Berlínští psi

• Nemecko Dogs of Berlin (viac)
Nemecko, (2018–2022), 10 h 3 min (Minutáž: 50–62 min)

Réžia:

Christian Alvart

Felix Kramer, Fahri Yardim, Samy Abdel Fattah, Mohamed Issa, Anna Maria Mühe, Deniz Orta, Urs Rechn, Katharina Schüttler, Sinan Farhangmehr, Kais Setti (viac)

Dva policisté vyšetřují vraždu slavného turecko-německého fotbalisty. Jeden z nich má ale kontakty s podsvětím, které z toho dělají kontroverzní případ. (Netflix)

BoredSeal

Pochmurná detektivka ze současného Berlína o jedné vraždě, která řádně rozvíří životy mafií složených z potomků někdejších arabských migrantů, nácků, sázkařské mafie, fotbalové asociace a pár zkorumpovaných policajtů. Je radost konečně sledovat seriál od Netflixu, kde je těch deset epizod nahuštěných užitečným dějem rozvíjejícím řadu zajímavých postav a několik z nich je skvěle koncipovaných tak, že díky vcítění se do průserové situace některé z postav je napětí z blížícího se konce epizody skoro infarktové. Seriál má velmi kvalitní postavy (zejména jedna z ústředních je skvostný hajzl, kterému prostě nemůžete nikdy úplně fandit) a jejich příběhové linky jsou dobře napsané, že se často nepotřebuje zabývat vůbec samotnou vraždou - samozřejmě má řada z nich pro dramatický efekt komplikovanou povahu a chová se šíleně, ale je to strašná zábava. Dogs of Berlin je dobře odvedená zábava, které se daří občas nenápadně říct něco navíc - série je víceméně uzavřená, ale moc by mě zajímalo pokračování života postav, snad dá Netflix zelenou druhé sérii. Vyděšení voliči Okamury a Klause juniora budou tenhle seriál jistě opěvovat jako odvážný produkt ukazující přes teror "politicko-korektní liberální cenzury" (haha) , jak to ve skutečnosti je, ale Berlín v seriálu s realitou moc společného nemá: čtvrť Kaiserwarte neexistuje, žádná no-go zóna v Berlíně není a v Marzahnu určitě nesedávají na hřištích gangy nácků (což byl důvod slabšího nadšení německých recenzí). ()

*CARNIFEX*

Niekedy stačí málo, aby človek zistil, že niečo nie je podľa jeho gusta. Keď ma irituje herecké obsadenie, v kombinácii s hereckým “umením”, asi ťažko si ma získa samotný obsah. Navyše, príbeh nie je smerovaný vyslovene len k vyšetrovaniu vraždy, no poukazuje aj na vedľajšie krimi aspekty, ako hazard a podobne. No a pre mňa osobne, je táto tematika asi tak pútavá, ako zvolaná tlačovka od Matoviča. Keď k tomu prirátam tie hrôzostrašné zábery z futbalového zápasu, ktoré pôsobia ako zlý žart z lacného komiksu, nemám na výber a musím byť nemilosrdný. Toto je totálny prešľap .. ()

DwayneJohnson

Jeden krok dopředu, dva kroky zpátky a tak to jde vlastně celých, deset dílů. Tomuhle seriálu spousta věcí chybí a spousta zase přebývá. Je v něm vměstnáno tolik společenských problémů, že víc to snad ani nejde. Ve finále to pak celé působí dost nevyváženě, což nezachrání ani velmi dobrý Felix Kramer, který si svou roli střihnul opravdu s velikou chutí a elánem, což však k nějakému lepšímu zážitku zdaleka nestačí. ()

kolda1990

Tak tohle bylo velmi milé nečekané překvapení od sousedů z Turecka, teda pardon z Německa samozřejmě. Od prvního dílu si to drželo velice slušnou úroveň, ještě teď se ve mě mísí emoce a v hlavě mi proudí spousta myšlenek, takže než tohle sesmolím...akční a napínavé jako prase, hlavní postava Grimmer, to je teda sakra pořádnej hajzl...no ale stejně jsem mu svým způsobem fandil, nesouhlasil jsem zdaleka se vším, ale myslel to dobře, účel světí prostředky. Turecká mafie, Srbská mafie do toho nasraní náckové o korupci ve vrcholových kruzích a institucích nemluvě. No nemají to lehké v tom multi-kulti Německu. Pár much to mělo, pro někoho možná i víc, ale to nebudu řešit. ()

sofiapetra

Velká jízda. Pravda: drsné, dosti násilné, ale skvěle svištící, ani chviličku se nenudíte. A policista Kurt Grimmer je vážně neodolatelný mistr improvizace, to se jen tak nevidí. ()

Skeksis

Najdebilnejšia a najviac cool smrť v histórii. Keby som napísala aká, vyzradila by som celú zápletku. Jednu z mnohých, lebo tých tam bolo dosť. Aj dosť psov, čakala som iba nemeckých ovčiakov, ale boli tam aj iní. Najviac ma upútal portrét nemeckého ovčiaka na stene starého nacistu. No predpokladám, že psi boli v podstate všetci, čo sa tam navzájom kántrili. Keď ich museli policajti pri hromadnej bitke sťahovať do reťazí, tak som sa skoro zadusila od smiechu. Takého čuráka ako hlavnú postavu len tak nenájdete, ale povedzme si na rovinu - v rámci toho, ako vyrastal, je ešte zázrak, že bol taký, aký bol. ()

Roman.Caesar

Výborný seriál, který si na nic nehraje a nebere si servítky s dnešní situací, žádná politická korektnost, žádné zbytečné přikrášlování, žádné úlevy. Za mě TOP. ()

petikacka

Ještě jsem zcela pohlcena emocemi, které mi seroš přivodil. Napětí a tempo drží pořád na plný pecky od prvního dílu až do konce. Ukazuje jak reálně vypadá multi-kulti v Německu i když původně to byla asi dobrá myšlenka, ovšem za ty roky se to nějak zvrtlo. Ne nadarmo se říká, že: "Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly". Samozřejmě, že nejsou všichni stejní, ale když se to zvrhne tak to lítá padni komu padni. A to nejen rasově, ale i "pracovně". Cajti jsou kolikrát horší než mafiáni (obzvláště hlavní hrdina Grimmer je dokonalý hajzl), ale to asi jinak nejde, protože když chceš zničit bestii, musíš se chovat jako bestie. Z naprostým dodržováním zákonů, budou mít krimoši vždycky navrch před poldy. A, že to v Němcích nejsou žádní beránci se sami přesvědčíte. Je to prostě brutal ať už jde o nácky, Turky, Libanonce, Jugoše i obyčejné "rodilé Němce", kteří jsou zase zpruzení, že nemají práci a peníze. Z toho všeho kotlíkového guláše to jednou prostě musí vybublat a vyvalit se ven. Největší devízou je pro mě závěrečná katarze, kde se jednomu díky tomu může vyvalit emoční pára z uší a trochu si z toho všeho odfrknout. "Strach vede k hněvu. Hněv k nenávisti. Nenávist vede k utrpení." Yoda, mistr řádu Jediů...Za mě plná palba 100% ()

warrenur

Spinave, drsne a inteligentne prepletene. Sam som v Berline par mesiacov makal na sluzobke a tak mi niektore miesta navodili nostalgiu. Nastastie som tam ani len "neprivonal" do ziadneho z tych svinstiev, ktorych je divak svedkom tu a len neveriaco kruti hlavou. Turecka mafia, stavkova mafia, korupcia v policii, rasisticke zivly, drsne lzi vo vztahoch, ziskuchtivost, stratene generacie - to vsetko vykreslene vo vernych farbach. Ked toto zahraju uveritelny herci pod taktovkou talentovaneho rezisera a zrucnych kameramanov, vznikne i takyto kusok. Urcite neokukane stvarnenie aktualnych tem pohladom nemeckych tvorcov. Odporucam. 90% ()

TheSpearCZ

Konečně jsem se po nějaké době dokopal k dokoukání tohohle seriálu a bylo zajímavé sledovat jaké výkyvy jednotlivých epizod má tenhle seriál, první díl naladil na pořádnou jízdu, která vzápětí v dalších třech dílech pouze šlapala na místě a takhle nějak to jde celý seriál až do posledních dvou dílů, které jsou naštěstí velkolepé, záživné a zadostiúčiňující. Obecně to hodnotím kladně, protože si nevzpomínám na podobně drsný a syrový seriál z evropského prostředí, který by měl hned několik nezapomenutelných momentů a tím pádem bych rád uvítal i případnou druhou sérii, která by mohla krásně navázat. /80%/ ()

baiskon108

Nezastavitelná smršť událostí, skupin a konfliktů, odstartovaná jediným incidentem, jehož směšné rozuzlení výborně kontrastuje s jeho kolosálními následky. Tím vším nás provází neobvyklý hlavní hrdina, který žije pouze přítomností a přežívá jen díky improvizaci. ()

Hartigan

No tak to mi ho vyndej... Němci jsou v kriminálkách úplně jinde než my nebo Amíci, co jsou neustále připosraní se odvázat. Je tady všechno - náckové, gayové, nasraní Turci, manželské problémy, korupce ve fotbale, klany, drogy, šlapky, šukačky. A ta kamera! Sakra. A nezlobte se, ale Hakim Tarik-Amir je takový novodobý Tony Montana. ()

ER

Forma OK,ale obsahově to někdy bolestně kulhá. Scény, kdy kriminalista popadne svou bokovku s dvěmi dětmi a nahání peníze, když má vyšetřovat vraždu, nesvědčí zrovna o logice, ale o vypočítavosti, jak udělat příběh zajímavější. Proplétá se tu několik příběhových linií, tudíž dějové zkratkovitosti se tvůrci ani nevyhýbají, což má aspoň vliv na svižný průběh. Celkově je to solidně udělaný seriál, jen by to chtělo méně rozvětvený děj. ()

FIAT 500

Strašně by mě zajímalo, jestli tenhle seriál bude mít ráda více krajní pravice nebo krajní levice. Na jedné straně tu máme gangy Turků a dalších migrantů, o kterých "mainstreamová média mlčí", na straně druhé neonacisty a policajta skoro neonacistu, který je navíc dost nekorektní, takže to ukazuje, jak je policie neprogresivní a že by se s tím mělo teda něco dělat. Neřadím se ani do jedné skupiny, takže se mi líbilo, že se tak nějak měří stejným metrem všem. Všichni jsou špatní, snad až na jednu postavu, zkorumpovaní, rasističtí (ano, beru stejně rasisticky, když běloch řekne ty černá hubo, i když Turek řekne ty bílá hubo), neloajální, nevěrní... Někdy kolem sedmého dílu jsem si říkal, jak vyhejtuju několik dějových linek, ale ony se všechny spojily tak nějak pěkně do celku a velmi povedeného finále, kde už vlastně nejde o tureckého čutálistu. Musím uznat, že německá tvorba mne zase jednou příjemně překvapila a zároveň vyděsila, protože jestli se tohle ne v jednom městě, ale napříč zemí děje skutečně v takové intenzitě... ()

fandadofilmu

Jestli to takhle v Německu opravdu vypadá, tak to je tikající plomba,... pardon bomba. Ale když už to otevřeně ukazují v seriálu, tak je možná pravda ještě o dost horší... Nicméně seriály tam dělat umějí, a hodně dobře... ()

ESW

Víc než krimi je to zachycení ducha doby. A pro dobro Němců doufám, ze ten duch není takový bubák. ..zit v Berlíně a vybírat si stranu? Brr. ()

uhlerado

Malo to viacero lacných chýb ale celkovo prijateľné výkony hercov aj nehercov. Kopec mafie, turkov, veľa kecov okolo a trochu unikala pointa. Hlavný hrdina mal toľko stresu, že to by nedal ani robocop ()

drunkman

Fakt dobry. Vubec se s tim neparou, scenar je napsany dobre, rezie a strih nadprumerny. Tech 10 epizod bylo adekvatnich, nemel jsem pocit, ze by nekde neco urychlili, nebo naopak prilis natahovali. Tvurci taky splnili povinnost zaclenenim tematiky LGBTQ+-, ale tak, ze si z toho postavy delaly prdel. Doslova. Jasny doporuceni! ()