The Morning Show - Série 2

(séria)
USA, 2021, 9 h 10 min (Minutáž: 51–61 min)

Tvorcovia:

Jay Carson, Kerry Ehrin

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Victoria Tate, Joe Marinelli, Desean Terry, Janina Gavankar, Holland Taylor, Katie Aselton, Kathy Najimy (viac)

Malarkey

Ne, tohle nemá kvality první série ani z daleka. Seriál se námětem stočil více k dámskému publiku. Témata jsou buď o ničem nebo o covidu. Celé je to silně infantilní, vztahové a místy až moc poplatné době. LBGT motivy mě vysloveně vytáčely a některé díly byly vysloveně na vypnutí. Evidentně jeden ze seriálů, který měl skončit u první série. Škoda práce herců, které jinak mám tak rád. ()

dO_od

// Víc telenovely, míň hloubky, podivný směřování u některých postav, vytrácení se zajímavých témat a naopak snaha postupně zabrat příchod Covidu, kterej už byl mezitím rozebrán skrz naskrz jinde, a do toho daleko slabší finále. Vypadá to, že si stěžuju, ale není to tak - jen jsem trochu zklamaný, že druhá řada už nemá takový dopad. Zážitek ze sledování byl totiž obdobnej, akorát už je to spíš odpočinkový, než aby to dosahovalo levelu třeba takovýho Sucession. 7/10 ()

choze

První polovině druhé série spadl řetěz - oproti první chyběl nějaký velký problém, k jehož řešení by se směřovalo, jen se dohrávaly věci minulé a nějak mě úplně nepotěšila milostná linka Bradley a ani že udělali z cool Roryho hroutícího se chudáka. Druhá polovina už naštěstí zase solidně frčela. ()

Spiker01

Velké překvapení startu Apple tv+. Já se k Morning show dostal až o rok později, o to více jej zhltl a mrzelo mě, že produkci druhé řady ochromil covid vší silou a úplně proměnil pravděpodobně už hotový scénář. Ano, druhá řada je slabší, ovšem až na jeden díl nemůžu říct, že bych si to ani tentokrát neužil. Sice mi bude chybět Steve Carell a mrzelo mě, že už v druhé řadě tolik není, ale věřím, že tento seriál i tak dokáže nabídnout mnohé zajímavé příběhy (hlavně co týče postav Reese a Billyho Crudupa). Snad už trojka nebude celá o covidu, ale tvůrci se vrátí k tomu, co už jednou přepracovali. ()

dr.horrible

Druhá séria to nemala úplne ľahké, pretože po prvej (ktorá bola prakticky uzavretým príbehom), prešla do voľného štýlu - bez nejakej nosnej story a sleduje skôr dopady predošlých udalostí, akoby mala na ne priamo nadväzovať. Lebo svet sa za čas medzi nimi už čiastočne s #metoo vyrovnal, a do toho ešte niekto žral v Číne neropiere a zrušil nám tým, na rok a pol, spoločenský život. A tak je to celé také atmosférou neisté. V tom dobrom zmysle, aj keď určitý kvalitatívny prepad samozrejme cítiť. Potom príde ôsma epizóda a tá je zase uzavrenou kapitolou s vlastným koncom a začiatkom, a podľa mňa sa teda jedná o vrchol S02. A ďalej už to pokračuje budovaním zázemia pre tretiu sériu, ktorá asi bude predovšetkým o lockdowne. Za mňa ťažko povedať, či ešte budú nejaké vrcholy, ale sledovať sa to určite chystám. Herecky prakticky bez zmeny; najvyššie je bez konkurencie Billy Crudup, za ním Carell a Greta Lee, a tie hlavné herečky hrajú so zvyškom zhruba rovnaký level. ()

Necrotongue

Druhá sezóna seriálu mě nebavila ani zdaleka tak jako první řada. Tvůrci začali vytvářet vedlejší dějové linie, jakoby neměli žádné pořádné nosné téma. Následky sexuální aféry z předchozí série byly sice všudypřítomné, ale zjevně tvoří jen pozadí pro nové události... Jenže právě nové události jaksi chybí. Při čekání na covid se tak děj věnuje lesbickému vztahu dvou moderátorek, různým malým žabomyším válkám, a to je asi tak všechno. S nástupem choroby se pak mocně slzí a podporuje se národní soudržnost, ale obávám se, že u mě tvůrci tentokrát příliš nezabodovali. Přes všechny své výhrady jsem si dokázal najít další oblíbenou postavu. Ano, je to Stella. / Poučení: Chceš-li denně zažívat pořádné vzrušení, pořiď si do rodiny závislost, navaž homosexuální vztah a staň se pozitivním na covid. Na medvídka mývala si už ani nevzpomeneš. 3*- ()

sofiapetra

Líbilo se mi to o maličko méně než první série - už se do těch všech svých sebestředných bolístek a odsuzování nevhodného sexu zamotali natolik, že nakonec už jim nevadilo vlastně nic. Tak do toho ještě napasovali covid, což bylo jen dobře, protože najednou měli alespoň nějaké téma. ()

Streeper

Přišlo mi to o dost horší než první série, ta mě chytla hned od začátku a nemohla jsem na to přestat koukat. Dokonce si myslím, že jsem to zkoukla za dva dny. Tohle mě moc ze začátku netáhlo. Pro mě nejlepší epizody byly pět, šest a sedm. Zbytek nebyl tak dobrý, zbytečně se to táhlo, žádné velké napětí nebo drama. První série je opravdu kvalitní, tohle se už jen snaží vytěžit na úspěchu jedničky. Ale ráda bych ještě třetí, kde by se všechno hezky uzavřelo. ()

vydumnica

Druhá séria pekne nadväzuje na veľkolepé finále jednotky. Veľmi sa mi páčil ten úvod, prázdne ulice NYC, všetko ako vymreté, trefný song. O to zaujímavejší je potom silvestrovský Times Square, kde davy ľudí vítajú rok 2020 ešte netušiac čo prinesie!!! Je ťažké ohodnotiť S02, lebo niektoré epizódy boli veľmi dobré a niektoré zase slabšie. Miestami mi to pripadalo také, ako keby si scénaristi či tvorcovia zaumienili vyskúšať rôzne "ingrediencie" a sami netušili, čo za experiment vznikne. Myslím, že zakomponovaním Covidu do TMS trochu zariskovali. Chcem pochváliť fenomenálny herecký výkon Jennifer Aniston, wow!!! Dúfam, že bude za to Golden Globe alebo Emmy. Reese Witherspoon tiež super, ale Jen excelovala! SPOILER: Čo mi vadilo, je tá všadeprítomná politická korektnosť. Bradley je zrazu na ženy? Come on, aj tak som jej to neuverila! Ona a Cory patria k sebe. A Stella CEO? To tiež nebolo uveriteľné. Celkové hodnotenie: 3,5*. ()

M.i.k.e

z první série sem byl nadšený a nebyl tak důvod se těšit na další.O to větší je to nakonec zklamání.Opět se tu sice tvůrci snaží řešit aktuální témata,takže krom zneužívání a doznívání Mitchovi aféry tu máme nakousnutý ještě rasismus,nějaké to LGBT a hlavně covid,ale vůbec se jim nedaří pořádně vtáhnout do děje a když už konečně přijde epizoda,která se blíží kvalitám jedničky,je vzápětí zapomenuta a vše vyvrcholí nemastným a neslaným finále,kde už se řeší jen covid a očekávané vyvrcholení tak nepřichází.Karty pro třetí řadou jsou sice nějak rozdány,ale osobně jí už nebudu vyhlížet tak nedočkavě...60% ()

majo0007 odpad!

Z pozeraľnej prvej sezóny sa z dvojky stala načančaná sračka. Venujeme sa covidu, voľbám, rasizmu, závislosti, zbohom príbeh. Hlavným topom je epizóda 3 - a úchvatný francúzák medzi afektovanou Reese a chodiacou botoxovou múmiou Margulies. Tvorcom prajem aby pokapali na koronu, a nie že dostali cenu Emmy. ()

venison

Za mě trošku zklamání. Chápu, že tvůrcům hodil COVID-19 do scénáře vidle, ale chybělo tomu jedno pevné nosné téma. Seriál se motá kolem dozvuků #metoo, nesmyslně plete do děje homosexualitu, odhalující knihu a i zralou dokomentaristku. Hlavní postavy v ději plácají, scénář nedrží pohromadě, některé věci zachází příliš daleko a mělce. Kvalitu technického provedení a herecké výkony si druhá série drží po vzoru jedničky, ale rozbředlost zklamala. Hodně mě baví nová tvář v podání Julianny Margulies a samozřejmě také starý dobrý Billy Crudup, který tu dostal téměř uspokojivě více prostoru. Nebylo to špatné, ale ani výtečné. Víte, jak většinou končí pohádky velkou svatbou "a žili šťastně až do smrti", ale dospěláci ví, že to důležité teprve po svatbě čeká, jen to není tak zajímavé, tak přesně na mě působí celá dvojka. Možná kdyby autoři nechali námět pár měsíců odležet a zaměřili se více na (dez)informace ohledně COVIDu, tak udělají lépe. ()

VanTom

Druhá sezóna postrádá silné ústřední téma, spíš dojíždí ta z minule (covidová pandemie teprve začíná hrozit) a "telenovelově" rozvádí postavy. Tudíž nespolehlivá primadona Alex hystericky řeší vycházející knihu a teď-už-taky primadona Bradley zase svůj lesbický vztah. A co je samozřejmě další problém, scénáristé naprosto naplňují soudobou společenskou objednávku ohledně rasové a genderové (útočné) rovnoprávnosti; ano, občas poukáží na určitou absurditu, jenom aby pak udělali (a nahlas vyřknuli) to, co je korektně "správné" – aneb druh bílého muže už tady nevládne. ()

vyfuk

Tady se už ani nedá  mluvit o něčem, co by bylo zajímavé. Drama, že by jeden usnul. Což se skoro i dělo. Po první sérii, která nabízela pár dobých dílů, ale také dokázala balancovat  nad hranicí jednoho velkého "WTF, o čem to vůbec je?", jsme v této situaci na plno. Postavy jakože něco  dělají, snaží se být zajímavé, ale sledovat mouchu  na hovně by bylo více záživné než o to.  Navíc téma covidu je zde napumpováno dost divným stylem, který dokazuje, že toto muselo vzniknout jako nějaký další scénář, který smazal  nějaký starý dobrý/taky blbý a nebo tvůrci ani  nevěděli co s tímto dělat. Pokud bych koukal na další sérii byl bych blázen. A to mě vede k tomu,  že prvotní boom okolo AppleTV je dávno pryč a pro mě v současné době ani za mák nenabízí nic, co by mě zajímalo. A to jsem tedy zvědav jak se s tím  kdo a jak popere. Zatím to vypadá, že alespoň filmy nějakou hodnotu mít mohou. ()

barteca

Tak po pomalejším rozjezdu, pěkná gradace. Zvraty dramatické, postavy komplexní scénář a herecké výkony excelentní + realita dnešních dnů. Přeji tomuhle seriálu nějaký Golden Globe. ()

SidneyP

U druhé série jde opravdu cítit, že byla přepisována s ohledem na COVID. Tak strmý sešup seriálu jsem viděl snad naposledy u Scrubs a jejich 9. série. Druhá řada je - přinejlepším - kopa hnoje obalená v cukru. Celá série je naprosto o ničem, chodí od tématu k tématu, přidávají se dějové linky, které nejsou podstatné, ale ve skutečnosti se tam nedořeší vůbec nic. Neustálé vměšování LGBT témat, rasové záležitosti a nesympatické postavy (až na Coryho, nevím proč, toho zmrdečka jsem si fakt oblíbil) jsou už posledním hřebíčkem do rakve. Kdyby každý ten díl byl alespoň tak napínavý jako finále, dopadlo by to dobře. Třetí sérii neočekávám a je mi u prdele. ()

ER

Díl od dílů horší a horší. Druhá série byla šitá horkou jehlou. Sledovat, jak si celá stanice léčí postraumatickou poruchu, včetně protáhlého "ksichtu" Anniston žádný zážitek nepřináší. Jen Cory obstojí. ()

hrumsrt

S úspěchem první série si namlsaní tvůrci usmysleli, že jdou do toho znovu... Ale hle ono to není ono. Snaha být zase aktuální znamená přepisovaný scénář a zakomponovaní Covidu, o který zkrátka nikdo nestojí! Ubralo to na chytrosti.. Moc mě to nebavilo a dojel jsem to jen z takové povinnosti a nutkání, aby mi to někde dlouho neleželo. Jakoby tohle psali samotní Oscarový porotci, aby ukázali jak si představují, co chtějí hodnotit.. Kvóty se na ně logicky v témhle kategorii nevztahují, ale chtějí se zavděčit, a tak nechybí LGBT+ témata a proboha především Covid! Nemělo to existovat, zabíjí to napsané postavy a bohužel i poplivává celou prozatimní kvalitu téhle seriálové značky. Až se budete ptát, kde je třetí série.. Podívejte se na tuhle sérii znovu, tohle je odpověď! Snaha být nejchytřejší znamená otravná podívanou. 60% ()