The Morning Show - Série 2

(séria)
USA, 2021, 9 h 10 min (Minutáž: 51–61 min)

Tvorcovia:

Jay Carson, Kerry Ehrin

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Victoria Tate, Joe Marinelli, Desean Terry, Janina Gavankar, Holland Taylor, Katie Aselton, Kathy Najimy (viac)

Necrotongue

Druhá sezóna seriálu mě nebavila ani zdaleka tak jako první řada. Tvůrci začali vytvářet vedlejší dějové linie, jakoby neměli žádné pořádné nosné téma. Následky sexuální aféry z předchozí série byly sice všudypřítomné, ale zjevně tvoří jen pozadí pro nové události... Jenže právě nové události jaksi chybí. Při čekání na covid se tak děj věnuje lesbickému vztahu dvou moderátorek, různým malým žabomyším válkám, a to je asi tak všechno. S nástupem choroby se pak mocně slzí a podporuje se národní soudržnost, ale obávám se, že u mě tvůrci tentokrát příliš nezabodovali. Přes všechny své výhrady jsem si dokázal najít další oblíbenou postavu. Ano, je to Stella. / Poučení: Chceš-li denně zažívat pořádné vzrušení, pořiď si do rodiny závislost, navaž homosexuální vztah a staň se pozitivním na covid. Na medvídka mývala si už ani nevzpomeneš. 3*- ()

dr.horrible

Druhá séria to nemala úplne ľahké, pretože po prvej (ktorá bola prakticky uzavretým príbehom), prešla do voľného štýlu - bez nejakej nosnej story a sleduje skôr dopady predošlých udalostí, akoby mala na ne priamo nadväzovať. Lebo svet sa za čas medzi nimi už čiastočne s #metoo vyrovnal, a do toho ešte niekto žral v Číne neropiere a zrušil nám tým, na rok a pol, spoločenský život. A tak je to celé také atmosférou neisté. V tom dobrom zmysle, aj keď určitý kvalitatívny prepad samozrejme cítiť. Potom príde ôsma epizóda a tá je zase uzavrenou kapitolou s vlastným koncom a začiatkom, a podľa mňa sa teda jedná o vrchol S02. A ďalej už to pokračuje budovaním zázemia pre tretiu sériu, ktorá asi bude predovšetkým o lockdowne. Za mňa ťažko povedať, či ešte budú nejaké vrcholy, ale sledovať sa to určite chystám. Herecky prakticky bez zmeny; najvyššie je bez konkurencie Billy Crudup, za ním Carell a Greta Lee, a tie hlavné herečky hrajú so zvyškom zhruba rovnaký level. ()

Spiker01

Velké překvapení startu Apple tv+. Já se k Morning show dostal až o rok později, o to více jej zhltl a mrzelo mě, že produkci druhé řady ochromil covid vší silou a úplně proměnil pravděpodobně už hotový scénář. Ano, druhá řada je slabší, ovšem až na jeden díl nemůžu říct, že bych si to ani tentokrát neužil. Sice mi bude chybět Steve Carell a mrzelo mě, že už v druhé řadě tolik není, ale věřím, že tento seriál i tak dokáže nabídnout mnohé zajímavé příběhy (hlavně co týče postav Reese a Billyho Crudupa). Snad už trojka nebude celá o covidu, ale tvůrci se vrátí k tomu, co už jednou přepracovali. ()

majo0007 odpad!

Z pozeraľnej prvej sezóny sa z dvojky stala načančaná sračka. Venujeme sa covidu, voľbám, rasizmu, závislosti, zbohom príbeh. Hlavným topom je epizóda 3 - a úchvatný francúzák medzi afektovanou Reese a chodiacou botoxovou múmiou Margulies. Tvorcom prajem aby pokapali na koronu, a nie že dostali cenu Emmy. ()

dO_od

// Víc telenovely, míň hloubky, podivný směřování u některých postav, vytrácení se zajímavých témat a naopak snaha postupně zabrat příchod Covidu, kterej už byl mezitím rozebrán skrz naskrz jinde, a do toho daleko slabší finále. Vypadá to, že si stěžuju, ale není to tak - jen jsem trochu zklamaný, že druhá řada už nemá takový dopad. Zážitek ze sledování byl totiž obdobnej, akorát už je to spíš odpočinkový, než aby to dosahovalo levelu třeba takovýho Sucession. 7/10 ()

• V úvodu na konci znělky seriálu je na namísto klasického názvu The Morning Show uveden název The Morning Wars. (ssscream)