Berlínští psi

• Nemecko Dogs of Berlin (viac)
Nemecko, (2018–2022), 10 h 3 min (Minutáž: 50–62 min)

Réžia:

Christian Alvart

Felix Kramer, Fahri Yardim, Samy Abdel Fattah, Mohamed Issa, Anna Maria Mühe, Deniz Orta, Urs Rechn, Katharina Schüttler, Sinan Farhangmehr, Kais Setti (viac)

Dva policisté vyšetřují vraždu slavného turecko-německého fotbalisty. Jeden z nich má ale kontakty s podsvětím, které z toho dělají kontroverzní případ. (Netflix)

BoredSeal

Pochmurná detektivka ze současného Berlína o jedné vraždě, která řádně rozvíří životy mafií složených z potomků někdejších arabských migrantů, nácků, sázkařské mafie, fotbalové asociace a pár zkorumpovaných policajtů. Je radost konečně sledovat seriál od Netflixu, kde je těch deset epizod nahuštěných užitečným dějem rozvíjejícím řadu zajímavých postav a několik z nich je skvěle koncipovaných tak, že díky vcítění se do průserové situace některé z postav je napětí z blížícího se konce epizody skoro infarktové. Seriál má velmi kvalitní postavy (zejména jedna z ústředních je skvostný hajzl, kterému prostě nemůžete nikdy úplně fandit) a jejich příběhové linky jsou dobře napsané, že se často nepotřebuje zabývat vůbec samotnou vraždou - samozřejmě má řada z nich pro dramatický efekt komplikovanou povahu a chová se šíleně, ale je to strašná zábava. Dogs of Berlin je dobře odvedená zábava, které se daří občas nenápadně říct něco navíc - série je víceméně uzavřená, ale moc by mě zajímalo pokračování života postav, snad dá Netflix zelenou druhé sérii. Vyděšení voliči Okamury a Klause juniora budou tenhle seriál jistě opěvovat jako odvážný produkt ukazující přes teror "politicko-korektní liberální cenzury" (haha) , jak to ve skutečnosti je, ale Berlín v seriálu s realitou moc společného nemá: čtvrť Kaiserwarte neexistuje, žádná no-go zóna v Berlíně není a v Marzahnu určitě nesedávají na hřištích gangy nácků (což byl důvod slabšího nadšení německých recenzí). ()

kolda1990

Tak tohle bylo velmi milé nečekané překvapení od sousedů z Turecka, teda pardon z Německa samozřejmě. Od prvního dílu si to drželo velice slušnou úroveň, ještě teď se ve mě mísí emoce a v hlavě mi proudí spousta myšlenek, takže než tohle sesmolím...akční a napínavé jako prase, hlavní postava Grimmer, to je teda sakra pořádnej hajzl...no ale stejně jsem mu svým způsobem fandil, nesouhlasil jsem zdaleka se vším, ale myslel to dobře, účel světí prostředky. Turecká mafie, Srbská mafie do toho nasraní náckové o korupci ve vrcholových kruzích a institucích nemluvě. No nemají to lehké v tom multi-kulti Německu. Pár much to mělo, pro někoho možná i víc, ale to nebudu řešit. ()

DwayneJohnson

Jeden krok dopředu, dva kroky zpátky a tak to jde vlastně celých, deset dílů. Tomuhle seriálu spousta věcí chybí a spousta zase přebývá. Je v něm vměstnáno tolik společenských problémů, že víc to snad ani nejde. Ve finále to pak celé působí dost nevyváženě, což nezachrání ani velmi dobrý Felix Kramer, který si svou roli střihnul opravdu s velikou chutí a elánem, což však k nějakému lepšímu zážitku zdaleka nestačí. ()

*CARNIFEX*

Niekedy stačí málo, aby človek zistil, že niečo nie je podľa jeho gusta. Keď ma irituje herecké obsadenie, v kombinácii s hereckým “umením”, asi ťažko si ma získa samotný obsah. Navyše, príbeh nie je smerovaný vyslovene len k vyšetrovaniu vraždy, no poukazuje aj na vedľajšie krimi aspekty, ako hazard a podobne. No a pre mňa osobne, je táto tematika asi tak pútavá, ako zvolaná tlačovka od Matoviča. Keď k tomu prirátam tie hrôzostrašné zábery z futbalového zápasu, ktoré pôsobia ako zlý žart z lacného komiksu, nemám na výber a musím byť nemilosrdný. Toto je totálny prešľap .. ()

Hartigan

No tak to mi ho vyndej... Němci jsou v kriminálkách úplně jinde než my nebo Amíci, co jsou neustále připosraní se odvázat. Je tady všechno - náckové, gayové, nasraní Turci, manželské problémy, korupce ve fotbale, klany, drogy, šlapky, šukačky. A ta kamera! Sakra. A nezlobte se, ale Hakim Tarik-Amir je takový novodobý Tony Montana. ()