Don't Knock Twice

Po dlhých rokoch chce Jess (Katee Sackhoff) získať späť svoju dcéru. Chloe (Lucy Boynton) však z tejto správy nie je vôbec nadšená, keďže matka pri nej nebola vtedy, keď ju najviac potrebovala. Svojou nerozvážnosťou sa však Chloe dostane do problémov. Zaklope dvakrát na dvere domu, v ktorom býva stará čarodejnica, a tým prebudí nebezpečnú kliatbu. Jedinou nádejou na záchranu je totiž len jej matka. Otázkou ale je, či dve osoby, ktoré boli tak dlho rozdelené, sú schopné spojiť sa a poraziť temnú kliatbu. (Marceloo)

J*A*S*M

Sorry jako, celou dobu jsem ten film podceňoval, ale výsledný dojem je silný, až se tomu sám divím. Plusem je už samotný dramaturgický oblouk, v jehož středu je na hororové standardy komplikovaný vztah mezi matkou s její dcerou, kterou před lety opustila. Duchařiny a vyvražďovačky si zpravidla vystačí s jednoduššími vazbami mezi postavami, takže za to pochvala. Jenže takřka po celou stopáž jsem si říkal, jaká je škoda, že nakonec budu muset film zkritizovat za to, že tento vlastně ambiciózní oblouk staví na kostře strašně klišovité a hloupé hororové báchorky s množstvím lapsů ve scénáři. No ale světe div se, ono nakonec leccos vyplynulo do jiného světla a já zůstal příjemně překvapený, že to nebylo tak hloupé, jak jsem si myslel. Ve spojení s tím, že strašidelné sekvence jsou dobré až excelentní, tu tedy máme příjemný malý horor, který potěší. Pro hororáře lze doporučit, ostatní mohou minout. ()

AlistairMir

Velmi příjemné překvapení z Anglie. Příběh o kletbě, čarodějnici, odplatě a zajímavém vztahu mezi matkou a dcerou nám servíruje po celou dobu stopáže hutnou atmosféru, zneklidňující scény a celkem překvapivý vývoj až k finálnímu zakončení. Když se čarodějnice objeví na scéně, budí asi 100x více znepokojující dojem, než zoufalá Samara z "hororu" Kruhy. Kamera, hudba, zvuky, herci...vše na vysoké úrovni. Škoda, že v kině radši nedávali tento kousek. Aneb zase jednou nenápadnej horor, co nakopal zadek nejedné protěžované kravině. A já ode dneška nesáhnu na klepadlo a když už náhodou jo, rozhodně s ním neklepnu 2x ()

malylada

Moc povedená záležitost, která pojala originálně klasický námět o démonech. Poučení zní, neklepejte sousedovi dvakrát na dveře, mohlo by se stát, že výborně ztvárněná babka udělá bu bu bu. S hrdiny se dobře pracuje a klišé, ne klišé, děj je dobře budován, lekačky fungují a scény, kde se objevuje zlo, umí navodit hutné napětí. Dokonce i závěr je vypiplaný precizněji, než to ke konci vypadalo a evidentní talent James nelze popřít. Po technické stránce se tomu nedá nic vytknout, včetně výborné hudby.......7/10 ()

bourec

Ten začátek je naprosto úžasnej, a bejt tahle atmosféra ve filmu po celou stopáž, a rejža nepolevil ve stupňování napětí a agrese tý hnusný babice, bude to jasnejch pět. Jenže samosebou v polovině filmu to lapá po dechu, hlavně z důvodu režisérovy potřeby taky trochu rozebrat vztah dcery a matky. Konec ovšem zase vynahradí celkem obstojná pointa. Líbilo se mi, co se mi ale nelíbí je čtení komentů tady u některejch dementů. 80%. ()

JohnCZ

Trochu zbytečné a otravné lekačky v první polovině jsou postupně nahrazeny hutnou atmosférou a zajímavým příběhem, který je následně zabit debilně useknutým (ne) koncem. Achjo a přitom to do poslední chvíle byl tak fajn horor. Body ovšem k dobru za to, že se tu dlouho nechodí kolem horké kaše a strašení začne během prvních 10 minut. ()