Zíza

Zvláštní hlavní hrdina, očividně s lehkou formou aspergismu, se skvělým charakterem a celkově lidským provedením je tím hlavním, proč tohle chcete vidět. Navíc tenhle úžasně dětsky hravý a roztomilý hlavní hrdina je ztvárněný výborným Takahaši Isseiem, takže se nemusíte bát, že by snad kvalita zakolísala. Nikoliv. Takový neobvyklý muž je zasazen do prostředí vysoké školy, kde začal učit. Druhým prostředím, ve kterém se začne více pohybovat, je zubní klinika, kterou vede hrdinka v podání Eikury Nany. A vůbec to není špatná hrdinka. Má své vztahy, své problémy, své vzdušné zámky. Různé postavy se kolem nich proplétají, tvoří mozaiku vztahů a charakterů, občas jsou spíše plošší, občas hlubocí jak studně, ale diváka stejně nejvíc zajímá ten potměšilý blázen v hlavní roli. Klasický vztahový seriál, kde dojde na moudra, poměrně dobře se vyhýbá klišé, aby je zakomponoval jinak, ale především přináší vřelost. Je to ten typ seriálu, kdy se s postavami skamarádíte, stanete se dobrými přáteli, bavíte se spolu, pláčete spolu, prožíváte různá úskalí či radosti. A pak to skončí, vám je to líto a říkáte si, že se k nim zase musíte vrátit, protože vám s nimi bylo príma. Jen ten úplný úplný závěr mě moc nepobavil. Vlastně mě nechal chladnout, možná lehce rozčarovanou. Ale jedná se o posledních pár minut, do té doby všechno sluníčkové. ()