Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

Necrotongue

Na další "vegárnu" jsem se samozřejmě velice těšil, a jsem proto velmi rád, že jsem nebyl zklamán. Znovu mě to donutilo přemýšlet o tom, proč se v Polsku akčnímu žánru tak daří, zatímco u nás končíme ve většině případů u trapných pokusů. Paní vyšetřovatelka sice nebyla žádnou prvoplánovou krasavicí, ale okamžitě si mě získala svým verbálním projevem, no, a když jsem si hned v úvodních scénách našel sympatickou postavu, bylo napůl vyhráno. Příběh mě bavil, a i když očividně čerpal z filmů jako Sedm nebo Mesiáš, vůbec mi to nevadilo, ten polský vliv to pěkně uválcoval:-) Fakt jsem si to užíval a klidně bych vyšrouboval hodnocení na plnou palbu, kdyby nebylo několika zjevně překombinovaných míst. 4*+ ()

pornogrind

V roce 1741 když Fridrich II. Veliký dobyl Dolní Slezsko zavedl tzv. "Morový týden" během kterého kat každý den v 6 hodin večer na očích lidem umučil jednoho provinilce jenž se dopustil jednoho z těchto prohřešků: ZVRHLOST,KRÁDEŽ,ÚPLATKÁŘSTVÍ,POMLUVY, ÚTLAK a NEČESTNOST. Film Mory Vratislavi pojednává o vyšetřování vražd inspirujících se touto historickou událostí. Další Vegova pecka. Hodně silný 4 hvězdy.....PS: Definitivně jsem propadl VEGAmánii. Kéž by i češi měli takovýho Vegu. ()

Enšpígl

Patryk Vega má neskutečněj drive, v současný době není v Evropě lepšího režiséra a především scénaristy tvrdých mafiánek nebo kriminálek. Tady hned ze začátku je to nakoplý v neskutečným tempu až jsem se bál, že tohle film nemůže vydržet, ale až na závěrečných pět minut jsem nenašel jedinou chybu. Hlavní hrdinka silná, trošku temná ženská jak je ostatně u Patryka zvykem je zajímavá sama o sobě, protože pro tempo příběhu není prakticky ani čas jí věnovat větší pozornost. Film patří mezi ty, kde se pachatel odhalí poměrně brzy, ale bohudík i mezi ty, který díky tomu začnou mít ještě zajímavější rozměr a přidají na žánrové pestrosti. Velká škoda posledních pěti minut, kde jsem moc nerozuměl příčině jednání Heleny bez toho by se jednalo o absolutní majstršty, takhle se jedná "jen" o skvělou kriminálku, která ani chvíli nenudí. ()

dr.horrible

Úplne tie isté chyby jak vo Vegovom Służby specjalne. Cool postavy, hrajú ich dobrí a typovo presní herci, má to drive, feeling svojich západných vzorov po východoeurópsky, a hromadu drsnej akcie. Ale scenár písal naivný idiot, ktorý očakáva, že divák pre ktorého točí zhltne bez otázok aj ten najstupidnejší nonsens. Nemôžete nikdy natočiť seriózne vážny film, pokiaľ máte zo všetkého najviac napozeranú Kobru 11. ()

Trevor

Málokedy hodnotím film po 25 minútach ale tentokrát musím. Poľský Netflix verný novemu celosvetovému trendu - klitorizmus alebo nazvyme ho fľajtrizmus dáva do popredia ženy. Čo by bolo v popriadku ak by boli ako predstaviteľky polície vybrané normálne inteligentné ženy ktorých nielen v policii pracuje obrovské množstvo. Ťažko povedať či vrcholom liberálneho fľajtrizmu v podaní samozvaných femme fatale bola krotiteľka koní ktorá ako ŽENA bez váhania skrotí splašeneho koňa ale v parku to nedokáže 5 MUŽOV, alebo či to bola časť keď chodiaci klitoris z televízie nadáva kameramanovi mužovi do tučnych prasiat (dokážete si predstaviť to množstvo feministických hmutí ktoré by sa pustilo protestovať proti filmu ak by to bolo opačne) alebo či bolo vrcholom celosvetového liberálneho klitorizizmu že súdna lekárka pitvá a MUŽ prokurátor ktorý už musel čo to zažiť sa zrúti alebo či bol vrcholom fľajtrizmu dokopanie už spominaného kameramana redaktorkou. V tomto momente ma príbeh (rozbehnutý veľmi dobre) prestal akokoľvek zaujímať a ďalšie kroky žien boli zakaždym urážkou všetkých ostatných...Doplnenie komentára, nakoľko po jeho pridaní ho cez aplikáciu v telefóne je síce možné upraviť ale zmeny sa neuložia - vyšetrovateľka drží ri prenasledovaní páchateľky v jednej ruke samopal a v druhej pišoľ a o 0,23 sekundy v ďalšom zábere drží v oboch rukách pištoľ. ()

• Jak je již zvykem ve filmech Patryka Vegy, tak i v tomto snímku můžeme zahlédnout hned několik vozů české značky Škoda. (Skarface)
  • V autentických záběrech ze závodu nejvyšší polské plochodrážní ligy mezi Spartou Wroclaw a Wlokniarzem Czestochowa se mihne i český reprezentant Václav Milík, který v době natáčení filmu hájil barvy domácí Sparty. (klida)