Krásná a nebezpečná studentka Jennifer nesnese žádné odmítnutí. Justin Thorne je univerzitní profesor s vynikajícími výsledky, ale jeho zatčení a obvinění ze znásilnění studentky je šokující. Dívčí fantazie proměněná v posedlost zničí všechno, jeho kariéru i rodinu. Přináší však i výčitky svědomí z jeho dlouhodobého uvěznění. (Rodriguez)

S.Quentin QUALE

Nadměrná spotřeba kemrohader při natáčení filmů s Naomi Watts začalo už roku 1993. I tak je ale třeba poznamenat, že je ve svých 25 letech v roli studentky patřičně sexy, dosti odhalená a vypočítavě bitch na to, aby svedla (údajně) atraktivního profesora a rodinného přítele a obvinila ho ze znásilnění. To co přijde v závěru, dělá definitivně z Krutého omylu úchyláckej thriller koukatelné úrovně. 65% ()

aLPaC

Je mi celkem záhadou, že tenhle film nevidělo ani 10 lidí. Samozřejmě nebudu lhát, stáhnul jsem si to kvůli Naomi, která jakožto pětadvacítka působí neskutečně rajcovně. Co se týče samotného filmu, určitě to není nic, u čehož byste se nudili. Ano, nic originálního, atraktivní a máklá studentka chce svést atraktivního učitele. Než začal soud, tolik mě to nebralo, ale soudní dramata (i když tento film tak označit nemohu) mám velmi rád, vždy jsou plné emocí, nespravedlivých procesů a outsiderů. Tady je soud tak možná 20 minut, ale ty opravdu stojí za to. A ten závěr byl taktéž dobrý. Něco takového jsem sice čekal, ale pořád jsem se nemohl rozhodnout mezi dvěma osobami. ()