Evelyn

• Nemecko Evelyn (viac)

Tento film byl inspirován skutečně žijícím hrdinou Desmondem Doylem a jeho dětmi Evelyn, Mauricem a Dermotem. Příběh se odehrává v Irsku padesátých let, kdy osamocený otec vychovává své tři děti. Ve chvíli, kdy se zhorší jeho finanční situace, soud i církev rozhodnou o odebrání dětí a jejich umístění do sirotčince. Desmond se toto rozhodnutí snaží s pomocí svých přátel zvrátit u Nejvyššího soudu. Příběh se uchoval v paměti lidí jako důkaz o otcovské lásce a síle lidského ducha. (oficiálny text distribútora)

Aven

Příjemný dojemný film se solidně hrajícími herci (btw zanedbaný a ošuntělý Brosnan byl pro mě daleko příjemnější než jako Bond). Dalo by se mluvit o kýčovitém scénáři, předvídatelném konci a tak dál, ale na mě tenle film opravdu zapůsobil a vzhledem k tomu, že mám rád irskou náturu a hudbu tak nevidím důvod proč nedat 4 hvězdičky. ()

blackrain

Nedokážu pochopit, jak může matka opustit svoje vlastní děti. Doufám, že už nikdy Desmond nedopustil, aby se mu stalo něco podobného a že pak žil už jenom spokojeným životem se svými třemi dětmi a jinou ženou. Citlivě natočený film. Nikde se zbytečně netlačí na pilu a je to tak dobře. Pierci Brosnanovi by prospělo mnohem více takových rolí jako byla právě tato. ()

Fiftis

Film na základe pravdivých udalostí v Írsku v päťdesiatych rokoch. Veľmi subtílne a citlivo poňatý boj o otcovské práva zaujme hlavne rolou Piercea Brosnana, ktorý dostal priestor ukázať inú, než tvďácku rolu. Keby film občas príliš netlačil na city, mohlo byť oveľa lepšie. Takto to nezachránil ani Pierce Brosnan, navyše Sophie Vavasseur nemá herecký talent a dosť mi vadila. Neviem ako je to s ňou dnes, iné filmy som s ňou asi nevidel. ()

Jossie

Zajímavá bitva o vytvoření precedensu v irském soudnictví v letech, kdy nebylo možno dát vlastnímu otci dítě do péče jen proto, že byl nutný i souhlas matky a to i přesto, že opustila rodinu a zmizela beze stopy. Pierce Brosnan v roli otce, který udělá cokoliv, aby mu vrátili dcerku Evelyn a dva syny, podává slušný herecký výkon. ()

sepp

Dojemny film, ukazujici jako mnoho dalsich podobneho druhu donedavna velkou slabost irska - katolickou cirkev a jeji skoly, internaty apod. zarizeni a zaroven silu i slabiny ostrovniho pravniho systemu, tedy common law, precedentni pravo vytvarene soudci. Vira a cirkev k Irsku patri a nelze si jej bez ni predstavit, ale nejenom tento film ukazal, ze ne vzdy to byl svazek radostny. A i pres nemastny neslanny vykon P.Brosnana jde o kvalitni podivanou. 3,5* ()

• Pierce Brosnan, který hraje hlavního hrdinu Desmonda Doylea, byl také ve skutečnosti otec se 3 dětmi bez matky, poté co mu v roce 1991 zemřela manželka Cassandra Harris. (Zix.)