Feast of the Seven Fishes

• USA 7 Fishes & Christmas 83'

silentname

"Feast Of The Seven Fishes" sa prekvapivo stalo veľmi príjemnou a dobre spracovanou vianočnou komédiou. Nevedel som čo môžem čakať, no myslím si, že film funguje celkom dobre. Nemôžem povedať, že by nemal určité problémy, no plusy filmu sú silnejšie. V prvom rade v ňom cítiť silne tú krásnu pohostinnosť talianov, ktorí by počas večere sa rozdelili o dobré jedlo asi s každým. A funguje to fakt skvele. Dáva to filmu dobrú atmosféru. Romanca medzi našimi hlavnými hrdinami Tonym a Beth je podľa mňa veľmi dobrá. Je skvelé vidieť, že dievča vie počúvať, je milá, majú spolu dobrú chémiu a dokážem tomu uveriť. A postavy sú podľa mňa celkom dobre napísané. Majú reálne problémy, reálne ciele a funguje to. Celkovo to akceptujem až na jednu vec. Prečo tu musíme mať konflikt, kde má Beth frajera, ktorého očividne opustí, ale je potrebné sa potom pri konci filmu k tomu vrátiť a pridať filmu zbytočný konflikt, ktorý nebolo potreba. Lebo celú dobu atmosféra fungovala. No potom sa to rozsype do klišé. A tie som v tomto filme naozaj nechcel. Úvod je možno ešte trošku zmätený a chvíľku som si nebol istý, či ma to bude baviť, no v momente ako sa naši hrdinovia stretli, všetko dostalo svoju kostru a svoj smer a už som bol na lodi. Pre mňa skutočne funkčná vianočná komédia. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()