FAMU: Nový začátek

(študentský film)
  • angličtina FAMU: The Beginning (festivalový názov)

Dokumentární film pojednávající o jedné, lehce vyhrocené éře Filmové a Televizní Akademie (FAMU), kdy byl prezidentem republiky odvolán děkan Zdeněk Holý a na jeho místo dosazen filmový protekční režisér Filip Renč. (FamuFest)

xxmartinxx

Je tu ten problém, že FAMU dvacet kroků od Lažanského paláce samozřejmě nikoho nezajímá (jak platí o každé škole), tak beru jako z principu nešťastné rozhodnutí tožit mockument, který pobaví tak nějak spolužáky absolventa a pak ještě třeba pět dalších lidí, protože zbytek nemá žádný důvod se orientovat v těch lidech a informacích. A fakt beru jako problém odevzdat jako ročníkový film dvacetiminutový interní vtip. Když se na tu vlnu napojím, tak můžu ocenit střih, ale taky to není víc než blbnutí. Pár momentů mě ale pobavilo, párkrát jsem se zasmál. Vlastně když ten film začínal a pochopil jsem, o čem bude, byla moje důvěra u dna - ale pak už to za samotné provedení šlo jen nahoru. Přesto bych radši viděl tu energii vypotřebovanou trochu univerzálnějil. Tenhle typ humoru má potenciál zacílit na publikum - v důsledku námětu tu ta šance proměněná být nemůže. ()