Reklama

Reklama

Miguel je 12-ročný chlapec, ktorý má odvážne sny. Ako hudobník - samouk, gitarista a spevák, túži kráčať v stopách svojho idola Ernesta de la Cruza, najslávnejšieho hudobníka v mexických dejinách. Ale v Miguelovej rodine je už po niekoľko generácií hudba prísne zakázaná. Prečo platí tento absurdný zákaz, ktorý sa stal rodinnou tradíciou naprieč mnohými generáciami? Keď Miguel objaví tajomstvo zo svojej rodinnej histórie - väzbu na Ernesta de la Cruza, myslí si, že mu to umožní stať sa hudobníkom. Na jeho prekvapenie to ale celú situáciu ešte zhorší. Miguel sa musí rozhodnúť medzi svojou láskou k hudbe a láskou k rodine. Miguelove impulzívne činy majú za následok, že sú ho schopní vidieť iba tí, ktorí počas Sviatku zosnulých, Día de los Muertos, pricestovali zo zeme mŕtvych, aby navštívili svojich príbuzných. Tento pestrý paralelný svet obývajú generácie tých, ktorí opustili krajinu živých, okrem iného tiež Miguelovi predkovia, ktorí ho okamžite spoznajú a ponúknu mu pomoc - ale iba ak sa rozhodne vzdať hudby navždy. To je niečo, čo Miguel nie je schopný pripustiť. Preto spojí svoje sily so šikovným a skúseným kostlivcom Hectorom a spoločne sa vydávajú nájsť Ernesta de la Cruza - ktorý je podľa nich kľúčom k rozriešeniu záhady, prečo celé generácie platí v Miguelovej rodine zákaz hudby. Pred mnohými a mnohými rokmi jeho praprababička s prapradeduškom riešili zamotaný problém - ona chcela vychovávať svoju rodinu v Santa Cecilii, ale on sa nebol schopný zriecť svojho sna, opustil svoju rodinu a snažil sa stať hudobníkom. Mamá Imelda, Miguelova praprababička, preto v celej rodine zakázala hudbu. Toto jej nariadenie sa odovzdáva z generáciu na generáciu a prísne sa dbá na jeho dodržiavanie, z čoho Miguel nemá ani trochu radosť. Miguel naozaj veľmi túži po tom, aby sa o svoj talent mohol podeliť s rodinou a dokázal jej, že hudba je krásna a úprimná. Ale spočiatku na to nejde správnym spôsobom... (TV JOJ)

(viac)

Videá (7)

Trailer 7

Recenzie (730)

Cervenak 

všetky recenzie užívateľa

Ak toto nedostane aspoň nomináciu za scenár, tak už neviem. Brilantne vystavaný príbeh s nečakanou krimi zápletkou a skutočne prekvapujúcim rozuzlením. Plus výživný doják - na konci som rumázgal ako dážď. K tomu fantasticky vyťažený svet mexicko-aztéckeho záhrobia. Nechýbajú solídne gagy, ale tentoraz to naozaj nie je o nich. Tlieskam, Pixar opäť na špičke. ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

Rozpočet $175miliónovTržby USA $210,460,015Tržby Celosvetovo $807,816,196Tržby za predaj Blu-ray v USA $54,490,220Tržby za predaj DVD v USA $27,426,997║ Dojemný príbeh, silný námet, Pixar má opäť svoju tvár, blyskli sa. /95%/ ()

Reklama

B!shop 

všetky recenzie užívateľa

Pixar se po case rozhodl zase jednou pro neco originalniho misto delani zbytecnejch pokracovani uspesnejch veci a vysledek je moc fajn. Pribeh je ocekavane na Pixar v pohode, samozrejme se obcas trochu moc tlaci na pilu ohledne nejakejch rodinnejch hodnot a konec je ultimatni dojak a zvraty se daj vicemene cekat, ale tak nejak to vubec nevadi a sem se to vlastne hodi. Navic celej dej skvele utika, podporenej jeste perfektnima pisnickama a skvelou vizualni strankou, ktera je fakt pastva pro oci, i kdyz paradoxne animace sama o sobe az takovej zazrak neni. Proc teda ne 5*? Protoze ma Pixar jeste na vic a forky moc nefungovaly, ale jinak jsem spokojenej. ()

Lima 

všetky recenzie užívateľa

Ještě tak tři čtvrtiny stopáže se to jeví jako prima čtyřhvězdičkový animák, se spoustou vizuálních vychytávek a nápadů, s trocha odhadnutelnými postupy a jednou slabší scénou, kterou už jsem viděli v jiných filmech (odhalení záporáka veřejnosti). Ale pak to vygraduje do neuvěřitelného dojáku a při stěžejní scéně s písničkou na konci jsem se rozbrečel jak malý dítě. To už se mi dlouho nestalo. Je to tak, nejdůležitější v životě je soudružnost rodiny a vzájemná rodinná láska a úcta ke starým lidem. K tomu to oku lahodící, v hollywoodské produkci neokoukané mexikánské prostředí, jeho šmrnc a pozitivní nálada. Jo, bylo to moc fajn. ()

Tosim 

všetky recenzie užívateľa

NEODPOUŠTĚJTE MU, ALE ZAVRHOVAT HO NEMUSÍTE. Je naprosto neskutečný, kolik modifikací může mít příběh o soudržnosti rodiny. A k tomu navíc výprava do mexického svátku, o kterém nemá mnoho -minimálně- středoevropanů ani potuchy. Dospělý příběh pro děti a dospělé. Pixar měl i bude mít slabé chvilky, ale tohle je přesně důvod, proč ho milovat. 90%. ()

Galéria (36)

Zaujímavosti (21)

  • Pes Dante je Fridou Kahlo nazýván „Xolo“. Plemeno Xoloitzcuintli ztrácelo v polovině 20. století na oblibě a hrozil jeho zánik. Skutečná Frida Kahlo a její manžel Diego Rivera začlenili psa Xolo do svého umění - díky tomu se tato rasa ve světě stala opět oblíbenou a manželé odvrátili její zánik. Podle bájí je Xolo rovněž vtělením Xolotla, aztéckého boha ohně a blesku - což mu prý dává léčivé schopnosti. (vojacekr)
  • Dodávka „Pizza Planet“, kterou lze vidět ve všech filmech od Pixaru, se na začátku filmu mihne kolem Miguelova domu. Stane se tak v okamžiku, kdy Elena (Miguelova babička) vysvětluje hudební pravidla „Žádný hraní“. (vojacekr)
  • Aby byla hra na kytaru co nejautentičtější, tvůrci připevnili GoPro kamery na nástroje skutečných hudebníků a snímali pohyby jejich prstů. Z těchto záznamů pak vycházeli animátoři. (mrGhostly)

Reklama

Reklama