohužiaľ nevydarila. A najväčším dôvodom určite nebola hlavná herečka - ako niektorí hovoria. Ja si myslím, že Ruby Rose sériu držala ako tak hore. Je sympatická a na úlohu sa z určitej časti hodila. Najväčším problémom bolo, že tu bola minimálna cesta hrdinu. Všetko, čo sa napr. pri Arrowovi stalo v prvej sérii, tu dali do jednej epizódy. A ďalším veľkým problémom je určite zaporak. Celý čas tu je len tá nesympatická Alice a aj tak ju na konci série Batwoman "neporazí". Takto sa to nerobí. Rozhodol som sa, že ďalej so seriálom pokračovať nebudem. ()

NinadeL

Zatímco komiksy s Batwoman jsou 18+, seriál je pro 12+ a tím by mohlo být řečeno vše. Skutečně nedává příliš smysl do CW rodiny seriálů podle DC komiksů přidávat sólovou Batwoman, protože všechno ostatní je takové rozjuchané a divácky atraktivní zejména pro teeny. Ale stalo se a teenageři byli vystaveni první lesbické (a židovské) hrdince. Teoreticky je to skvělý krok, ale jak ze zralého čtení natočit něco, k čemu týden co týden budou usedat mlaďoši? V první řadě necháme na postech nejdůležitějších rodiče, ve druhé řadě vypíchneme sílu sesterského pouta a necháme to probublat směsicí hlášek, vedlejších postav z Gothamu a máme výsledek. Herecky je mnohem lepší, než stoická Ruby Rose v hlavní roli, veteránka Rachel Skarsten jako psychopatická Alenka, která už před lety hrála v seriálové verzi Birds of Prey. Zajímaví jsou sidekickové. Na pováženou je nicméně míra zobrazovaného násilí, které zdánlivě odlišuje Batwoman na sto honů od vysloveně pozitivní Supergirl a dalších parťáků v trikotech s pláštíky. Ale pokud tušíte, kdo je Nocturna nebo Duela Dent, přičtěte si body. Sem tam je prostor i na kvalitní L drama a různé pomrkávání na DC vychytávky. Takže jde jen o to, nakolik to s DC adaptacemi myslíte vážně. ()

CheeseFigure odpad!

Pôvodne som to nechcel hodnotiť, pretože som sa nedostal za deviatu epizódu. A potom mi napadlo, že prečo som sa za tú deviatu epizódu nedostal? Pretože to bol hrozný seriál a mal by som to dať najavo (i keď ,,who asked?"). Mám rád Batmana aj celý jeho svet. Preto je mi jedno, akým počinom sa do neho tvorcovia ponoria, či už celovečerným filmom o maskovanom pomstiteľovi (Batman, Temný rytier a mnoho ďalších), alebo seriálom o policajnom zbore, pričom sledujeme mladého Brucea Wayna (Gotham, ktorý bol skvelým seriálom). Preto som sa na Batwoman celkom tešil. A nevadilo mi, že je to na CW. Predsa len táto stanica dobre zvládla temnú prvú sériu Arrowa, takže som čakal, že podobnú kvalitu predvedú aj pri Batwoman. Ako som sa len mýlil. Kde začať? Hlavná postava mi ani tak veľmi nevadila. Jedná sa o štandardnú hrdinku pre dnešnú dobu. Silnú ženu s homosexuálnymi sklonmi, kvôli ktorým ju vyhodili z armády. Fajn, vieme odkiaľ má výcvik (armáda) a aj prečo v nej už nepôsobí (homosexualita), pohoda. Ani mi to neprišlo nejak nasilu, i keď podzápletka jednej epizódy (neviem presne ktorej a ani to nemienim hľadať) o tom, ako ju s partnerkou vyhnali z reštaurácie, pretože gay páry neobsluhujú je zvláštna. Čo sa týka deja, tak je to nezaujímavé. Batwoman sa snaží dolapiť svoju sestru Alice, ktorej preplo a ktorá sa rozhodla pomstiť tatkovi za to, že ju po autonehode nehľadal. Na Alice som počul chválu, mňa ale nezaujala. Prišlo mi, ako keby tvorcovia chceli dať Batwoman vlastného ženského Jokera. Takže tu máme šialenú bloncku, ktorá šíri chaos. Vedľajšie postavy ma nezaujali vôbec a pri ôsmej epizóde som si uvedomil, že sa mi začali pliesť. Epizódy záporáci nič moc až na Husha, to bola výslovne facka predlohe. V tej sa jedná o skvelého záporáka, majstra stratéga, tak ako je možné, že ho do audiovizuálnej podoby nezvládajú previesť? Najprv katastrofický animák Batman: Hush a teraz tento seriál, v ktorom sme miesto majstra stratéga dostali spratka, ktorého majster plán je nalákať Batmana a streliť ho špeciálnou guľkou, ktorá mu dokáže prejsť brnením. Geniálne! Efekty boli tiež biedne, hlavne ten diel, v ktorom sa Batwoman mala brániť pred výbuchmi. Ruby Rose sa síce v tom kostýme tvári, aký je ten výbuch silný, ale postprodukcia tam dorobí akurát tak malý ohníček, takže celá scéna pôsobí skôr komicky. Čo dodať? Batwoman má nezaujímavý dej, nezaujímavé postavy, nezaujímavých záporákov a fakt asi jedná vec, za ktorú by som mohol dať palček hore, tak je Ruby Rose. Toto si ale zaslúži odpad, nestáva sa totiž často, že by som seriál nedopozeral. Ale toto sa nedá. A ja som fakt veril v kvalitu prvej série Arrowa. ()

• Ke konci epizody je k vidění rozhovor Batwoman (Ruby Rose) s Carou Danvers (Supergirl) pro časopis „Cats“. (Chevees)