Max a Gaston jsou dva šprýmařští samorostlí policajti, kteří jdou na lov gangsterů úplně jinak než všichni ostatní. Své nejlepší nápady totiž dostávají ve chvíli, když se cpou pravou švýcarskou čokoládou. Max navíc odpaluje granáty, které po něm vrhají pronásledovaní gangsteři, tenisovou raketou s bravurou Borise Beckera. A to vše zvládá s typicky "alpským" klidem. Oba policisté řeší záhadný problém, musí totiž nalézt vraha s tygřími drápy, který za sebou zanechává krvavou stopu. Jeho oběťmi jsou vždy mladé a krásné dívky - všechny z Anglie. (oficiálny text distribútora)

joelly01

Jako male dite jsem Cokoladove Cmuchaly milovala. Ted jsem se na ne chtela podivat znovu a byla jsem pripravena, ze je splachnu do odpadu. Opak se stal pravdou, bavila jsem se od zacatku do konce. Priblble vtipy, milovany Salzburg a naprosto genialni hlasky. Po dobu sledovani filmu konzumovana svycarska cokolada. A jo, desne si pripadam! ()

Šandík

Přiznávám, že jsem od tohoto filmu mnoho nečekal, ale že to bude taková slabota, to vážně ne. Dva nosáči co taknují super jsou proti tomu geniální duchaplná zábava, dotýkající se nadoblačných výšin filmové komiky. Dokonce i opravdu blbé, tisíckrát převařené italské komedie plné fekálního, prdícího a pšoukavého humoru, jsou proti této "komödii" hyperinteligentní zábava pro znuděné intelektuály... Přitom nelze tvrdit, že by to bylo vysloveně špatně zrežírováno, jenom je to zoufale nevtipné. A pokud je to v Německu vskutku "kultovní film" (jak hlásá obal DVD), tak snad jedině podobně "kultovní", jako jsou u nás "kultovní" filmy "Trhala fialky dynamitem" nebo snad "Ještě větší blbec, než jsme doufali"... Motivace Jiřího Menzela je samozřejmě jasná... Prostě pracoval za (díky naprosto zoufalému směnnému kurzu tehdejší koruny) královský plat a to mu asi tak stačilo. Herecké výkony většiny zúčastněných jsou velmi průměrné, v celém filmu asi tak tři trochu podařenější vtipy a sem tam se malinko blýskne kamera... Zásadní průser nastal už při psaní scénáře, neboť děj je doslova dementní. Svůj podíl na tak hubeném výsledku má ovšem i Jiří Menzel, neboť bláznivá komedie "opravdu není" jeho šálek kávy. Pokud by na jeho místě stál například Oldřich Lipský, nepochybně by z filmu vykřesal daleko koukatelnější záležitost... Jen na okraj dodávám, že DVD, na němž film v Čechách vyšel, je zprasené zase o kus víc, než je "v kraji zvykem". Titulky veškeré žádné a originál zvuk pouze v levém kanále (český dabing je ovšem v pořádku). Na druhou stranu, ne že by to u tohoto filmu až tak vadilo? ... Celkový dojem: 20% ()

stanslon

Já ten film neviděl a nemohu ho ani hodnotit. Ale padl jsem na hubu z hodnocení "corbatina" a jeho tří hvězdiček : "Ale u tohoto filmu přece za to jaký je Menzel nemůže. Byl pouze osloven, aby zaskočil za režiséra, který onemocněl." Protože režisér za svůj film může, tak jako autobusák za svou linku a svou bouračku. I kdyby neměl co žrát a o tom pochybuji, pokud má svou čest, mohl ho natočit pod pseudonymem. Jenže by to bylo za třetinu gáže. Pan Menzel ztrácí glanc. Je to vidět i na jeho soukromém životě. No což, už měl být léta v důchodu. ()

Bozvav

Třebas mne zabte, ale já se bavila. Ano, je to do nebes volající pitomost, nicméně dost vtipných hlášek a parodie na mezinárodní kriminálky z filmu udělali slušnou oddychovou záležitost na studené nedělní odpoledne. Dětem se to taky líbilo. Viděno poprvé v kině ještě za totáče a už tenkrát jsem se nasmála. Prostě velmi prvoplánová legrace. Za mne 50%. ()

tomtomtoma

Slabá kriminální bláznivá komedie o dvou švýcarských detektivech, kteří odhalí záhadného pachatele vražd mladých anglických dívek. Max Rüttli (Rolf Knie) a nemluvný Gaston (Gaston Häni) jsou ozbrojeni pouze čokoládovými pistolemi, a když už mají pravé, tak v nich pouze slepé náboje. Ale neohroženě čelí jakémukoliv nebezpečí a přes slabě vtipné scény se dopátrají pachatele vražd všech dědiček bohatého lorda Ronalda Denvera (Karl Heinz Vosgerau). Ke všemu je tu i stopa romance, když se podaří zachránit život poslední oběti Dianě Brington (Susanne Uhlen). Pachatlem se ukáže lstivá druhá manželka lorda (Herta Worell). Pak je tu ještě anglický policejní inspektor Higgins (Gert Burkard), adoptivní otec Diany. Občas vtipné, ale jako celek dost slabé, chvílemi až trapné. ()