Pasažéři v zadních vozech plánují další vzpouru. Melanie, která má na starosti správu vláku, zlanaří vůdce zadáků Laytona, aby pomohl s vyšetřováním. (Netflix)

Maura

Obrovské sklamanie a nevyužitá príležitosť. Scenár prináša jedno klišé za druhým. Hlavný hrdina je vyslovene nesympatický a otravný, nehovoriac o jeho misii, ktorá je nezmyselná a nudná. Pôvodná myšlienka je pritom originálna ako máločo za poslednú dobu. Nevyužiť jej potenciál je trestuhodné, lebo presne takéto seriály žáner potrebuje. Aj v 2. dieli seriál pokračuje v neschopnosti priniesť aspoň pár zaujímavých momentov, preto sa s ním lúčim. ()

Bozvav

Už film mne příliš nezaujal, ale říkala jsem si, že v seriálu bude prostor více rozehrát psychologii jednotlivých postav, dobře pracovat s atmosférou atd. to se bohužel nestalo. V podstatě nuda, která ze mne nevydolovala špetku emocí. navíc prozrazení identiti hlavního strůjce hned v prvním díle, nebylo za mne zrovna nejmoudřejší. Dám tomu ještě šani, ale zatím nic moc. ()

Nach

Pěkné nakouknutí do světa Ledové archy, trochu jinak než v původním filmu. Kvalitou jsme ale zatím o třídu níže, bez akce, ale zato se zajímavou hutnou atmosférou. Hlavní hrdiny zatím znám jen krátce, takže se do nich nemohu vcítit, ale potenciál tam je. Uvidíme u dalších epizod. 60% ()

Martinius

slusny uvod mimoriadne zaujimaveho nametu, ktory sa pred nejakou dobou prejavil v (podla mna) vybornom filme. ano, namet je fantasticky, bizarny, absurdny, ale svojim sposobom nesmierne originalny a fascinujuci. z tohto dovodu picung podaktorych tu pritomnych mentalne vykastrovanych dusiciek nechapem (vlastne chapem, pretoze mentalne vykastrovane dusicky ine ako picovat nedokazu...). premisa vyzera slubne a poukazuje na komplexnu zapletku, ktora nas dokaze previest vsetkymi zakutiami snowpiercera. drzim tvorcom palce, aby nesklzli do klise a cierno-bieleho videnia vlastneho fantastickeho sveta. ()

Košoun

Filmu to nesahá ani po kotníky, v podstatě ve všech aspektech. Casting, kromě Jennifer, veskrze průměrný, vizuální kvalita jak z počítačové hry. Absolutně nezajímavý děj s rádoby šokujícím (a velmi předčasným) odhalením na konci, které mě definitivně přesvědčilo, že u prvního dílu končím. Radši si dejte (zde značně podhodnocený) film, než roztahanou seriálovou verzi s bůh ví kolik díly. ()

• U boxů s lidmi hraje „Je Fais Le Mort“ od Juniore. Na konci epizody hraje „Life's Railway To Heaven“ od Patsy Cline. (Duoscop)