Gakkó guraši!

• Japonsko がっこうぐらし! (viac)

Ingtar2

"Loli Walking Dead? Prečo nie!" Bola moja reakcia keď som objavil anime. Táto reakcia bola ešte umocnená nálezom tohoto televízne pôsobiaceho filmu s nemŕtvymi strašidelnými asi tak ako teta Renátka zo školskej jedálne (pozdravujem a chválim fotku s prasaťom na Instagrame!). Trúfnem si predpokladať, že toto anime inšpirovalo aj moju novú posadnutosť, seriál Jigeum Uri Hakgyoneun. A ako to dopadlo? Nevedel som ako veľmi potrebujem vidieť film, v ktorom štyri dievčatá šľahajú lopatami po hlavách nemŕtvych (najmä pekná Nanami Abe), vyhýbajú sa im do tónov kankánu (toto je mimochodom fantastický nápad), šoférujú bez vodičského preukazu (MeguNeeeee) a robia si sami slávnostný koniec školského roka. Miestami je tu asi toľko logiky ako na žltom youtube (čo je v ostrom kontraste so scénou kde vyzlečú Miki aby sa pozreli či nie je uhryznutá). Avšak zostal som príjemne prekvapený niektorými skladbami v soundtracku a takisto niektorými artovo výbornými scénami (siluety na konci filmu). Nie, nejde o dobrý film (možno to má na svedomí fakt že som to pozeral cez youtube, kde video samotné bol screen recording človeka ktorému neustále chodili správy na messenger), ale takým tým guilty pleasure spôsobom som sa bavil a bola zábava hľadať scény, ktoré boli rovnaké v anime aj tu. Čiže celkovo 57%, 3*. ()