Oblastnímu školnímu řediteli Franku Tassoneovi (Hugh Jackman) a jeho věrné obchodní asistentce Pam Gluckinové (oscarová Allison Janneyová) jsou přičítány zásluhy za to, že se zasadili o nebývalý věhlas veřejných škol na Long Islandu. Vždy dokonale upravený a vypulírovaný Frank je mistrem v šíření pozitivních zpráv, ať už před publikem složeným z vedoucích představitelů místního společenství, nebo před znepokojenými studenty či rodiči ve své kanceláři. Frank zkrátka budí dojem, že mu zdánlivě nelze nic vytknout. Dokud se odvážná reportérka školních novin (Geraldine Viswanathanová) nezačne prokousávat finančními výkazy a odhalovat zpronevěru gigantických rozměrů. Frank se však za žádnou cenu nehodlá vzdát a začne nevybíravým způsobem zametat všechny stopy. (HBO Europe)

xxmartinxx

Nenápadně vytříbený film, který dokáže s pomocí ostrého osvětlení a několika chytře zvolených nápadů vykomunikovat komplexní příběh muže, o jehož svatozář nechceme přijít, i když se hroutí před našima očima. Vyjadřuje se to ale i k důvěře v systém, dokonce se najdou i nějaká intimnější témata, Jackmanova postava je svojí neuchopitelností hypnotizující a vynikající práce filmařů s dávkováním informací to hodně buduje - v tomhle ohledu je v tom filmu několik velmi nečekaných voleb, které pro mě dělaly sledování nesmírně zábavným a zneklidňujícím zároveň. Vešlo se toho dovnitř celkem moc a já to rozhodně nečekal, protože s Finleym nemám nejlepší zkušenost. Tenhle film ale nemůžu dostat z hlavy. PS (spoiler): Ten moment, kdy Jackman nonšalantně přijde v půlce filmu domů a ukáže se, že žije se stálým partnerem, který doposud pro diváka neexistoval a jeho přítomnost tedy obrací na ruby vše, co jsme o Jackmanově postavě věděli, je absolutně geniální vypravěčský okamžik, který rozbíjí jakoukoliv diváckou jistotu a představu o možnosti poznání Jackmana jako člověka. Je to tak jednoduché a přitom naprosto zdrcující. Je to jeden z těch filmových okamžiků jako roztažení obrazu v Mommy, kdy jsem úplně zahlcený. PPS: Myslím, že důvod celkem nemastného přijetí ze strany širšího publika je očekávání komedie, kterou evokují i trailery. V tom filmu je hodně cynicky úsměvných momentů, ale rozhodně to není komedie. Převládající emoce jsou negativní, konflikt zakomplexovaného antihrdiny místy vyvolává až existenciální tíseň. Naprosto chápu, že někdo, kdo si ten film pustil na základě kampaně s představou, že se bude smát a bavit, je z toho zmatený a zklamaný, ale samozřejmě to není chyba toho filmu - je ale asi dobré na to upozornit. Někdy je hodně těžké opustit škatulku, kterou jsme pro film připravili, a když do ní nepasuje, vnímáme to jako chybu. Proto je lepší dopředu si přerovnat očekávání. PPPS: Baví mě, kolik lidí propadlo tomu, jak moc je Jackmanova postava chudák a v právu, a že krádež 200 milionů kč na osobní účty byla adekvátní odměna za dobře odvedenou práci - ten film je natočený tak dobře, že dovoluje sociopaticky narcisisnímu patologickému lháři oblbnout část publika. ()

Radko

Schéma: Akékoľvek odvetvie ľudskej činnosti slúžiace verejnému blahu, či ide o zdravotníctvo, školstvo alebo sociálne opatrovateľstvo, trpí často nedostatkom kvality i peňazí. Napriek tomu sa nájdu schopní jedinci, ktorí dokážu lokálne svoje zariadenie spravovať tak, že funguje oveľa lepšie, než pred ich príchodom. Zároveň sa často stáva, že títo schopní manažéri a vo svojom fachu odborníci sa cítia byť nedocenení za zásluhy, ktoré dosiahli. A tak si prilepšujú po svojom, plne presvedčení o oprávnenosti svojich bočných príjmov. Bránia svoje správania zo všetkých síl, neštítiac sa akéhokoľvek úskoku, lži, presviedčania, či zastrašovania. Napriek trestu, ktorý občas na takéto typy dopadne, necítia, žeby urobili niečo zlé. A ono často, to čo dosiahli, spoločenským prínosom vysoko prevyšuje ich zlodejiny. No a túto schému popisuje Zlá výchova. Miestami trochu schematicky, občas pôsobí ako tv inscenácia. 70%. ()

D.Moore

Hugh Jackman je borec. Takhle zahrát právě takovou postavu... Obdivuhodné. O skutečné aféře jsem nic nevěděl, a tak mě příběh i několikrát překvapil, ale to hlavní, kvůli čemu stál za vidění, byl právě Jackmanův výkon a to, jak se mi jeho postava postupně měnila před očima. ()

misterz

Až prekvapivo dobré... Úvod ma síce príliš nezaujal, už som pomaly začínal nadávať, čo za nudnú vtákovinu s uhladencom v hlavnej úlohe to pozerám, no ako sa začalo odkrývať pozadie tej podarenej dvojice, tak dejová linka dostala spád. A už to išlo, ani som sa nenazdal a koniec. Na slabší nadpriemer to stačí.70/100 ()

Anderton

Tak tu tak nízke hodnotenie skutočne nechápem. Ale zase na druhú stranu sa dá pochopiť, že štát, kde sa dajú v pohode kradnúťmilióny z rozpočtu na jednu strednú školu, musí pôsobiť na našinca ako čisté sci-fi a niekto sa tešil na drámu reznutú komédiou. Komédia to teda rozhodne nie je, možno satira, ale skôr iba veľmi kvalitne nakrútený skutočný príbeh so špičkovým obsadením. Jackman hrá svojho morálne skazeného, ale skôr ambivalentného učiteľa, a v hĺbke srdca možno dokonca aj utlmeného dobráka, čo mu sily stačia. Film chcem doporučiť ďalej, určite si pozornosť zaslúži a zatiaľ sa zdá, že sa mu jej poriadne nedostáva. ()

silentname

Ja som s "Bad Education" veľmi spokojný. Myslím si, že ide o dobre napísaný film s dobrými postavami a malo to aj dosť dobrý spád. Hugh Jackman je tu vo vysoko charizmatickej role a človek je prekvapený z toho, čo všetko sa dozvie a ako to s ním vlastne reálne funguje. To sebavedomie a zanietenosť pre školu boli skutočne fascinujúce. A verím tomu, že taký človek by aj na mňa urobil dojem a zalepil mi oči. Pam možno nemá v sebe až toľko charizmy, no takisto je veľmi fascinujúce ju sledovať. Myslím si, že tu mala niekoľko skvelých momentiek, pričom najlepšia je pre mňa keď príde domov po všetkých tých problémoch a syn ju pozdraví: "Hi Ma". Úplne suverénne to urobí a jej reakcia je skutočne adekvátna. Skvelá je ale aj momentka, kedy Rachel premýšľa čo reálne v tejto situácii má urobiť. Pretože si je veľmi dobre vedomá, že to všetko zmetie so sebou aj ďalších ľudí. Je to zaujímavý príbeh, dobre spracovaný a s kvalitnými hercami. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()

SeBig

Má to své mouchy, nebo spíš je to moucha, co má své světlé chvilky a neotravuje vůbec.. chci tim říct, že je to film, který nenudí. Těch zápletek je tu trochu víc, není to jednorázovka, herecký talent, vizuál, kamera dost nice.. ale má to tak dva-tři momenty, který mě fakt zaujaly.. nic víc, co by mě fakt vzalo. Můj verdikt prostě zní: Vůbec to není špatný, ale ani uplně dobrý.. nebo to téma není moc pro mě. Song od Mobyho na konci dost potěšil. ()

Marze

Jackman udělal výbornou práci ve vykreslení muže, který lhal tak dlouho a na tolika frontách, že si nebyl už pravdou vůbec jistý. Hrají zde dva výborní komediální herci s černým humorem Hugh Jackman a Allison Janney. Líbil se mi panoramatický záběr tanečního klubu a jeho interiér. ()

Chrustyn

Umírněný Vlk z Wall Street z prostředí školy. Herecky výborné a samotný příběh je dostatečně nosný pro zábavný film. Bohužel se tvůrci nedokážou pořádně urvat a film jede po celou dobu v jednotném tempu a myslím, že to je docela škoda. ()

Arsenal83

V poriadku nosnú líniu chápem, že má byť dramatická. Len nerozumiem tomu, kde si film vyslúžil aj nálepku komédia. Úsmevné situácie tu spočítate na prstoch jednej ruky pirátskeho háku. Z môjho pohľadu nezaujímavé a nezábavné. ()

Necrotongue

Film o zvláštních finančních tocích v americkém školství mě až nečekaně bavil. Nebylo to sice nic strhujícího nebo úžasného, ale podle mě to nebylo vůbec špatné. Největším překvapením byl pro mě výkon Hugha Jackmana, který už mi několikrát předvedl poněkud prkenný výraz, tentokrát filmu zajistil čtvrtou hvězdičku. Ale aby příliš nezpychl, musím dodat, že mu v tom velice pomohla Allison Janney, ta mě ale baví pokaždé. ()

Morholt

Rozhodně to není nic, u čeho by si divák v jedné chvíli hryzal nehty a v té druhé se válel smíchy. Jak dramatická, tak komediální rovina by se daly označit jako velmi lehké. Ale na druhou stranu pokud by tvůrci v jednom nebo druhém šlápli na plyn, nebylo by to ono. Fakt, že je film natočený relativně normálně (nevím, jak to vyjádřit jinak), mu dodává na důvěryhodnosti. Tu mocně podporují i Jackman s Allison Janney a zapomínat by se nemělo ani na Geraldine Viswanathan, která mě tolik bavila v Miracle Workers. Spokojenost. 75% ()

Lacike

Tak dokumentárne chladne podaný film o jednom školskom okrese na ktorom jeho najvyšší predstavitelia kradli ako straky, lebo to bolo tak strašne jednoduché a absolútne nikoho to nezaujímalo. Najprv sledujeme jak interne odhalia, že kradne asistentka riaditeľa ktorej sa rýchle a rázne zbavia, vďaka naoko dokonalému riaditeľovi. Ale postupne sa ukazuje, že tá najväčšia zlodejská ryba je sám riaditeľ. Skvele ho zahral Hugh Jackman ako notorického podvodníka, ktorý v rámci pudu sebazáchovy vymýšľa jedno klamstvo za druhým, prípadne nátlakom sa tých slabších snaží zahnať do kúta. Hlavne vďaka Jackmanovmu výkonu sa to raz oplatí vidieť. Trochu ma mrzelo, že Allison Janney tam bola dosť upozadená. Možno by to vyznievalo aj celkom vtipne, keby to nebolo podľa skutočnosti a keby som si predtým nepustil film Dark Waters, v ktorom tiež kvôli chamtivosti zopár vyvolených netrpeli ostatní. Tentokrát síce na to nikto nedoplatil životom, ale momentálne nejak nemám chuť súcitiť s podvodníkmi alebo sa baviť nad ich umom vyjebávať s ostatnými. 6/10. ()

ScarPoul

Výborne spravený malý veľký film. Príbeh postupne narúša masku výborného učiteľa, mentora a zástupcu a robí to decentne a postupne. Necháva nás ( ak si o príbehu nezistíme nič skôr) neustále pochybovať nad možnými obvineniami. A potom to ide krásne do gradácie. Nie je to prehnané. Je to manipulatívne. A má to silný základ v charakteroch, ktoré veľmi trefne a účelovo dotvárajú vzťahy jednej komunity a zároveň klamstvá v pozadí. Funguje to na mnohých úrovniach a trio Jackman, Janney a Romano podávajú skvelé výkony. Až trochu zamrzí, že sa o tom filme až tak nevie. Film, ktorý je o postupnom odhaľovaní klamstva. Či už v tom skutočnom príbehu alebo voči divákovi. A funguje to. Určite treba vidieť. ()

vurhor

Na první pohled se může zdát, že Bad Education bude jen další z mnoha průměrných komedií, ale nakonec z toho vylezl poměrně zajímavý film o finančních podvodech a intrikách ze školního prostředí, který má slušné dialogy a herecké výkony. Obzvlášť zde zářil šedivějící Wolverine, který je patrně tím nejsympatičtějším podvodným říďou, co jsem kdy v nějakým filmu viděl. Je tu ale jeden problém... osobně mě ten děj příliš nechytnul. V první řadě za to možná může i fakt, že film je ze začátku poněkud zmatečný, přičemž divákovi může trvat celou jednu třetinu stopáže, během které bude krapet ztracený, než se konečně pořádně chytne. Ovšem i po řádném pochopení zápletky nemusí každému člověku sedět. I přestože mě bavil Jackmanův výkon, dialogy, plus i celkově onen styl, kterým byl film pojatý, přesto jsem se na jeho děj nedokázal pořádně chytnout. Je ale dost možné, že u jiných lidí (například ti, co působí ve školním prostředí, které zajímají finance, atd.) to bude rezonovat daleko lépe. Pro mě to tím pádem byl zkrátka jenom "Ok" film. Byť určitě nezpochybňuju jeho kvality, které jsem od komediálního dramatu takového ražení nečekal. Lepší 3* ()

NinonL

Není to vůbec špatný film, aby tady musel figurovat v modrých číslech. Je natočen podle skutečné události usvědčení největšího "školního" rozkrádání v historii USA. Ředitel a několik zaměstnanců školy se zkrátka mělo několik let lépe, než by si zasloužili. Hugh Jackman zahrál školního ředitele a homosexuála fantasticky. Líbila se mi i Allison Janney jako zástupkyně ředitele a druhá usvědčená. Film doporučuji hlavně lidem, kteří mají něco společného se školstvím, ale vlastně všem, koho baví filmy o tunelování rozpočtů. ()

petrsv

Nebylo to špatný, byly tam vtipné momenty, ale to z filmu nedělá komedii. Místama se to dost vleklo, zkrácení o 10 minut by filmu určitě prospělo. ()

IceQueen

Priemerne spracovaný priemerný príbeh o sprenevere, nevere a slepej dôvere. Hugh je presvedčívý slizoň, tam vidím jeho budúcnosť, keď mu telo definitívne vypudí aj zvyšok adamantia. ()

Ryan Gosling jako vlkodlak?

Ryan Gosling jako vlkodlak?

30.05.2020

Studio Universal pokračuje v oživování svých klasických monster, a další na řadě je podle všeho Vlkodlak. V nové verzi by si pak hlavní roli mohl zahrát Ryan Gosling (Drive, Blade Runner 2049).… (viac)