Honey Boy

• Česko Sladký chlapec (festivalový názov) (viac)

Ve snímku, natočeném podle vlastního scénáře Shii LaBeoufa, přináší oceňovaná režisérka Alma Har’elová pohled na hercovo bouřlivé dětství a dospívání, během něhož se prostřednictvím filmu a snů snažil usmířit se svým násilnickým otcem. Skrze hlavního hrdinu Otise Lorta, v jehož roli se představují Noah Jupe a Lucas Hedges, nahlíží režisérka Har’elová na různé fáze jeho zběsilé kariéry, od prvních krůčků na cestě ke slávě a následnému zhroucení v dospělosti. LaBeouf přijal odvážnou, byť terapeutickou výzvu a ztvárnil vlastní verzi svého otce, bývalého klauna z rodea a zločince. Otisovu sousedku a zároveň spřízněnou duši hraje umělkyně a hudebnice FKA Twigs, pro níž je tato role hereckým debutem. (Cinemax)

Malarkey

Zajímavá terapie. Byl jsem hodně zvědavý, jak si tímto filmem Shia uzavřel životní kapitolu jménem rodina a nakonec to nebylo, tak šokující, jak se tvářilo. A jelikož je tento film hlavně o jeho tátovi, tak můžu říct, že divnej byl, to bezesporu. Ale bývá to i daleko horší. Navíc Honey Boy byl i docela art, takže jsem měl co dělat, abych si v něm našel něco, co by mě vysloveně bavilo. Nejlepší na filmu byl ale asi až samotný závěr ve spojení s hudbou Boba Dylana. Je to smutné, ale život jde dál. Snad to Shiovi pomůže být lepším člověkem a lepším hercem. Nezlobil bych se. Kouzlo osobnosti bezesporu má. ()

somnar

Uf, hollywoodský herec si natočil svoji artsy "terapii" o terorizujícím otci, kterého si sám zahrál. Možná by to nebylo k smíchu, kdyby to nebylo tak ploché, nicneříkající a formálně nezajímavé. Jenže je. Stopro už něco takovýho musel vytvořit i James Franco, ne? ()

LiVentura

Zpověď z těžkých začátků filmové hvězdy. S.L. se potřeboval svěřit s tím, jak může tato "pofiderní" sláva komplikovat život nejen samotnému aktérovi. Závislý machistický otec je Problém! ()

DJ_bart

"I'm going to make a movie about you." "Then you got to lay the grudge down, or I'm gonna fuckin' kill you. Just make me look good, Honey Boy." ____ Shia LeBeouf mě baví čím dál víc (viz. loňská feel-good pecka 'Peanut Butter Falcon' a sportovní drama 'Borg/McEnroe') - po kariérním fiasku a zaškatulkování s explozivní žumpou jménem Transformers, se stejně jako např. Nicolasi Cageovi, Robertu Pattinsonovi, anebo Danielu Radcliffovi, diametrálně vytříbil vkus z hlediska selekce kuriózních rolí, a mnohdy až bizarních, anebo nezávislých artových projetků. Přičemž snímek 'Honey Boy' je Shiův vyloženě osobní a vlastní počin - neboli autobiografická výpověď o niterném marasmu způsobeném jeho impulzivně agresivním otcem (jehož si Shia excelentně střihnul s cynismem sobě vlastním), a celkově o intuitivní aporii, která doprovázela jeho komplikované dětství - slepičí exkrementy nevyjímaje.... Režisérka Alma Har'el pojala dané retrospektivní téma formou implicitního minimalismu, která je doplněná emblematickými fantazijními sekvencemi s purpurově neonovým vizuálem, jejichž symbolika má až esotericky melancholické vyznění (ačkoliv jsou velice sporadický). Spíš než tragikomedie je 'Honey Boy' nefalšovaný intimní drama, který si Shia s Almou uzpůsobili k obrazu svému, a snímek tak solventně působí dojmem nezávislý artovky - což se musí prostě cenit, byť je značně nekonzistentní. Vše je skvěle zakončené skladbou od Boba Dylana.... Verdikt: 7,4 pedantských otčímů z 10 [#TADYVARY] ()

silentname

"Honey Boy" je pre mňa veľmi dobrá sonda do života a detstva mladého Shia LaBeoufa. Čo som zachytil, chlalan mal už problémy s alkoholom a agresitivitou a pokiaľ si prežil to, čo sa v tomto filme udeje, tak mu dosť rozumiem. Podľa všetkého to bola pre neho aj istá forma terapie. A ak mu to pomohlo posunúť sa v živote ďalej, tak je to dobré. Dostáva sa totiž práve do postavy svojho vlastného otca, s ktorým komunikovať teda rozhodne nemohlo byť jednoduché. A ten určite trpel sám svojim vlastnými osobnými problémami, ktoré asi súviseli s post traumatickým stresom z vojny. A jeho výkon v tejto role bol veľmi dobrý. Rovnako skvelí boli aj Noah Jupe a Lucas Hedges, ktorí stvárnili Otisa. Je tu niekoľko veľmi dobrých momentiek. Drsnejšie medzi mladým Otisom a jeho otcom a príjemnejšie medzi Otisom a FKA Twigs. Vo filme mi asi vnútorne len chýbalo nejaké uzavretie príbehu dospelého Otisa. Hoci je záver filmu dobrý, tak chcel som asi vidieť niečo, čo by mi dalo signál, že Otis nejako svoju traumu dokázal prekonať. Niečo, čo by nebolo snom alebo v jeho hlave. Ale aj tak podľa mňa film prináša veľmi solídne zakončenie príbehu. Pre mňa príjemné filmové prekvapenie a dáva mi aj možnosť pochopiť Shiove momentálne problémy v živote. Hodnotenie: B+ ()

Slarque

Shia LaBeouf si prodělal arteterapii hraným filmem, ale ani jako americký nezávislý film mi výsledek nijak zajímavý nepřišel. Jen takové divácky nerušící drama bez hran. Trochu to zachraňují aspoň Lucas Hedges a Noah Jupe v hlavní roli, ale jinak je to prostě takový nezávislý průměr. ()

Marze

Velmi dobre rezirovano a zahrano. Vsechny tri hlavni postavy si privlastnili pozornost rovnomerne. Film ma take humor a humanisticke poselstvi. A je zabavny. Detstvi muze bolet a zlomit nas. ()

Arsenal83

Shia LaBeouf sa správa odjakživa divne, idiotsky až zvrátene a dnes už vieme prečo. Film je terapiou pre neho samého, snáď mu to pomôže, ale široké publikum to možno až tak nezasiahne, pretože niektorým veciam chápe len on sám. Niektoré linky v tomto pochmúrnom príbehu vyznievaú až pedofilne - scéna, kde sa síce veľa nestane, ale predsa len chlapček vyzerajúci na 12 v posteli s vyspelou černoškou po 30-tke. To mi nejak vyznelo cez čiaru. Autorovi však prajem, aby mu filmík pomohol, aby sa očistil, prestal brať drogy a začal normálne žiť. Lebo herecky a umelecky má naozaj na veľa. ()

Stanislaus

Honey Boy je průměrně natočený film o problematickém vztahu mezi rodičem a jeho dítětem - v tomto případě mezi otcem a jeho synem - který nijak výrazně nevybočuje z řady jemu žánrově a tematicky podobných snímků. Herecky je to zahrané vcelku dobře a scénář není úplně špatný, ale měl jsem pocit, že se z toho dalo vytřískat víc - alkoholismus, pár pohlavků a pěkná nálož sprosté mluvy nejsou vždy zárukou silného příběhu. Místy tam byly ty emoce cítit, závěr mi však přišel takový jalovější. ()

BMW12

Shia LaBeouf je můj oblíbený herec už odmalička, viděl jsem ho ve filmech už od jeho dětství, a tak mě zajímal i tento film, který sám napsal a který má pojednávat o jeho dětství. Shia své dětství neměl jednoduché, a asi i proto se teď v dospělosti chová tak, jak se chová. Bohužel tento snímek nám toho zas až tolik nepoví. Jsem z toho zklamaný, jelikož jsem se na film těšil, ale vidíme zde pouze malou část děství, řekl bych, že jeden rok, navíc se zde vůbec nedozvíme, proč Shia nebyl s matkou, ale byl s otcem. Já jsem z toho zmatený a moc jsem to nepochopil. Ale oceňuji, že pro Shiu je to určitá forma terapie, v rámci své léčby, kdy mu zjistili posttraumatickou stresovou poruchu. ()

Lacike

Shiu som nikdy nezbožňoval a jeden čas mi už začal vadiť, jak ho bolo príliš. Ale keď mu potom zrazu začalo jebať a spálil za sebou mosty v Hollywoode, tak ma fakt zaujímalo, čo sa mu stalo. Tento film na to dáva odpoveď, ale treba vedieť čítať medzi riadkami. A pokiaľ je to tak, jak som to pochopil, tak to je skoro až triviálne, že kvôli takým dôvodom môže niekomu doživotne tak drbať. Diváci, ktorý čakajú niečo šokujúce a drsné, tak budú sklamaní. Mne ani vôbec nevadilo pomalé tempo. Snáď je tento film znamením, že sa už Shia zo sebou zmieril a nadobro sa s tým vyrovnal. 6/10. ()

slunicko2

Jméno Shia LaBeouf mě spolehlivě přitáhlo k obrazovce. Ovšem to zklamání. Nuda, nic než nuda. 1) To, že něco zažijeme na vlastní kůži, ještě neznamená, že prožitek dokážeme zprostředkovat ostatním. Scenárista LaBeouf je toho názorným příkladem._____ 2) Pokud měl film sloužit jako terapie pro Shiu, budiž. Ale divákou atraktivitu snímku to nezvýší._____ 3) Výstižný koment: husokachna***. ()

Vědma

Poněkud sebemrskačské, ale vcelku režijně zvládnuté. Dokonce pro mě ani nebylo nějak nepříjemné se na to dívat, ale ani mě to hlouběji nezasáhlo. ()

M.i.k.e

od filmu,který si Shia napsal jako terapii aby se nějakým způsobem pokusil vyrovnat se svým evidentně ne moc šťastným dětstvím bych čekal trochu větší emoční nářez (tím spíš jaký se z něj stal magor),ale na druhou stranu se medovému chlapci nedají upřít povedené a ne zrovna příjemné momenty.Sám Shia,který si krom scénáře střihl roli svého vlastního otce je tu velmi dobrý a to,že není psychicky úplně ready se dá celkem chápat.Z podobného vyrůstání by zmagořil kde kdo...60% ()

dubinak

Vůbec jsem netušila, že něco takového má vznikat a už jen synopse je něco, s čím jsem se ještě nesetkala. Určitě je zajímavé sledovat něco, co se Shiovi opravdu stalo a co si s otcem zažil a jako art therapy to mohlo být průlomové, bohužel zůstává spíš u průměrného indie, které sice nabízí herecky schopné obsazení a je to jeden z čistokrevných dramatů, ale asi mi to přišlo dost takové unylé a bez hlubší výpovědní hodnoty pro diváka. (TADY VARY) . ()

UhLee

(5/10). Film, který je hlavně pro lidi, kteří ví kdo je Shia LaBeouf, chtějí nahlédnout do jeho dětství a trochu i pochopit jeho závislost na alkoholu. Snímek to je velmi osobní plný silných a nepříjemných momentů. Mě osobně to moc nechytlo, ale za odvahu Shiy a za nápaditý soundtrack dávám průměr. ()

VanTom

Když dopředu víte, že si Shia LaBeouf napsal de facto autoterapii a vyzpovídává se (v léčebně po zhroucení) ze vztahu s otcem, získává film nový rozměr; jinak by upřímně nebylo moc důvodů, proč jej točit. Takhle se jedná o upřímné niterné "vzpomínání" na nepříkladnou výchovu 12letého kluka, začínající herecké hvězdičky, zneuznaným, vznětlivým, majetnickým budižkničemu, který stěží zvládá sebe, natož syna. ()

Shia LaBeouf a De Niro v rodinném dramatu

Shia LaBeouf a De Niro v rodinném dramatu

13.08.2019

Shia LaBeouf (Transformers) a  Robert De Niro (Stážista) si zahrají v novém rodinném dramatu režiséra Joshuy Michael Sterna (jOBS) After Exile. Snímek se začne natáčet letos v říjnu ve Filadelfii.… (viac)