Ledová archa - Série 3

(séria)

O půl roku později Layton pořád hledá na planetě místo, kde by se dalo žít. Rozzuřený Wilford se chce pomstít a pokračuje v pronásledování. (Netflix)

PaTeXx

Nejhorší série? Jednoznačně. Začátek byl slibný, ale to je v podstatě asi tak všechno. Tuna přebytečných dialogů, spousta "plot twistů" nemělo hlavu a patu, a počet postav, bez kterých bychom se obešli, se nesnižoval, právě naopak. Četl jsem, že čtvrtá série se už připravuje a já si jen říkám: "Proboha proč?" ()

Sharpooter

Kompletní třetí řada je zde a je to obrovské zklamání. Oproti druhé řadě je zde poznat solidní degradace, která začíná od samého začátku série. Příběh pro mě skončil třetím dílem, dál už to byla jen a pouze improvizace, která mě osobně absolutně nezajímala. Takové hlouposti co tvůrci vymýšleli, aby vytvořili deset dílů, se opravdu jen tak nevidí. Zkrátka a dobře když máte vytvořit příběh v cca tisíc vagónů dlouhém vlaku, jednoho dne narazíte na dno v tom smyslu, že už prostě nemáte co vymýšlet a přidáváte opravdu patlaniny. Musím ale uznat, že příběh nabíral na obrátkách v devátém díle, který hodnotím asi nejlépe z celé řady, každopádně ten příběh se rozjel, jen aby byl následně v poslední epizodě umlčen tím, že tvůrci prostě chtějí konec série. Tak prostě utnuli nejlepší část série. Chování postav je nelogické, nebo minimálně bezpáteřní a v celé sérii se názory některých z nich změnily tolikrát, že to stačilo, abych byl znechucen a absolutní zničení některých postav byla taky pěkná hloupost. Sérii určitě nijak nepomohlo udělat velký bum v osmé epizodě (kdo viděl chápe). Celkově jsem zklamaný, přeci jen druhá řada byla vcelku dobrá a Wilford je skvělý záporák, na kterého se měli, tedy alespoň dle mého zaměřit trochu více. 5/10 ()

warrenur

Touto seriou, ktorej posledne diely som dopozeral viac-menej len z "rychlika" ma prestavaju zaujimat osudy zucastnenych. Je to preto, lebo mnohe twisty a zmeny v spravani sa jednoducho nedaju prehliadat. Su nelogicke a repetetivnost bolo snad vidiet v takmer kazdej epizode. V poslednych dvoch epizodach sa konecne cosi udialo, ale myslim, ze cas sa da vyuzit i efektivnejsie. Slabota. ()

pekos

Tak, a už je koniec seriálu? Po 10. časti 3. série toto politické trápenie mohlo aj skončiť. Neskončilo, pretože tvorcovia si nechali otvorené zadné dvierka, a ak seriál "finančne" alebo divácky nesklame, dočkáme sa asi aj ďalšej série. Netflix ponúka množstvo vlastnej produkcie, najmä v žánri sci-fi, no nie každý seriál alebo film sa vydaria. Tento príbeh nekonečnej cesty vlaku posledných obyvateľov sveta mohol byť kratší, a najmä, bez toľkej politiky, ktorá je tu vnucovaná pomaly aj v intímnych chvíľach. Miestami zaujímavé časti sa striedali s prapodivne vedenými politickými kortešačkami, ktorým neporozumejú ani študenti politiky na univerzite. Snáď sa v 4. sérii všetko zlepší a scenáristi prídu s klasickým sci-fi seriálom. ()

M.i.k.e

pomalu ale jistě jde seriálový Snowpiercer do kytek. Třetí řada sice nabídne pár dobrých momentů a solidní závěr,který navnadí minimálně na start další řady, ale jinak je to bída, která se motá v kruhu víc než obě předchozí řady dohromady. Nepomůže tomu ani - menší spoiler - návrat jedné postavy...40% ()

• V kajutě hraje z rádia píseň „More Than This“ od Roxy Music. (Duoscop)
  • Na konci epizody hraje píseň „Last Mile Of The Way“ od Sister Rosetta Tharpe. (Duoscop)