Skryté monstrum

• Česko Closet Monster (festivalový názov) (viac)

Osamělý dospívající Oskar, který často uniká do smyšleného světa, sní o kariéře uměleckého maskéra a bojí se, že drsný otec odhalí jeho homosexualitu. Když se Oskar zamiluje do pohledného, světaznalého kolegy, je nucen čelit svým obavám. Tvořivého Oskara traumatizoval brutální homofobní útok, který viděl jako dítě, a bolestivý rozvod rodičů. Nyní žije se svým nevyzpytatelným otcem a bojí se, že by sám mohl být gay, takže dělá vše pro potlačení své sexuality a v doprovodu mluvící samičky křečka Buffy uniká do smyšleného světa. Když potká pohledného kolegu Wildera, sexuální zmatek se zvětší o přitažlivost a paralyzující strach. Jestli má Oskar objevit pravé štěstí, pak barvitý imaginární svět bude muset ustoupit vzplanutí opravdových citů. (Cinemax)

kaylin

Velmi zajímavé pojetí tématu homosexuality, ale spíše i celkové nejistoty z dospívání v pozici člověka, který nemá jednoho rodiče, a ten druhý je tak trochu k hovnu. Musím ale uznat, ještě o něco zajímavější bylo ono surrealistické až fantaskní pojetí celého příběhu, které mě skutečně nadchlo a upoutalo. ()

DJ_bart

"You can have anything you want in this world. Just close your eyes." ___________ Bravurní studie o bisexualitě s konotacemi rozmanité imaginace fikčního mikrosvěta hlavního hrdiny, která svou atypickou stylizací výrazně vybočuje ze škatulky standardních queer dramat. Za mě fakt znamenitý komorní hidden gem! .... VERDIKT: 8,5 intelektuálních křečků z 10 [#PRIDE2020] ()

jhrasko

Vizuálne a zvukovo brilantné, veľmi moderné. Ale psychológia postáv pokrivkáva, o otcovej nevyspytateľnosti vieme veľmi málo, veci sa dejú akosi náhodne. A hoc Connor Jessup i Aaron Abrams hrajú ako o život, spracovaniu chýba duša. Nafúknuté podobne ako očividný vzor, Imaginárne lásky, nielen vizuálom Wildera. ()

easaque

-3* Tento oceňovaný kanadský film má zajímavý a nápaditý styl, který je občas nabitý poetikou a jindy drsný, nebo absurdní. Ale i když se snaží osvěžit otřepané téma coming-outu co to jde, tak nedokáže bohužel přinést nic nového. Podobných příběhů jsem viděl více a tak jsem odcházel od něj spíš zklamaný. A po týdnu se mi skoro vykouřil z hlavy, proto za ty tři hvězdičky může být rád. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA:1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aluska88

Velmi sympaticky pojatý "Coming Out Story." Příběhem možná nikterak originální, ale příjemně lidský a hřejivý. Snímky s gay tématikou o objevování vlastní sexuality a začlenění do společnosti, ať jsou většinou zpracovány podobným způsobem, odlišné příběhy, prostředí a herci jim vždy dodávají jedinečnou, osobitou atmosféru. Tato tématika je tak nejkrásnější a nejupřímnější právě ve své přirozenosti, bez zbytečně vyhroceného děje. Closet Monster má k tomu stylový vizuál, působivý soundtrack a Connor Jessup je fakt fešák:) ()