Naše planeta - Série 1 (2019) (séria)

Jedna planeta (S01E01)

Adam Chapman

Hudba:

Steven Price

David Attenborough (rozprávač)

Staňte se svědkem úchvatné rozmanitosti naší planety – od mořských ptáků bombardujících oceán až po pakoně unikající divokým psům v Serengeti. (Netflix)

konous

Výkladní skříň překrásných obrazů a fotogenických maleb krajiny, které se z fleku můžou vylepit na stěnu. Úderné fakty nezastavitelně a nemilosrdně válcují divákovu know-how střídající se s reálnými, přesto soucitnými scénkami. Jelikož se hodně bojuje o pozornost, musí se hodně utíkat a skákat, což by mohlo jednoho vytrhnout z konzistentního soustředění. I tak bezkonkurenčně vizuálně podmanivej granát. ()

Snorlax

Pro zahřívací kolo nejsme konfrontování s žádnými drastickými záběry, dokonce i lov je zobrazen jako baletní vystoupení ptactva. A ostatní útoky se nezdaří. Vše je krásné a nutí to diváka zamyslet se nad tím, jestli skutečně není obrovská škoda o něco takového přijít. ()

Marze

Obrazově moc pěkné, ale vytváří to dojem, že se vlastně nic neděje a můžeme si v devastaci jedné planety pokračovat. Žádné kácení 90% pralesů, změny klimatu apod. Je vůbec s podivem, že takovéhle záběry lze ještě někde natočit. ()

Brody01

Nepríde mi tento dokument nijako špecialný oproti iným, chýba mi tam viac informácií (zábery na lov alebo rozmnožovanie su ok, ale málo). A čakal som, že sa to dotkne viac nejakých tém, ako globalne otepľovanie alebo pytliactvo - nielen v prvých a posledných minútach... Napriek tomu si pozriem zrejme aj dalšie časti. ()

trickmaster

Strasne obohacujici dokumentarni seros ze serie Netflix! HDR kvalita, vypravec, hudba i kamera fantasticky!!! Navic domument pojednava hlavne o tom, jak by se lidstvo jako organismus na planete mel chovat, aby s ni zil v symbioze! Povinne do kazde skoly, jednou tydne misto zemaku! ()

Tomas.Jeline

David Attenborough je prostě génius. Se svými přirodopisnými sériemi se drží na absolutní špičce kinematografie. S tímto seriálem míří ještě výše a navíc nám nese znepokující zprávu o našem krásném světě, který postupně mizí. První díl 10/10 ()

deltoro145

Klasická průřezová epizoda Fothergillova střihu, informačně dosti slabá, ale divákovu pozornost si udrží. Překvapivě skvělý Steven Price narozdíl od zoufale nevyužitého Zimmera u předchozí série konkurenční televize. ()