Na dostrel

• Česko Na špatné straně hlavně (viac)

Michael Decker (Steven Seagal) je bývalý federálny agent, ktorého agentúra prepustila zo svojich služieb, pretože všetky prípady riešil svojráznym spôsobom a zásadne nerešpektoval služobné predpisy. Teraz pracuje ako ochrankár v nákupnom stredisku. Jeden večer však musí zasiahnuť, keď na parkovisku zbadá muža, ktorý chce ublížiť jeho priateľke. Tento incident však nie je náhodný, cestu mu zámerne skrížil gangster z narkomafie, ktorý vymáha nesplatené dlhy. (TV JOJ)

A.Beech

DEJ: Obézny vorvaň v obleku s oranžovými okuliarmi a vlasmi z plastelíny...teda pardon Stifn Sígl zachráni na parkovisku striptérku. WOW. To musela byť bezpochyby najlepšia scéna filmu, ktorú som však nevidel, keďže som v tom čase automatickým ladením hľadal JOJ Cinnamon na televízore. Ďalej som už videl ale takmer všetko a tento film mi ponúkol už len Seagala, ktorý sa ledva hýbal a tak len tak na oko - veľmi minimalistickými spôsobmi (len pohybmi rúk) zneškodňoval protivníkov. Asi je to tak, že čím objemnejší ten herec (Seagal)...teda chcel som povedať - čím novší má film, tým väčšia kravina, ale zato lepšia sranda. Podľa mňa tento film ani nie že nešiel do kín, ale nemohol výjsť ani na DVDčku, maximálne tak na CDčku k PC. ()

Gilmour93

Na špatné straně potravinového řetězce. Podívejte se na ten vodní meloun za oranžovými sklíčky a je vám jasné, že tu smůlu mají krávy, prasata, ovce, telata, jehňata i ryby. Vždyť před cvaldou Stevenem museli v rumunské Francii natírat kmeny stromů latexem, aby neokusoval kůru! Tohle rádoby akční veledílo o pragmatickém holportu s exotickou kurtizánou je jen jeho dalším straight-to-smetiště fiaskem. Proč v sobě nenajde špetku důstojnosti a neukončí to kinematografické trýznění? Proč raději nejede za Vladimírem na daču lovit medvědy a potápět se pro amfory? Proč?! ()

kingik

Rozkošně masitý Steven Seagal pomůže krásce v nesnázích a odpraví padoucha, který si na ni dělal nárok. Atraktivní striptérka mu na oplátku slíbí část padouchových peněz, které jsou schované v Jaguáru, co stojí na hlídaném podzemním parkovišti, a sex (invenčně nejlepší nápad z celého filmu!). Vzápětí oba mají v zádech narkomafii vedenou dvojníkem současného Pepy Melena, jenž pase po ulitých penězích. Vše se semele v čarokrásné Paříži, jejíž ráz ale s nevynalézavým kameramanem zapadne. Vše je pořízeno za směšný rozpočet a je bídně zrežírováno, podle toho film vypadá, tedy směšně. Akce je ve filmu dohromady cca 5 minut. Napočítal jsem jen tři kratičké bitky + nervydrásající "akční" finále, podobající se úrovní odpolednímu seriálu na Primě. Titulní hrdina roky sloužil v armádě, ve zvláštních jednotkách a byl federálním agentem, není to ale na něm vidět, spíše to vypadá, že si roky dopřával v Mekáči, kde nakynul, až mu sebemenší pohyb činí potíže. Seagal působí dojmem, že má v zádech desku a ta mu znemožňuje pohyb. Problémem byl i jeho dublér, ten se vyskytoval i ve scénách, kde jeho služeb nebylo zapotřebí. A skandální byla i okatá zadní projekce ve scénách s jedoucími auty. Keoni Waxman je dvorním režisérem Seagala, ale spíše je mi někdejší akční ikony líto, že je odkázán na takového patlala, kterému skutečná režie dělá potíže, a tak jen splácal dohromady pár mrzkých pohyblivých obrázků. Mezi režiséry se nedá počítat. Až na exotickou krasavici Jade Ewen a kratší stopáž, se jedná o zcela dementní film, který sotva dokáže uspokojit nároky akčního fandy (céčkové produkce). 1/10 ()

bobstock

Opuchlý Steven se opřel do další akční rutiny. Ke všemu přišel jak slepej k houslím a na to, že už má evidentně problém uběhnout 20metrů a všude se pohybují drsňáci se zbraní vyvázne pozor spoiler!! BEZ JEDINÉHO ŠKRÁBANCE NA SVÉM ULTIMÁTNÍM KABÁTKU! Filmařina spolu s příběhem a vyobrazenými postavami je roztomile blboučká. Starý dobrý lamač rukou, nohou nemá absolutně žádnou konkurenci, podaří se mu i vyspat s holčinou na první pohled možná vnučka..ale vždyť jde přece o čest pane Seagal, rádoby vtipné postavy právníka šlápnoucího si do hovna a asiata s kloboukem či naprosto neznámý drogový výrobce v Texasu, kteří jsou příběhu naprosto k ničemu. Stylizace něco mezi Danny Boylem, Stevenem Soderberghem a seriálem 24hodin ve své vší trapnosti shazuje tuto srandu do těžce béčkového klišé. 20% ()

m.a.t.o.

„Nikdy never striptérke. Jediná vec, ktorú by rada videla vychádzať z tvojich nohavíc sú peniaze." Aikido master (opäť) neprekročil svoj tieň a bez jediného škrabanca vyčistil Bukurešť (tentoraz sa tvárime, že sme v Paríži ehm) od polodementných mafiánov. Okrem akčných scén ma tentoraz sklamal aj oblečený sex, s tými seagalovkami to ide vážne dole vodou. Jediný dôvod prečo nedávam "odpad" je tá rozkošná pišulka zo Sugarbabes. Bez nej by to bolo vážne ako za trest. 15 % ()