Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $50,023,780Tržby Celosvetovo $50,023,780▐ Adam Sandler sa po dlhej dobe prekonáva, takto tvrdo orať na chudákoch židoch, no teda, si riadne naložil, brutal zamotávačka v pôžičkách u jedného väčšieho žida než druhý. Film nepríjemný až opurentný na sledovanie, dosť sa to vryje pod kožu a moc na obľúbenosti židov to tiež nepridá. /65%/ ()

POMO

Našlapaný energeťák o honbě za prachama taky s cílem vyváznout ze špatné situace (zadlužení). Film je originální především elektronickým soundtrackem jakoby od Vangelise, na extázi se snažícího napodobit Atticuse Rosse. V delším úvodě, kde zní hudba stejně hlasitě jako dialogy, je doslova rušivá. Působí jako chybná zvuková stopa, až máte nutkání chytit ovladač a něco napravit. Neotřelý způsob, jak diváka razantně zaujmout a vtahnout. Následně, s citlivějším použitím, se ze soundtracku stane významný prvek osobitého filmového zážitku. A ten dělá taky prostředí a jeho postavy. Filmoví hrdinové režisérské dvojky nejsou žádní andílci, mají všechny charakterové zápory (podvádění manželky i obchodních partnerů, bezohledná chamtivost). Přesto tomu zdejšímu držíme palce, protože ve světě lichvy a veksláctví ve kterém funguje, by nemohl fungovat jinak. Bezservítkové zobrazení tohoto světa, navíc v židovské komunitě, dělá film unikátním a jeho tvůrce odvážnými. ()

Lima

Lahůdka pro fajnšmekry. Energií překypující, jak jízda na horské dráze, nesmírně vtahující, s hypnotickým soundtrackem. Drtivá většina dnešní mainstreamové kinematografie mě posledních pár let už nudí, protože je tak předvídatelná a ve svých postupech na jedno brdo, takže díky za každý film, který dokáže překvapit, jde si svou cestou, a přitom je tak jiný, je osobitý a je mu jedno, že ho ocení jenom úzký okruh diváků. Safdie bráškové, díky vám moc, myslel jsem, že se v dnešní záplavě marvelovského a komiksového hnoje už ničeho takového nedočkám. A Sandler, jak ho nemám rád, tady byl fantastický. ()

Tsunami_X

Film, po kterém jsem si koupil černý opál a bylo mi jedno, jestli si okolí myslí, že jsem se zbláznil. Také jsem ve spojení s ním musel zabrousit do Freuda, analyzovat své podvědomí a začal jsem alespoň na chvíli drobně sázet. Osobáček a naprostej skvost. Klaním se až k zemi. ()

Cervenak

Výborná variácia na tému "hlavný hrdina pod neustálym (a stupňujúcim sa) tlakom". Sú ľudia, ktorí to vypnú po 15 minútach, pretože ten tlak je vytváraný aj na diváka, najmä scénami, v ktorých naraz hovorí aj 7 postáv (dabing som nepočul, ale na výrobu to muselo byť totálne peklo). Takéto intenzívne "všetko je proti mne" asi nezažíval ani Fantozzi. :) Poslednú polhodinu som zadržiaval dych a tuho držal "hrdinovi" palce, aj keď si to vlastne nezaslúžil, pretože sa do sračiek dostal aj vlastnou zásluhou. Prvotriedna filmárčina. ()

Toren

7,5/10. Sandler je skvělej. A jsem rád, že to po delší době pochopí i druzí. Je fantastický, že se chopil postavy, které absolutně nefandíte, nerozumíte jeho činům a přejete mu všechny problémy, které se na něj postupně valí, ALE přesto nedokážete uhnout pohledem vedle a toužíte se dozvědět, jak to nakonec dopadne. Scénář je minimalistický, vedlejší postavy jakbysmet, ale formou si tvůrci pomohli do parádního počinu. Elektrické synťáky, artovější styl vyprávění, pomalejší až meditativní záběrování a v tom naprostý kontrast přeřvaných dialogů... dělá z téhle dramatické jednohubky skvělou trefu. Spokojenost. ()

Malarkey

Adam Sandler ve vážné roli? Sem s ním! Drahokam je další film z jeho Netflixovské série a poprvé s vážným tématem. Navíc ale hraje postavu, která je nepříjemná, hlučná a stejně tak je na tom i samotný film. Ten k tomu všemu obsahuje dost neobvyklý soundtrack, který Vám na příjemnosti nepřidá a naopak dodává absolutní depresi celému filmu. První hodinu jsem moc nevěděl, co si o tom myslet, ale napětí stoupalo do takových výšin, že jsem myslel, že vybouchnu jak papiňák. Ač se mi Sandlerova postava nelíbila, tak totální respekt. Tohle byl hereckej hukot a hudebně psychadelickej úlet. ()

Marigold

Dvě hodiny řvaní, do kterýho Lopatin nekontextuálně preluduje hovadiny. Mám alergii na celer a tyhle dva jantary. Je to oficiální. ()

DaViD´82

Neo-noirový Woody Allen na koksu se synťákovým podkresem. Uřvané, přepjaté, hypnotické, umumlané, odpudivé, upatlané, slizké a echt (ale jakože fakticky echt) intenzivní. Nelze to doporučit kdekomu. Dobrý časy byly proti Drahokamu přístupný divácký snímek. Safdiové tentokrát záměrně provokují. Buďto je budete z duše nenávidět či obdivovat, ale stěží si řeknete "hmm, solidní tuctovka, na kterou si zítra nevzpomenu". Vzpomenete. Je pouze otázka, zda si u té vzpomínky znechuceně odplivnete či uznale pokýváte hlavou. ()

Superpero

Skvěle dokázali vystihnout tlak na hlavního hrdinu. Sandler je tam pořád víc a víc v prdeli, furt na někoho řve, někam spěchá a všechno se mu kurví a vy to budete cítit s ním. Mě by trefil šlak, kdybych prožil jeden den života jeho postavy. ()

Fr

„TO, CO DRŽÍŠ, JE MILIÓNOVÝ OPÁL. PŘÍMO Z ETIOPSKÉHO ŽIDOVSKÉHO KMENE. TOHLE JE STARÁ ŠKOLA. ZE STŘEDOZEMĚ. JE V TOM ZASRANEJ DINOSAUŘÍ DRAHOKAM. DINOSAUŘI NA TU VĚC KURVA ZÍRALI. JE TO STARÝ NEJMÍŇ 110 MILIÓNŮ LET...“ /// Šílený tempo od samýho úvodu a Sandler hubu nezavře. Furt mele a mele a mele. Děj je zajímavej, i když je to drama o kreténovi, kterej je odsouzenej k zániku. Takže jde o postavu veskrze nesympatickou, ulhanou a ukecanou… stejně jako ti negři. A tak je to celej film. Lže Howard, lžou negři, všichni se sebou vyjebávaj, do toho vymahači dluhů a tak dokola. Věřte nevěřte, po hodině jsem ve stresu, jako by se to všechno týkalo mě! A z těch keců mě bolí hlava! Ale začíná to bejt dobrý drama! Ovšem to všechno dokola je sice emoční, ale nikomu tenhle stresující zážitek nedoporučuju! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem kurevsky ukecanej. 2.) Dlužím, kam se podívám. 3.) Thx za titule „samo133“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Nejlepší režisérský počin od bratrů Safdiových a nejlepší vážná role Adama Sandlera, který zde padl jako ušitý. Je to hodně uřvaný film, není zde žádná kladná postava, Sandler dlužil snad všude, kde se jen podíval a velmi mě bavil jeho bláznivý hazard. Skvěle se kouká i na Julii Fox, která je pro mne neznámou herečkou, ale při scéně v podvazkách jsem stíral sliny ze stolu. Finále je úderné a nečekané. Bavilo mě to. PS: pobavila scéna s Weekndem.8/10. ()

tron

Za obvyklých okolností takéto filmy neznášam. Každý ziape, prekrikuje sa aj päť postáv naraz, v každej ôsmej vete vulgárna nadávka a do toho plno hysterického správania, z ktorého by sa zatočila hlava aj nadopovanej šialenej fretke. Lenže toto nie sú obvyklé okolnosti. Toto je film neodolateľne kinetického Adama Sandlera. Akoby v ňom zužitkoval všetko, čo sa za desaťročia strávené vo filmoch naučil. Všimnite si to napríklad na úžasne rozmanitej interakcii medzi ním a ostatnými postavami, ktorých je fakt požehnane, ale každá má svoj zmysel a funkčný význam v deji. Adam sa správa inak k manželke, s ktorou má chladnejšie vzťahy, inak k milenke, inak k svojmu športovému idolu, inak k ľudom, ktorým dlží, inak k ľuďom, ktorí dlžia jemu (tých je pomenej), inak k svojmu dospievajúcemu synovi, inak k dcére atď. Vytvára to veľmi dynamické tempo, lebo sa to všetko neustále strieda a tak film utečie pomerne rýchlo napriek na prvý pohľad vražednej viac ako dvojhodinovej dĺžke. Vo finále to bol poriadny nervák a aj som z istých pohľadov istých postáv tušil, že sa to nakoniec skončí tak, ako sa to skončilo, hoci som si prial, aby sa to skončilo inak. Len neviem, ako sa potom dostali von, keď dvere boli pokiaľ viem stále pokazené. Šéf výroby: Martin Scorsese. ()

dO_od

// Málokdy je název filmu tak výstižný pro film samotný, jako v případě Uncut Gems. I tady se totiž někde uvnitř škaredého šutru skrývá luxusní podívaná, jenže otravně všudypřítomná a zbytečně hlasitá elektronická hudba a konstantně se přeřvávající postavy mi tak trošku bránily v tom, abych ji našel. Řemeslná stránka mě tentokrát fakt nenadchla, nicméně na 135minutový intenzivní film o neurotickém židovském klenotníkovi z Diamond District v New Yorku jsem tím prošel až překvapivě snadno a posledních dvacet minut bylo vyloženě parádních. Sandler mi sice neměl co dokazovat, kdyby si ale podobné role nastavil jako svůj standard, rozhodně bych se nezlobil. 7/10 ()

EdaS

Intenzivní, nervní, frustrující až odpuzující, ale zároveň až adrenalinový a ještě k tomu hodně uřvaný zážitek. S úchylným soudrackem. Mohlo to být kratší, ale jinak velká spokojenost. ()

xxmartinxx

Takový ten film na nedělní odpoledne, ke kterému si uděláte kakao a odpočinete si u něj. Tedy pokud jste si jindy na zklidnění zvyklí dávat adrenalinové injekce. Dobrý časy na mě tolik nefungovaly, ale jo, tohle byla velmi sugestivní a intenzivní jízda, která o ničem není, nicméně tep vám zrychlí na 220. ()

ditrue

| 75% | Zajímavé, jak dokážou bratři Safdieové vystavět scénu, kde se překřikuje hned několik postav najednou a stejně jsem si ten chaos užíval. Adam Sandler tady hraje nejvážnější a zároveň jednu z nejpovedenějších rolí, kterou jsem u něj viděl (bez mučení se přiznám, že jsem stále neviděl vychvalované Volání o pomoc). Moc se mi líbil s postupem času přibývající tlak na hlavní postavu a nekompromisní konec. I made a crazy risk, a gamble, and it’s about to pay off. ()

Sarkastic

Tak teď zpětně jsem rád, že mi bratři režiséři zkřížili cestu už předchozím snímkem Dobrý časy. Tušil jsem tedy, co můžu čekat, a z velké části to i dostal. Podobně jako v Dobrých časech tu nechybí solidní tempo (i navzdory úvodu s Etiopií, která vyvolala trochu obavy, ale ty brzy odezněly), napětí či adrenalin. Dokonce i ústřední představitelé mají společné to, že ať už tam Pattinsona či tady Sandlera vůbec nevyhledávám, oba mě nakonec mile překvapili. Zde je hlavní hrdina také pořád pod tlakem, ale za situaci si může z podstatně větší části sám. Rád se předvádí, příliš rozumu nepobral (za to naivity spoustu), a tak se pořád vrhá do dalších průserů. A tím, že někomu stále lže a něco slibuje, si komplikuje život ještě víc. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…Dále film klade důraz na nervózní postavy, vyhrocené dialogy a soundtrack, který velkou měrou dotváří atmosféru. Konec mě možná až tolik nepřekvapil, ale to mu neubírá na kvalitě. Od bratrského dua bych se na něco dalšího rád podíval i v budoucnu, Drahokam bude za slušné 4*. ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (viac)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (viac)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů