The Morning Show - Série 1

(séria)
USA, 2019, 9 h 45 min (Minutáž: 50–66 min)

Tvorcovia:

Jay Carson

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Nestor Carbonell, Billy Crudup, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (viac)

Streeper

Tohle je bomba. Jennifer a Reese spolu, které doplňuje Steve, tohle už mělo být natočené dávno, protože je to úžasné! První díl mě upřímně trochu odradil, asi jsem prostě jen neměla náladu, takže na zbytek dílů jsem si dala dost na čas. Ale pak když jsem se do toho pustila po druhé jsem od toho nemohla odtrhnout oči a shlédla jsem celou sérii za dva dny. A ten konec? Naprosto epický! ()

dr.horrible

Viem si predstaviť, že by to bolo herecky vybrúsenejšie (a mimochodom Jennifer jasne prehrala Reese, to je bez debaty). To je jediná výčitka. Chcel som napísať, že tá hádka na konci deviatej epizódy je to zďaleka najlepšie, čo som zatiaľ tento rok videl. A potom prišlo finále, ktoré si išlo svojou zavedenou cestičkou, dodržiavalo všetky kliše, dokonca opakovane vysvetlovali tie isté veci rôznym postavám, takže ich divák počul viackrát (čo sa už ani nepamätám, kedy som naposledy zažil). V správnom okamžiku zatlačí na miesta ktoré nečakáte, a zatiaľ čo vo väčšine filmov by človek iba pokrčil plecami, Morning Show si nenápadne budovalo pôdu celých desať častí, aby nakoniec udrelo všetkým arzenálom naraz na viacerých frontách, a divákovi nezostane než slintať do monitoru s tým, že ja blbec som tu chcel ešte pár minút dozadu o niečom polemizovať. Prvý výjeb je Carellova postava, ale nebudem určite spoilerovať. Všetky postavy (a že ich je) od začiatku majú nejaký význam pre hlavnú dejovú líniu aj svoje vlastné, sledujeme naraz viacero konfliktov a vyznenie spochybňujúce vedlajšie príbehy (fakt nebudem spoilerovať, ale všimajte si od začiatku dvojicu Yanko a Claire), aby nám v závere samým došlo, že od nás nikto nechcel, aby sme si utvorili vlastný názor. Toto bolo skrátka jedno špičkovo vygradované divadlo, ktoré možno nemá Charlize, Nicole, ani Margot, zato vie presne čo chce povedať, skúša to na vás hodiny a keď konečne zvolníte, ošuká vás natvrdo do análu, než by ste stihli povedať me too. Úplná bomba, Apple boduje. ()

vydumnica

The Morning Show je pre mňa niekde medzi 4 a 5*. Chválim predovšetkým úžasné herecké výkony Reese Witherspoon a Jennifer Aniston, obe dámy hrajú ako o dušu a na 110%. Jennifer Aniston ma zvlášť milo prekvapila, doteraz som si ju vždy spájala s komédiami, ale myslím si, že práve toto je jej životná rola! A Reese Witherspoon dokáže zahrať všetko. Seriál má svižné tempo, pekne graduje, je tam možno až priveľa intríg a priveľa nadávok, ale veľmi dobré sa to pozerá a finále je veľkolepé. Stojí za pozretie. ()

venison

Absolutně se mi seriál The Morning Show trefil do vkusu. Bavilo mě téma jednak do deatilu a ze všech stran zpracované téma #metoo a druhak zákulisí vrcholové TV show. Líbí se mi, že se autoři nebojí šedých odstínů a odklání se od černobílého vnímání problematiky. Trojka Steve Carell, Reese Witherspoon a Jennifer Aniston si to herecky dávají na topové úrovni. Myslím, že je to Anistonky životní role hned po seriálu Přátelé. Překvapením seriálu byl zaručeně špičkový Billy Crudup. Je to lehké, svižné, inteligentní, sarkastické, dravé. Pro všechny, kteří mají rádi chytrou zábavu na pár dílů. ()

Malarkey

Předně musím konstatovat, že americké diskuze na téma #metoo jdou docela dost mimo mě. The Morning Show jsem ale dal na doporučení přítelkyně a i když jsem se do seriálu pustil s rozpaky, tak třetím dílem mě to zlomilo k absolutní euforii. Výborná skladba herců - to se na seriál v dnešní době moc nevidí. Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Billy Crudup a Mark Duplass? To skoro vypadá, že nějakej producent nevěděl co s penězi, tak rozbil prasátko. Otevírají se tu ale diskuze a témata, které bych od konzervativních Američanů nečekal a příjemně mě to překvapilo. Pět hvězd nedávám jenom kvůli závěru, který si otevírá vrátka pro druhou sérii. Spíš si ale myslím, že tomuto projektu by sedělo více samotné zakončení, než pokračování v podobě další série. Největší překvapení určitě Reese, kterou musíte vnímat jako tu hodnou a spravedlivou a tady se občas tak rozohní, jak byste to v životě nečekali. Skvěle ji ale imponuje Mark Duplass, na kterého stačí koukat a žijete ten producentský stres s ním. Seriálový zážitek! ()