V tuneli pod ľadovo chladnými nórskymi horami havaruje cisternové vozidlo. Rodiny, tínedžeri a turisti, ktorí cestujú na vianočné sviatky, ostanú uväznení pod tonami skál v brutálnej tme. Vonku zúri snehová víchrica a prví záchranári sa snažia dostať na miesto nehody. Čas je podstatný a keď sa havarovaný tanker náhle vznieti, situácia sa vyostruje. Všetkých v tuneli obklopí smrtiaci oheň. V nórskych tuneloch platí zásada sebazáchrany - keď dôjde ku katastrofe, každý bojuje sám za seba a všetci si musia poradiť sami. Čas však ubieha rýchlo a šance na prežitie sú stále menšie a menšie. (TV JOJ)

darkrobyk

Vcelku průměrný snímek využívá klišé, kdy sledujeme problém rozbité rodiny na pozadí katastrofické události. Steinovi (T. Harr, co vypadá jako nefalšovaný viking) se po úmrtí manželky nedaří najít společnou řeč s dospívající dcerou Elise. Vše se ještě komplikuje tím, že si našel novou přítelkyni Ingrid. Elise se s novou macechou nehodlá smířit. A pak přijde zatěžkávací zkouška v podobě katastrofy v jednom z tunelů. Nejnapínavější mi přišel moment, kdy Stein zjistí, že dcera je v tunelu. V rámci žánru slušně udělané, Norsko mám rád, takže přidávám bod, který ale nakonec musím strhnout za ty větráky. Mně tenhle kalkul tentokrát nebavil. Oddechovka na jedno podívání. Záběry na norskou krajinu neměly chybu. ()

filipvrbik

Je to dobré, norské filmy mám rád... Ale, je tu zásadní ale - film nic nového nepřináší, vše je strašně předvídatelné - snad kromě toho, že kdo by čekal v Norsku hitech zabezpečení tunelů, tak mu asi vylezou oči z důlků.. Telefony, skoro nefungují, webkamery nikde, jedna operátorka na vozíčku a jeden záchranář? pro devět kilometrů dlouhý tunel.. Jestli to fakt bylo podle skutečných události, jak se říká na začátku filmu, tak přehodnotím svoji touhu jet se podívat do Norska (země mých dávných předků)...60% ()

italka63

Zcela určitě vím jedno, rozhodně nepojedu do Norska. Jak bylo uvedeno, film je na základě skutečné události a nikdy bych nečekala, že tunel není monitorovaný, nemá nouzové východy a hasiči jsou celkem v klídku. Vrtulník si poletuje a je tam platnej jak eskymák pod palmou. Hasiči mají kyslíkové masky, leč v autech, co stojí před tunelem a jeden blbec, který to oddře, se vždycky najde. Nory nebrat! Ovšem jako film to bylo slušně zpracované, včetně kamery a sympaťáka, jehož předci kdysi rozhodně žili v Kattegatu. ()

Morholt

Vcelku slušně natočený i zahraný tunelový katastrofák opírající se o tísnivou atmosféru mocně podporovanou všudypřítomným kouřem. To se mi líbilo. Nevadil mi ani ten klasický kýč s rodinnou krizí, která se vyřeší až díky katastrofě. Vlastně si ani nevzpomenu na podobný film, kde by něco takového nebylo. Problém jsem měl s naléhavostí a emocemi. Byť se tu lidé dusili a umírali, pořád se mi zdálo, že se vlastně nic tak strašného neděje. Ne že by to šlo úplně mimo mě, ale pod kůži se mi to zažrat nedokázalo. Na city se hraje až v závěru a to tak že tvrdě, ale to už mě díky chybějícímu vztahu k postavám nemohlo dojmout. Ale za podívání to stojí. 65% ()

EvilPhoEniX

Slušný Katastrofický Thriller opět z Norska. Kamion s benzínovým tankerem havaruje v 9 kilometrovém tunelu o Vánocích a katastrofa je na cestě. Hasiči a záchranáři mají pokyny stát před tunelem, ale jakmile se jeden ze záchranářů dozví, že v tunelu je jeho dcera, tak pokyny a protokol jde stranou a situace se stává osobní a bere veškerou zodpovědnost na vlastní pěst. Film se rozjíždí sice pomaleji, ale počátek katastrofy je hodně efektní a nepříjemný, vizuálně je film na vysoké úrovni, herci hrají obstojně, napětí funguje a bavila mě i herečka z tísňové linky, která se chovala celou dobu profesionálně. Norové tyhle věci umí. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7/10. ()

• Tunel dlouhý 9 km se ve filmu jmenoval „Storfjelltunnelen“. Toto jméno však ve skutečnosti nese pouze jeden tunel, který se nachází v severní části Norska a měří 2,7 km. Norský tunel, který byl ve filmových scénách, se jmenuje „Ospelitunnelen“ a měří 2 549 m. (vojacekr)
  • Ve 22. minutě stojí u naloženého auta tři lidé, ale v následujícím střihu už je cesta prázdná. (Duoscop)
  • Ve 22. minutě vydíme odtahové auto, že stojí šikmo přes cestu. V dalším střihu už je ale ve svém pruhu a připravené odjet. (Duoscop)