Úkolář

Alex Horne

Hudba:

Dru Masters

Účinkujú:

Greg Davies, Alex Horne, Frank Skinner, Josh Widdicombe, Roisin Conaty, Romesh Ranganathan, Tim Key, Ben Bailey Smith, Joe Wilkinson, Jon Richardson (viac)

Přinášíme vám netradiční a legrační soutěž. Role úkoláře připadla Gregu Daviesovi, který pro své kolegy komiky připravuje řadu nečekaných úkolů. Pomáhá mu v tom Alex Horne. Společně se tak pokusí přimět nadějné soutěžící, aby dali průchod své tvořivé soupeřivosti. Ať při jízdě na koni ztvárňují jeho nejlepší podobu, plní misky na vejce slzami nebo se snaží pozdravit 55letého člověka plácnutím o dlaň, jedno je jisté: komici spolu soupeří s nesmírným nasazením. (Viasat)

marmota-b

Jedna z věcí, co mě držely za lockdownů. A vlastně teď už pořád. Taskmaster se tyčí vysoko nad mnoha jinými pořady mimo jiné právě tím, že je volně legálně dostupný na YouTube. Tvůrci za lockdownů zadávali přes internet úkoly lidem zavřeným doma, a zřejmě někdy tehdy rychle pochopili, že mají fanoušky po celém světě. Ten model se jim vyplácí, protože dál vznikají mezinárodní verze pořadu po celém světě... včetně jedné fanouškovské. Taskmaster mimo jiné šíří po světě i slávu britských komiků - opakovaně lidi do komentářů píšou "Na začátku série jsem nikoho z těch lidí neznal a teď je miluju," a leckdy pak samozřejmě lidi hledají jinou jejich tvorbu - takže být v Taskmasteru se, přes tvrzení Taskmastera, že jim to zruinuje kariéru, nejspíš vyplácí i účastníkům. Když je divák z jiných pořadů zná, často je zase pozná z jiné stránky; člověk se do nich vžije, v duchu se diví, jak jsou pitomí, nebo si zas obráceně říká, že je dobře, že není sám jediný pitomec, jindy žasne, jaké bláznivosti jsou schopni vymyslet - a hlavně se skvěle baví. A tak trochu se, i u pořadu, který nekrotí dospělé žerty, vrací do dětství, kdy podobné věci dělal třeba na táboře. Je to ohromně zábavné a ohromně dobře udělané; už jen to, že každá série má svou vlastní vizuální identitu. Velká chvála všem, kdo na tom pracují, protože z táborového konceptu vytáhli fakt kvalitní televizní pořad. P.S. Ale jedna z nejlepších sérií fakt je druhá série novozélandské verze. :D Což je názorná ukázka toho, že ano, hodně záleží i na tom, jak se zrovna sejdou účastníci. Ale to je u takového pořadu tak nějak samozřejmé. ()

Splasher

Zmutovaná TV verze Edinburského vystoupení Alexe Horna, lehce připomínající český Boj o Koláč (not really). Asi nebylo překvapením, že nejvíce nápaditým "soutěžícím" byl Tim Key. Ten měl ale velkou výhodu ve znalosti formátu, jakožto dlouholetý kamarád Horna. Úlohu televizního porotce po Alexovi převzal Greg Davies. Spolu s Timem v první sérii soutěží ještě Frank Skinner, Josh Widdicombe, Roisin Conaty a Romesh Ranganathan. ___ Jak se nepovedla americká verze, tak naopak upozorním, že existují i vcelku zdařilé verze z Dánska a Norska. ()

Thomick

DaveTV se pomalu stává esem britské televizní produkce; bohužel i navzdory volně zpřístupněnému archivu esem stále ještě tajným. Taskmaster je v první řadě o plnění více či méně absurdních úkolů, zcela klíčové však v jeho případě je, že může stavět na evidentní chemii mezi většinou účinkujících. Z toho pak vyplývá množství running jokeů, pošťuchování a mnohdy až šikanování (Joshovo matematické okénko), což teprve z Taskmastera činí opravdu zajímavou a vesměs unikátní show. Nejoblíbenějšího soutěžícího snad vlastně ani nelze mít; každým dílem se totiž s nějakou parádou vytasí někdo jiný (s odstupem dál vyčnívá Romeshův Tree Wizzaaaaard)... --- PS. Už dlouhou dobu jsem Henninga Wehna podezříval z kopírování nějakého Brita - teď jsem na to konečně kápnul. Skinnerovu dikci zjevně Wehn studoval do posledního výrazového prostředku. --- PPS. Joshův triumf byl tutovka už jen pro tenhle výjev. :) ()

wendus92

Když se jim podaří sehnat dobrou skvadru lidí, tak je to ohromná zábava a celá série je prostě boží. Občas se ale stane, že to s tím obsazením moc nevyjde a naruší to celou dynamiku soutěže (buď ti lidé nejsou vtipní nebo jsou trapní), takže jsem pár sérií přeskočila. To ale těžko produkce může předvídat dopředu, proto ubírám jen jednu hvězdu. ()

Starletka

Naprosto dokonalá britská zábava. Co se jednotlivých sérií týče, u mě jasně vedou 2, 3, 5, 7 a 10, protože ty snad neměly žádné hluché místo a ani jednoho slabšího účastníka. I ostatní řady jsou ale taky hodně fajn, i když je u nich kolikrát možná lepší se dívat jen na sestřihy jednotlivých úkolů než na celé díly. Greg Davies je ve své roli skvělý, ovšem králem celého pořadu je nejlepší asistent všech dob Little Alex Horne, který je očividně masochista a sám o sobě si zaslouží hvězdičku navíc. ()