Flora je stará cirkusová slonia dáma, ktorá v poslednom čase už nevládze predvádzať svoje triky pred publikom. V deň, keď slonicu naplánovali uspať, ju štrnásťročná dcéra majiteľa cirkusu Dawn (Jenna Ortegaová) tajne prepašuje von z areálu. Jediné, čo im stojí v ceste za slobodou, je dvestokilometrová cesta lesom, jedna divoká rieka, dvaja lovci slonov a strach zo zlyhania. (TV JOJ)

Johnny.ARN odpad!

Nie len slon, ale nadväznosť scén a konanie postáv sa dalo v scenáristovej mysli na útek. To že je to pre deti, neznamená, že to musí byť jednoduché a tupé. Toto žiaľ je. ODPAD! ()

filipvrbik

Já mám filmy o zvířatech i o slonech rád. Ano, je to pro děti, ano zloduši jsou tupí a trapní, ale jinak to celkem ujde. Kvalit Dumba, ani Vody pro slony xto zdaleka nedosahuje, ale i tak je to celkem milý film...50% ()

Arigato

Vcelku milý film o dobrodružství a zdolávání přírody, o důvěře, ale v prvé řadě o naději. Byť má hned několik nedostatků, např. v až naprosto kýčovité bezduchosti lovců (která ale k rodinným filmům už asi zkrátka patří), ale celkově v podobě slabšího scénáře, vyzdvihnout si rozhodně zaslouží prakticky většina záběrů s nádhernou scenérií a poměrně decentní herecké výkony, včetně toho zvířecího. Nemějte ale nijak zvlášť velké očekávání, jelikož se jedná o zcela průměrný film, který nijak nenadchne, ale rozhodně neurazí – pro lepší náladu nicméně tak akorát. ()

• Natáčelo se v americkém státě Kalifornie na místech Piru, Lake Piru, Newhall, Ventura a Fillmore. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. října 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Southamptonu. (BMW12)