Kobiety mafii 2

• angličtina Women of Mafia 2

Volné pokračování filmu Kobiety mafii režiséra Patryka Vegy, kdy se znovu setkáváme s mnohými charaktery, které jsme potkali již v prvním díle. Tentokrát se děj točí okolo pašování tuny kokainu do Polska z Kolumbie. Hned v přístavu jsou však drogy zabaveny a všem je jasné, že v celé dodávce je namočený ještě někdo, kdo chce vydělat peníze na úkor ostatních. Rozjíždí se pátrání, které bude stát mnoho životů a které bude mít nakonec jenom málo vítězů. (C0r0ner)

Perunwit

Tleskám! Osvěžující násilná jízda, co má hlavu a vtip! Film je barvitý, Vega používá hodně prostředí a postav a je s podivem, že se mu daří ze zápletek vždy vybruslit a opepřit masoterianův mozek čerstvým přílivem krevní plazmy. Polsko má svého Tarantina a já se těším na další obstřik přímo do bulvy! ()

agentmiky

Jak tady většina uživatelů píše, tak s nimi musím souhlasit. Tady si Vega ukousl příliš velké sousto. Snažil se rozehrát podívanou, kde kromě Polska figuruje i Kolumbie, ale ta ucelenost se docela vytratila. Ten kvalitní styl vyprávění z jedničky zde víceméně zůstal, došlo i ke shledání se staronovými postavami. V rámci brutality Vega přešel podle mě na vyšší stupeň, ten režisér je fakt řezník, vůbec se těchto drsných scén nebojí. K tomu všemu opět přestřelená nahota (jako, fakt nevím, co s tím ti Poláci mají, ale každá třetí scéna to musí obsahovat :D). Mohlo to podle skončit jako evropský klenot v rámci dramatické tvorby, takových kriminálek se v našich krajích točí minimum, Poláci to umí podat tak, že jim to věříte, nic nepůsobí nějak trapně. Ale, jak jsem se o tom již v úvodu zmiňoval, tak ta konzistence zde po většinu stopáže drhne (jednoduše až moc postav). Konec opět výborný. Za mě 6/10 ()

chelseaman22

Pokračování bohužel oproti prvotině pajdá na obě nohy, což se snaží vykompenzovat násilím na úrovni Texaského masakru motorovou pilou (viz obchodování s orgány s náhledem na tračník či praskající aortu). Nicméně stejně je to svižná záplava akce, kterou byste od katolických Poláků vskutku neočekávali. 77 % ()

solisoli

Skôr by sa to mohlo situovať, ako vydarenú akčnú paródiu na mafiu, ako ponúknutú plytkú vulgárnu a brutálnu akčnú kriminálnu drámu. Aj tak sa Poliaci začínajú doťahovať na kinematografické veľmoci. Je predpoklad, že časom tieto poľské pokusy o vysoko kvalitné akčné, kriminálne projekty sa budú doťahovať na úroveň Hollywoodu. Zatiaľ o tom môžu len snívať, aj keď náznaky už sú. ()

Maynard.

Druhej díl už zdaleka nemá takový ty koule jako jednička. Asi je to dost tím, že se rejža snažil bejt vtipnej, což se mu občas povedlo, ale občas moc nee. Hlavně teda příběh tý blondýny mi přišel dost ujetej a místama i dost trapnej. Ženy převzaly prakticky vše do svejch rukou, což by se podle názvu filmu dalo očekávat, ale v tý jedničce to přecijen bylo tak skoro 50 na 50 s chlapama. Tady se objeví opět pár totálně morbidních scén, ve kterejch se tenhle rejža očividně vyžívá, ale mě nijak nepohoršujou. Tak jako tak je to zas na chvíli poslední můj polskej film (jestli mě teda zase nepopadne fantas :o) ). Každopádně tenhle rejža je rozhodně nápaditej a oproti třeba většině naším rejžům, se toho vůbec nebojí... ()

• Film byl natočen ve Štětíně, ve Varšavě a na dálnici „Berlinka“ (Polsko), ale také v Německu, Španělsku, Dubaji (UAE) a Kolumbii. (macot)
  • V čase 1:38:33 si lze všimnout kamery. (Kudly4)