Sonora

• angličtina The Devil's Highway (viac)

30. léta 20. století, různorodá skupina cestujících se musí vydat do Mexicali. Cestou se v poušti setkávají s rasismem a nepředvídatelnými hrozbami. (Netflix)

solisoli

Road movie na mexický spôsob. Dej, ktorý sa odohrával v roku 1931 v pohnutých časoch medzi USA a Mexicom, kde Mexičania vinia Čínskych obyvateľov Mexika, za príčinu narastajúcej chudoby. Dej, ktorý sa väčšinou odohrával v mexickej púšti, vôbec nepôsobil nudne. Dobré herecké výkony, slušná kamera v príbehu o snahe, ako vždy, dostať sa cez púšť za lepším životom v USA. Túto cestu cez nehostinnú púšť skomplikuje spleť udalostí, ktoré poznačí ľudská samoľúbosť, egoizmus, bezcitnosť, pri ktorých sa prejavuje snaha v boj prežiť, tak trochu v naivnej spleti situácií. ()

Marze

Je to portrét dřívějšího Mexika a také Mexika současného. Jsou zde skutečné postavy ze života, zejména ve svých nejubožejších chvílích. V této westernové náladě společně mají postavy tak hroznou chemii, že bych s nimi chtěl trávit čas. Scénář se snaží vytvořit emoce a napjaté očekávání. Film nás může něco naučit o naději, vykoupení a druhé šanci. ()

• Rovnako ako dej aj názov filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v mexickom štáte Sonora na severozápade krajiny. (MikaelSVK)