Čtyři izraelští veteráni se roky po drsné hádce dávají opět dohromady a cestují společně do Kolumbie hledat milovanou ženu, o které si mysleli, že je mrtvá. (Netflix)

VLADEK

Objektivně řečeno je to spíše na 4 hvězdičky, ale z mého pohledu seriál brilantně balancuje na pomezí patosu a vtipu, jakou současní čeští scénáristé nezvládají bez trapnosti, při které od obrazovky odcházím nebo vypínám zvuk. Také scény na hřbitovech prostě Izraelci umí. Milé překvapení, které jsem si užil a určitě si na seriál vzpomenu i za pár let. ()

mazic

Prvních 5-6 dílů utíkalo krásně, pak přišel divný díl s policajtkou a poslední díl zkazil co mohl. Bože tolik klišé, že bych zvracel ještě měsíc. ()

yvona

Chytlavé dílo je to rozhodně. S každým dílem člověk čeká,že se konečně něco stane, něco začne a něco prolomí. Bohužel tomu tak není. Docela nuda. ()

Morholt

Aviv, Dotan, Benda a Dubi jsou kamarádi z armády, jejichž cesty se po ukončení služby z různých důvodů rozejdou. Po letech se objeví v Kolumbii dívka, která je nápadně podobná Avivově snoubence a Dubiho sestře, která je považována za mrtvou a tak se celá čtveřice opět schází a zahajuje pátrání. Kromě zkorumpovaných policistů a drogových překupníků jim stojí v cestě vzájemné antipatie a vnitřní démoni. Spojení Izraele a Netflixu opět zafungovalo. Z hlediska akce se sice nejedná o nic světoborného, ale o té to tady z mého pohledu tolik není. Seriál se primárně soustředí na postavy, které si nesou z minulosti svá traumata, které jsou pomocí retrospektivy postupně odhalována. Vykreslení jednotlivých charakterů považuji za největší přednost. Givon se ale neomezuje jen na ústřední hrdiny, ale dává prostor i vedlejším postavám ať už se jedná o izraelskou policistku nebo o vůdce sekty, který vede výrobu drog. Jako mínus vidím určitý mysteriózní nádech, který mi tu tak úplně neseděl, ale nebylo to nic, co by se nedalo bez větších problémů překousnout. Jsem zvědav, s čím přijdou Izraelci příště. 85% ()