V tuneli pod ľadovo chladnými nórskymi horami havaruje cisternové vozidlo. Rodiny, tínedžeri a turisti, ktorí cestujú na vianočné sviatky, ostanú uväznení pod tonami skál v brutálnej tme. Vonku zúri snehová víchrica a prví záchranári sa snažia dostať na miesto nehody. Čas je podstatný a keď sa havarovaný tanker náhle vznieti, situácia sa vyostruje. Všetkých v tuneli obklopí smrtiaci oheň. V nórskych tuneloch platí zásada sebazáchrany - keď dôjde ku katastrofe, každý bojuje sám za seba a všetci si musia poradiť sami. Čas však ubieha rýchlo a šance na prežitie sú stále menšie a menšie. (TV JOJ)

LIVINGDEAD

V Norsku je 1100 tunelů. Pokud jsou všechny v takovém stavu, tak potěš Pánbůh. SPOILER: celý tunel řídí jediná operátorka ZTP/P. Spousty lidí uvězněných v tunelu zachraňuje jediný záchranář, ostatní stojí před tunelem a čekají. Když osamocenému záchranáři docházejí síly, jde ho zachránit jeho stará, servírka z místního bistra. Pokud by nebyla v tunelu dcera záchranáře i on by stál před tunelem a čekal, až vše přejde :-) :-) :-) Strašné. Do Norska nikdy nepojedu :-) ()

EvilPhoEniX

Slušný Katastrofický Thriller opět z Norska. Kamion s benzínovým tankerem havaruje v 9 kilometrovém tunelu o Vánocích a katastrofa je na cestě. Hasiči a záchranáři mají pokyny stát před tunelem, ale jakmile se jeden ze záchranářů dozví, že v tunelu je jeho dcera, tak pokyny a protokol jde stranou a situace se stává osobní a bere veškerou zodpovědnost na vlastní pěst. Film se rozjíždí sice pomaleji, ale počátek katastrofy je hodně efektní a nepříjemný, vizuálně je film na vysoké úrovni, herci hrají obstojně, napětí funguje a bavila mě i herečka z tísňové linky, která se chovala celou dobu profesionálně. Norové tyhle věci umí. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7/10. ()

Gilmour93

Nevzrušeně to plyne za clonou kouře a žánrových klišé, norské záchranné složky galantně přenechávají prostor sólo hrdinům a vy si při sledování možná uvědomíte, že existují katastrofy, při kterých je pro vás dobré, že vidíte světlo na konci tunelu. Asi netřeba připomínat, že kdyby v obchodech nedávali u pokladen igelitky, nic z toho by se nestalo.. ()

*CARNIFEX*

Vizuálne pekne, vierohodne natočené, ale od katastrofického filmu očakávam viac, ako jeden výbuch a dym z "Tunnela", pričom vypočítavosť osoby, ktorá situáciu začne riešiť len preto, lebo tam má člena rodiny (ostatní môžu skapať), mi taktiež nie je príliš pochuti. Ale na jeden krát dobre .. ()

Wacoslav1

Norská verze Denního světla moc nevyšla. První půlka kde je aspoň i nějaká ta jakž takž technicky dobře zpracovaná katastrofa by ještě ušla, ale časem se z toho stává čím dál tím víc uslzený uječený a nefunkční rodinný drama na pozadí katastrofy což je přesně ten typ filmu který nemusím a ke konci už jsem to měl skoro chuť vypnout takže nejslabší možný dvě hvězdice dávám spíš za svou náklonnost k žánru. Jako Norové co se těch klasických postupů týče se v tomhle žánru určitě snaží o tom žádná, ale něco jim pořád ještě chybí a tohle zatím v tomhle směru byla bohužel dosud nejslabší viděná záležitost.25% ()

darkrobyk

Vcelku průměrný snímek využívá klišé, kdy sledujeme problém rozbité rodiny na pozadí katastrofické události. Steinovi (T. Harr, co vypadá jako nefalšovaný viking) se po úmrtí manželky nedaří najít společnou řeč s dospívající dcerou Elise. Vše se ještě komplikuje tím, že si našel novou přítelkyni Ingrid. Elise se s novou macechou nehodlá smířit. A pak přijde zatěžkávací zkouška v podobě katastrofy v jednom z tunelů. Nejnapínavější mi přišel moment, kdy Stein zjistí, že dcera je v tunelu. V rámci žánru slušně udělané, Norsko mám rád, takže přidávám bod, který ale nakonec musím strhnout za ty větráky. Mně tenhle kalkul tentokrát nebavil. Oddechovka na jedno podívání. Záběry na norskou krajinu neměly chybu. ()

misterz

Tak asi aj v Nórsku majú problémy na cestách... Celý príbeh až moc priamočiaro tiahol na bránku. Jeden hasič - jeden hrdina, jeden autobus, jedno auto, jeden tunel a jedna jaskyňa v ňom, jeden problémový vzťah medzi otcom a dcérou, jedna vozíčkárka... Čo ja viem, dosť prvoplánové. Taký umelý konštrukt s cieľom zapáčiť sa divákovi bez hlbšej pridanej hodnoty. Tiež na začiatku napísali, že v tuneloch pri nehodách vďaka hrdinskosti hasičov ešte nikto nezomrel a vo filme zomierali ľudia ako muchy. Tá príroda okolo ale bola fantastická. Chlad a sneh som cítil až v obývačke. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Anderton

Tunely sú úzke, dlhé, je tam tma a pokiaľ tam nie je napríklad Mike Myers či Jason Vorhees, tak je tam celkom nuda. Napriek tomu ide o populárnu lokáciu katastrofického žánru. Len keby tu nebola tá krásna nórska príroda, v ktorej by som strávil oveľa radšej daný filmový čas. Nesmú chýbať klasické naratívne klišé, ale pracuje sa s nimi relatívne citlivo a logické nedostatky nebijú do očí, ak nechcete, aby vám do očí bili. Potom sa ale zase môžete zabávať napríklad na tom, že o operátorku sa nikto v miestnosti nezaujíma a podobne... ()

eLeR

Učebnicový katastrofický film na jedno pozretie s jednou výhodou, a to, že je z Nórska. Tie igelitky by mali ozaj zakázať!! ()

SeBig

Přiznávám se, čekal jsem to hrozný, leč rusákům ve filmech moc nevěřím, ale nakonec jsem se tedy divil, že to má celkem atmosférickou kvalitu. Jistě scénář a příběh ně nebavili, ale jinak ušlo. ()

Marze

Nenaplnilo to svůj potenciál. Během záchranné akce to ztrácelo páru. Ale vzrušující okamžiky to mělo a je to hezký úvod do norského katastrofického žánru a jeho směrů. ()

korbitch22

Jestli takhle v Norsku fungují záchranné složky, tak se kurva vůbec nedivím, že Breivik dokázal sám pozabíjet 100 lidí. než se ho ráčil někdo sundat. Jestli tohle viděl někdo z naších záchranných složek, musel umřít smíchy. V tunelu je dým, kouř a není vidět, ale pro uvězněné lidi naběhne jeden týpek asi se čtyřma respirátorama a zbytek jednotky stojí venku a čumí i když mají vybavení aby tam šli všichni a těm lidem pomohli. Zapomeňte na Vlnu, nebo Zemětřesení. Tunnelen je do očí bijící blbost, která má naštěstí dobré herce, krásy Norska a dejme tomu trochu napětí. Ty 3* jsou ode mne až nepochopitelně milosrdné. Zlatý Denní světlo se Stallonem :D. 50%. ()

Arsenal83

Tunnelen napodiv nie je film o divokej privatizácii z 90.-tych rokov, ktorá prebehla v našich končinách a stanovila tradíciu tunelovania až dodnes. Naopak, ide o klasický tunel a že je ich v Nórsku viac než dosť, hoci väčšina bez únikových východov. Film je dobrým katastrofickým zážitkom, chýba mu však napätie, ale prináša významné poučenie. Ak sa raz dostanete v Nórsku do úzkych, nepomôže vám pravdepodobne nikto. Veď to potvrdili týmto počinom samotní Nóri. ()

ARI50

Pěkný film, špetka slušně dramatické chvíle, hodně slušný příběh. Herci byly skvělý, prostředí na film vynikající akorát soundtrack byl hodně slabý. Je sice pravda že je to příběh celkem známý, podobných filmu je spousta a tak si můžete dát dvě a dvě dohromody a pribeh jde jemně přečíst, ale zapůsobilo za mě super. ()

Morholt

Vcelku slušně natočený i zahraný tunelový katastrofák opírající se o tísnivou atmosféru mocně podporovanou všudypřítomným kouřem. To se mi líbilo. Nevadil mi ani ten klasický kýč s rodinnou krizí, která se vyřeší až díky katastrofě. Vlastně si ani nevzpomenu na podobný film, kde by něco takového nebylo. Problém jsem měl s naléhavostí a emocemi. Byť se tu lidé dusili a umírali, pořád se mi zdálo, že se vlastně nic tak strašného neděje. Ne že by to šlo úplně mimo mě, ale pod kůži se mi to zažrat nedokázalo. Na city se hraje až v závěru a to tak že tvrdě, ale to už mě díky chybějícímu vztahu k postavám nemohlo dojmout. Ale za podívání to stojí. 65% ()

corpsy

TUNEL nemá epičnosť, patos a neoplýva maskulinitou a ani rozpočtom Stalloneho pecky DENNÉ SVETLO. Je to európsky podaný katastrofický snímok, kde sa pracuje viac s charaktermi, ako s vizuálnymi efektami ( ktoré ale rozhodne nie sú druhoradé ). ()

italka63

Zcela určitě vím jedno, rozhodně nepojedu do Norska. Jak bylo uvedeno, film je na základě skutečné události a nikdy bych nečekala, že tunel není monitorovaný, nemá nouzové východy a hasiči jsou celkem v klídku. Vrtulník si poletuje a je tam platnej jak eskymák pod palmou. Hasiči mají kyslíkové masky, leč v autech, co stojí před tunelem a jeden blbec, který to oddře, se vždycky najde. Nory nebrat! Ovšem jako film to bylo slušně zpracované, včetně kamery a sympaťáka, jehož předci kdysi rozhodně žili v Kattegatu. ()

Martin741

Mam rad tunelove filmy, ktorych je sakra malo. Problem je uz u ponorkovych filmov, kde ponorka - u Martina automaticky +. Rovnakym plusom je u mna aj tunel. A hlavne vtedy, ked sa stane to, o com pise distributor : 77 % ()

bourec

Zřejmě u toho popisku mělo bejt ještě scifi.Takhle tunel v 21.století snad nevypadá, ne.A jestli jo,,,,,.Děs. Jinak film průměr.50%. ()