Černé pondělí

• USA Black Monday (viac)
USA, (2019–2021), 15 h 18 min (Minutáž: 28–35 min)

Hudba:

Kris Bowers

Don Cheadle, Andrew Rannells, Paul Scheer, Regina Hall, Eugene Cordero, Casey Wilson, Yassir Lester, Kadeem Hardison, Ken Marino, Julie Hagerty (viac)

Vydejte se zpět do 19. října roku 1987 – neboli Černého pondělí, nejhoršího akciového krachu v dějinách Wall Street. Celou dobu nikdo netušil, kdo ho způsobil… až dosud. Toto je příběh o tom, jak se skupina outsiderů utkala s klubem zasloužilých titánů z Wall Street a způsobila zhroucení největšího finančního systému na světě, skleněného stropu i havárii limuzíny Lamborghini. V hlavních rolích šokujícího komediálního seriálu hrají Don Cheadle, Andrew Rannells a Regina Hallová. (HBO Europe)

Real Tom Hardy

Extrémne štylizovaná jazda kokaínovými ulicami a high-rise kanceláriami newyorského epicentra chamtivosti pod súhrnným názvom jednej ulice – Wall Street – hneď už od úvodného loga SHOWTIME cez panoramatické zábery exteriérov, interiéry farebných osemdesiatok, platiace aj pre kostýmy & outfity až po majstrovsky selektovaný soundtrack ('New York Minute' Dona Henleyho <3) a absolútne magnetizujúcu hereckú exhibíciu famózneho Dona Cheadla. Seriózne a informatívne spracovanie finančného kolapsu menom Čierny pondelok sa nekoná, toto je satirická odysea (mix opusu Olivera Stonea z roku 1987 a Scorseseho neskoršieho portrétu skazenosti) s často až karikatúrnymi postavami (napovie ti už na začiatku vykopnutie mahagónových dverí bratov Lehmanových Kung-fu štýlom bielymi teniskami adidas Superstar počas toho, ako hrá skladba 'Hard Times' od ikonických Run–D.M.C., či prípadne úvodná sekvencia, kde sa červená Lamborghini Countach limuzína ženie prázdnymi ulicami južného Manhattanu a v pozadí vyhráva klasická 'The Message' od legendárnej formácie Grandmaster Flash & The Furious Five) a nekonečná zásoba popkultúrnych referencií na produkty doby, filmy a televíziu (cením odkaz na Robin, Sterna a jeho rádiovú šou). Výrazný problém seriálu vidím len v nedostatočnej dramatizácii, ktorá nestíha a vo vážnych situáciách zlyháva na plnej čiare. Druhá a tretia séria po všetkých ohľadoch a v zásade VŠETKO po pilotnej epizóde 365 režírovanej Sethom Rogenom išlo postupne o pár tried nižšie. A škoda tiež nedostupnosti (mimo sérií) skutočne zaujímavých synťákov Krisa Bowersa. Black Monday – veľké seriálové prekvapenie, ktoré pokojne mohlo skončiť prvou sériou... "Nigga, did you just say you Black Moses?" (x / x) (S1 2.4.2019-3.4.2019) (S1 27.1.2023-30.1.2023) (S2 30.1.2023-31.1.2023) (S3 31.1.2023-1.2.2023) ()

DwayneJohnson

Není to žádná hitovka, spíše hodně nenápadná, černá komedie o tom, co se možná stalo v říjnu 1987 na Wall Streetu a kdo mohl za velký, finanční kolaps, které se nazývá Černé pondělí. A já už mám jasno, kdo to byl!. Lidská hamižnost, dvě tuny koksu a pak akcie Georginy, ty stály za tím vším a Seth Rogen to spolu dalšími režiséry hodil do formátu 10x30 a opět dokázal, že jeho filmy, nebo seriály mě dokáží skoro vždycky oslovit. Svým humorem, neotřelým tématem a originálním zpracováním. A pro Dona prosím nějakou cenu za nejlepší, mužský, seriálový výkon. Děkuji předem. ()

M.i.k.e

Rok si si nevšiml že tvoje holka je hluchá!...Myslel sem že je Češka,mají stejný přízvuk...solidní retro mini série,která dokáže nabídnout fajn herce,dobré fóry a slušný příběh,stejně jako dokáže i na tak malé ploše občas ponudit.Je tu dost vidět inspirace Vlkem z Wall Street,který taky kombinoval černou komedii s dramatem,ale tady bohužel ta kombinace nefunguje až tak dobře.Není to nejlepší Showtimovka,ale jako jednohubka proč ne...70% ()

vyfuk

Black Monday disponuje humorem, který dokáže někdy upřímně rozesmát. Ve výsledku za tím stojí současní mistři komedie. Ale humor je dost ošemetná záležitost. Tady se to dost potvrzuje. Seriál se totiž pohybuje u mne docela v ne dost příjemném postavení a téma mně obíhá jako Babiš demokracii. To celé nám reflektuje skutečné události lehce s nadhledem a zároveň i reálně. Co na to říci? U mně v celku nezáživný kousek, který se brzy v mé hlavě stane minulostí. Ale pro mnoho lidí skvělá zábava na tento rok. ()

Gogo333

Trošku mi to přišlo jako retro House of Lies, ale zato asi může Cheadle. Samozřejmě jsem hned zavzpomínal na Vlka z Wall Street. Příjemně ujeté, dokáže pobavit i trochu napnout. 70% ()

Hanys_

Od prvního dílu jsem byl zaháčkovaný, zhruba v půlce se mi to ale zdálo pořád na jedno brdo. Hlavně humor už neměl ty grády, naštěstí z prefíkaného posledního dílu mám zase o něco lepší pocit. ()

zdenzo

Don Cheadle v zivotni roli. Prvni dil je jednim z nejlepsich pilotu serialu co jsem videl. Takovy 80kovy Vlk z WS, v jeste vic sviznejsim tempu (dano formatem 10x30). Akorat ten zaver, snad ho zachrani druha serie, kdyz uz agentky rychleho nakazeni vyrazily na stec :) Mo-bulicius! ()

zodiak217 odpad!

Tento seriál nemohlo myslieť vážne. Začal som to pozerať, lebo mám rád nové retro americké seriály v štýle I'm dying Up here, ktoré majú štýl, no tento seriál sklzol od humoru do ulisnej trápnosti, kde som sa v každej scéne prichytil pri myšlienke prečo to vlastne sledujem. Malo to sledovať udalosti Čierneho pondelku a pádu Wall Street a nie sialenosti uchylakov, ktorí sa hrajú na veľkých pánov. Jednoducho prvotriedna trápnosť s ktorou sa neoplatí strácať čas, lebo tento seriál vám nič do života nedá, ešte aj ako relax je to primitívna zábava a prízemný humor. To je tak, keď humor sklzne do trápnosti vznikne z toho niečo takéto. Zlatanina postáv a nesúrodych dialógov bez zaujímavej a pútavej dejovej linky. Tu nebola šanca ničoho sa chutiť, čo by človeka zaujalo. ()

kodwin

Hodně americké, hodně excitované a celkem vtipné. S burzou a černým pondělím to moc společného nemělo, ale to se dalo čekat. Závěr byl výborný. Co mě překvapilo, byl netradiční casting - v podstatě tam nebyl žádný hezký umělý člověk ... Celkově slušná zábava, ale top to nebylo. ()