Léto roku 1991. Dospívající Daniel je po otcově smrti poslán k příbuzným na Cape Cod. Když se seznámí s místním drogovým dealerem, začínají mu prázdniny ve znamení obchodování s drogami, dobrodružství a tajného románku. Je to léto, které všechno změní. (Cinemax)

emkon

Asi nejstylovější režijní debut, co jsem kdy viděl. Příjemný retro návrat do devadesátek. Příběh o tom, jak se z tichého slušného chlapce stane největší drogový boss. Jenom škoda toho zpackaného děje v závěru filmu, mohl by to být kultovní film. Timothée Chalamet v hlavní roli je naprosto skvělý. Myslím, že o tomto mladém herci ještě hodně uslyšíme. ()

vodkasesemte

ENGINE REVS - Cold-blooded motherfucker Hunter Strawberry wasnt sweating - Wicked. Fucking. Hot - Bad. Cool. - Viděl jsem konec a mně by na pohřeb nepřišel ani kněz. Pravděpodobně by neměli ani moje tělo. Moc se s tím vlastně ani nepočítám – pošlu tam je - Kicked from the school cause he boned Principal Finneys wife in the butt without condom and never called her back - I heard he burned down an ice cream shop - He sold weed to this guy yesterday, and banged his daughter the night before - Nobody was prooud that they knew him - She was biggest fox in 50 miles - Steal a look in her bedroom window - Bazooka Joe - Suck a fucking dick, asshole - Give or take - You are smart little fuck - You are too smart for your own fucking good - Calhoun. Putting the fear of God into anyone - Can you smell mysunscreem? - Maybe we will share another lollipop - Keep dreaming - I have been watching you. Longer than you would be comfortable with knowing - We part ways. No love lost - Amen to that - Getting raped by a skinheads in the showers or – That is exactly what I said - Hey yourself - Fricking cute - You dont know the first thing about me. I know you like ketchup (tenhle film by nemusel mít žádnej plot) - Rád improvizuje - You pencil dick rat-faced little fuck - Čtyři, nepřetáčím to dopředu - Kept dying.got depressing - The choices that we make aint always about us - Upended ()

curfew77

Coming of age filmy mám poměrně hodně rád, tady to ale navzdory slibným trailerům a mému oblíbenci Chalametovi pranic nezafungovalo. Podivný slepenec žánrů a příběhů nedrží dramaturgicky pohromadě, erotické rádobydusno nedospěje nikam a dějovou linku musí rozčísnout příhodně se dostavivší hurikán, ukázková scénáristická lenost. 40 %. ()

Niflheim

85 %. Kdybych chtěl hodnocení odbýt, tak napíšu „Drive se středoškoláky“. Bylo by to ale vcelku nespravedlivé, protože Hot Summer Nights kromě žánrové i řemeslné blízkosti se zmíněným Refnovým majstrštykem zanechává i jiné dojmy. Bavila mě „prcičkovská“ a snad i trochu nostalgická letní nálada, a taky přítomnost vypravěče, která je osvěžující a místy odlehčující. Krásní a uvěřitelní, byť občas nedobře hrající lidé. Jistě, dějově nejde o nic originálního, nicméně celá látka je podaná poutavě s feel good atmosférou a hezky dobarvující muzikou. Sice patrně lehce nadhodnocuji, ale opravdu jsem si to až překvapivě užil. ()

Košoun

Timothée je dokonalý, Maika Monroe mu skvěle sekunduje. Na režisérký a scénáristický debut to není vůbec špatné, film má dobrou atmosféru a osmdesátkový vibe s dobře vybraným soundtrackem (The Modern Lovers!). V poslední třetině se to ale nějak zvrhne a stane se z toho příliš velké drama plné klišé a nepochopitelného jednání postav. Je to škoda, ale vidět se to dá, hlavně pokud máte rádi 80s a Chalameta. ()

• Název filmu se objeví až v 15. minutě. (pornogrind)
  • Film se má odehrávat v roce 1991. Přesto se hned v úvodní scéně objevuje na polici model Mercedesu SL v generaci vyráběné až od roku 2001. Rovněž ve scéně v autokině je možné zahlédnout Mercedes-Benz třídy E (W210), produkovaný až od roku 1994. (FIAT 500)