Spenser zrovna vyšel z vězení, ale vyšetřování zvrácené vraždy ho znovu přivádí do bostonského podsvětí. (Netflix)

herr_carter

Myslím, že by se mohl zavést nový filmový žánr, s názvem marky mark. Jsou totiž filmy (Spenser Confidential nevyjímaje), které jsou ušité Wahlbergovi na díru. A Berg zase umí navodit "hnusno, špinavo a korupčno" - za mě palec nahoru, díky Netflixi......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

EvilPhoEniX

Celkem slušné policejní kriminální drama, ale celý film působí jakoby Second-hand made a Peter Berg rozhodně umí točit lépe. Mark Wahlberg je solidní jako vždy, občas se vydaří humor a akční scéna v restauraci je fajn, ale bohužel spíš než akční a thriller je film především drama, ale naštěstí dostatečně zábavné, aby nestihlo nudit. Akce**, Příběh***, Násilí>ne, Humor ***, Zábavnost ***. 6/10 ()

MartinS96

Ve chvíli kdy jsem předloňskou 22. míli nedokoukal ani do půlky, jsem měl nad duem Berg-Wahlberg už napůl zlomenou hůl. Touhle detektivně-akční lahůdkou se ale hoši v mých očích solidně revitalizovali. Slušně natočené akční sekvence možná, ale vcelku dobrý, sice nikterak překvapivý scénář, skvěle sladěný casting a skoro až Tarantinovsky trefnou volbu soundtracku jsem opravdu nečekal. Popravdě jsem si myslel, že dny Wahlbergovi slávy jsou sečteny, ale tenhle chlapík má stále co nabídnout a těžko bych vymyslel někoho, kdo by se do role soukromého očka/bojovníka za spravedlnost hodil lépe, když si vzpomenu na Denzela v Equalizeru, jen kroutím hlavou. Jasně, někde zhruba kolem poloviny, kdy jde akce stranou to trochu drhne, ale finální střet to naplno vynahrazuje a skoro mě donutil sáhnout do vyšší police i pro tu pátou hvězdu. Udržel jsem se, ale ten natolik avizovaný sequel do roka a do dne chci mít na stole, teda na Netflixu! „This is Batman business all the way. Got you and big boy over here running through Boston all Robin-ed up. And Alfred over here... You are an enabling Alfred. You gave him the keys to the Batmobile.“ - „The Riv is not the Batmobil.“ - „Well, it serves the same purpose.“ 8/10 ()

Lacike

Neviem či sa Helgeland snažil napísať variáciu na pecku L. A. Confidential odohrávajúcu sa v súčasnosti, ale výsledkom je skôr malá lacná detektívka v štýle filmu Small Town Crime v ktorej jeden expolicajt s dobrým srdcom vyšetruje vraždu chlapíka kvôli ktorému sedel v base. Je to celkom v pohode film, ale chýba mu poriadny spád alebo nejaká výraznejšia scéna. Celý čas som mal pocit, že sa ide len na pol plynu. Najlepší ja Wahlberg ako hlavný hrdina, ktorého neustále niekto zmláti a on pritom z neho vymámi nejaké informácie. Jeho nechcený spolubývajúci príliš nefunguje ako jeho parťák. Chémia medzi nimi nefunguje a ani mu nie je príliš nápomocný. Prípad o skorumpovaných policajtoch neprináša nič nové a hlavného záporáka, ktorý za tým všetkým stojí odhadnete hneď. Akčných scén je minimum a všetky ste videli v trailery. Dokopy zaberajú pár minút. Väčšinou niekto Wahlberga mláti. Aspoňže sa od minula Berg poučil a už sú všetky bitky prehľadne zostrihané. Najzábavnejšia bola epizódka so psom, ktorý sa vola Lego, ale aj tá trvala len krátko. Celkovo to je celkom v pohode jednohubka, ktorej by nezaškodilo skrátenie stopáže, ktoré by filmu snáď dodalo potrebné tempo. Výsledkom je béčko, ktoré by ste neočakávali od týchto tvorcov, ale skôr od niekoho, kto je v oveľa nižšej lige. 6/10. ()

sedm.1

Téměř už nerozlučné tvůrčí duo Berg/Wahlberg nás tentokrát obohatilo o žánrově velmi rozmanitou podívanou, která by se dala nejlépe charakterizovat jako akční/krimi/thriller/komedie a i když by se dalo tvrdit, že ve všech vyjmenovaných ohledech působí poměrně dobrým dojmem, kdy tedy akce je tak akorát, a je skvěle nasnímána a až nečekaně drsná, krimi linie je pak svižná a rozhodně nenudící a co se vtipnosti týče, tu lze označit jako decentní odlehčenost, dávkovanou v ten pravý moment a s tou správou úderností, tak přes všechna tyto pozitiva nad tím vším vyčnívá jedno poměrně zásadní negativum, a to dost velká nevýraznost. Ať by se mi totiž Spenser Confidential mohl líbit jak chtěl, nemohu ten snímek ve výsledku hodnotit stejně jinak, než jako průměrný filmový zážitek, neboť pokud bych měl jmenovat jedinou věc, která mě tam opravdu výrazněji zaujala, nevěděl bych. Celé to prostě působí až moc tuctově, nenápadně, nedisponuje to ničím, proč bych to měl někde zmínit, či o tom mluvit, natož vzpomínat. Každopádně jsem alespoň ale rád, že jsem si zase dal filmík s mým top oblíbencem Markem Wahlbergem, který je pro mě naprosto nedotknutelným borcem, a i zde dokazuje, že je schopen utáhnout cokoliv a kdykoliv a je bez diskuzí jasnou hvězdou a tahounem filmu, ale i zbytek obsazení mě tu bavil, takže ani po této stránce nelze této podívané cokoliv vytknout, nicméně i tak musím znovu zopakovat, je to sice zábavná a svěží oddechovka, ovšem nevyčnívá vůbec ničím. ()

• Cerrone se jako zkušený zápasník také spolupodílel na choregrafii bojových scén a vypomohl i jako kaskadér při automobilových honičkách. „Nemůžu uvěřit, že mi za to ještě zaplatili,“ rozplýval se Kovboj, který je známým milovníkem adrenalinu. [Zdroj: fights.cz] (Duoscop)
  • Natáčelo se v americkém státě Massachusetts. (Rominator)

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (viac)

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

Nejspíš se to dalo čekat, v poslední době se to totiž daří všem větším filmům od Netflixu a jen to ukazuje, že marketingově má streamovací gigant vše dobře pohlídané. Každopádně zombie novinku… (viac)