Penny Dreadful: Město andělů

• USA Penny Dreadful: City of Angels

Penny Dreadful: Město andělů, duchovní potomek původního příběhu Penny Dreadful z prostředí viktoriánského Londýna, se odehrává v Los Angeles roku 1938, v místě a době hluboce zmítané společenským a politickým napětím. Když městem otřese hrůzná vražda, detektiv Tiago Vega (Daniel Zovatto) a jeho partner Lewis Michener (Nathan Lane) se zapletou do epického příběhu, který odráží bohatou historii Los Angeles – od budování prvních dálnic a tradičního mexicko-amerického folklóru, až po nebezpečné špionážní akce Třetí říše a rozmach evangelických rozhlasových bohoslužeb. Zanedlouho je Tiago nucen zápasit s mocnými silami, které ohrožují celou jeho rodinu. (HBO Europe)

Trevor

Ak by to nebolo tak prehnane rasistické človek by našiel niekoľko dobrých momentov, ale v konečnom dôsledku sa dozvieme že Hispánsky detektív má právo zakryť páchateľa vraždy belocha, pretože ním je jeho Hispánsky brat a poprava belocha Židovským detektívom je vlastne tiež v poriadku, načo nejaký súd...Z rasistických filmov či seriálov sa mi vždy zdvíhal žalúdok, najmä ak ich cieľom bolo šíriť nenávisť. Toto je bohužiaľ súčasný trend médií, sociálnych sieti a televízie, šíriť nenávisť medzi ľuďmi. ()

VanTom

Přehnaně ambiciózní kousek s úchvatným dobovým feelingem / výpravou, který se ve vařícím (se) Los Angeles v předvečer 2. světové války zaobírá mj. otevřeným rasismem proti mexikánské komunitě, penetrujícím nacizmem, dvojí tváří církve, korupcí (politické) moci, brutalitou / laxností policie a nechybí ani "queer" tematika, ke své škodě nestíhá pořádně rozvinout svou nejatraktivnější "dreadful" folklórní linku protivenství Santa Muerte a její démonické sestry. Čemuž dvakrát nepomáhá ani nepříliš přesvědčivá Natalie Dormer v hlavní čtyřroli. Jako nejvíc diskvalifikující problém ovšem vyvstává nemilý fakt, že se v první (a jediné) sérii dočkalo uzavření jen pár načatých příběhů z mnoha. ()

Axident

Za mě naprostá spokojenost, všech deset dílů jsem dal bez závažných výtek, precizní herecké výkony, zdařilá produkce i námět, v němž mi narozdíl od mnohých nepřekáželo míchání přemíry kruciálních témat. Natalie Dormer, coby obvyklá mrcha, sympatie zrovna nebudí, ale klobouk dolů, dělá v mezích svých možností maximum. ()

M.i.k.e

i když sem viděl celý "původní" seriál,tak nejsem zrovna velký fanoušek,protože za mě je to kus s ohromným,leč většinou nevyužitým potenciálem.A prakticky to samé se dá říci o jeho odnoži City Of Angels.Začátek solidně navnadí,ale postupem času začne klopýtat a tím jak si bere do hrbu hodně témat a podzápletek (rasismus,nacisti,politika,náboženství,vztahy,...) si moc nepomáhá.Není to sice nic co by nějak uráželo,nebo to snad bylo úplně hloupé,ale bohužel nedokáže nabídnout cokoliv zapamatovatelného a myslím,že za pár dní nebudu vědět o čem celá tahle série pořádně byla...60% ()

filmmovier

Vůbec to není tak špatný, jak jsem se obával. Čekal jsem, že to bude dlouhé, roztahané a většinu času nezajímavé. Inu, dlouhé to je, to už by snad ani jinak nešlo, čímž pádem je to i roztahané (ale jen trochu), a nezajímavé to naštěstí není, naopak. Město andělů se dle mého zcela bezvýznamného názoru povedlo téměř na výbornou a v některých chvílích mně to bavilo snad víc než původní Penny Dreadful. Což je ale úplně jedno, protože to vůbec nic neznamená, protože s původním seriálem to nemá absolutně vůbec nic společného a ten název teda chápu jenom jako marketingový tah (který nevyšel, což je škoda, druhou sérii bych si nechal líbit). Není to horor, fantasy je to jenom trochu (ale když to zrovna fantasy je, tak je výborné), je to opět krásně dobové, s úžasnou atmosférou, ale ze všeho nejvíc je to kriminálka s politickým a rasovým podtextem, skvělejma postavama a výbornejma hercema. Natálka Dormer mně pak mile překvapila, jak byla výborná ve všech svých polohách a v té nejlepší a nejtemnější byla... nejlepší. Za mně fakt dobrý. Jen by to mohlo být trochu víc fantasy a horor (tedy to, co všichni čekali), ale tahle podoba mi překvapivě ohromně sedla, takže spokojenost. 75%. ()

• Pre Rory Kinneara je toto už druhé účinkovanie v Penny Dreadful, zahral si aj v pôvodnej sérii. (fAZEN)