Born Racer

• Nový Zéland Driver (pracovný názov)
Dokumentárny / Dráma / Športový
Nový Zéland, 2018, 88 min

Aljak

Dokument z prostredia motošportu vždy poteší, obzvlášť keď ide o Open Wheel Racing (teda formulové závodenie). Scott Dixon je už teraz legendou (a ešte ňou dlho bude) a veľmi populárny jazdec. Ja osobne som mu nikdy nefandil, keďže v tom nekonečnom súboji Ganassi vs. Penske patrila moja priazeň skôr zverencom Rogera Penskeho (hoci paradoxne s výnimkou jeho "esa" Hélia Castronevesa). Každopádne, bolo fajn nazrieť do zákulisia jedného z najúspešnejších jazdcov série IndyCar a vidieť aspoň kúsok toho všetkého, s čím sa jazdec musí vysporiadať. Tématicky sa mi dokument páčil, ale svojim dominantným zameraním na časový úsek od Indy500 po Sonomu (t.j. cca 5 mesiacov sezóny 2017) mi to prišlo dosť "minimalisticky" poňaté. Ten záber mohol byť veru omnoho širší (tých spomienok mohlo byť aj oveľa viac). Najemotívnejšia časť dokumentu bola samozrejme spomienka na nezabudnuteľného Dana Wheldona (z toho idú vždy zimomriavky). No mohli spomenúť aspoň v zopár desiatkach sekúnd aj ďalšiu veľkú tragédiu - a síce Justina Wilsona. P.S. Ak by Bryn Evans počal s vyhotovením dokumentu až na rok 2018, nemusel byť ten záver taký uľútostený. ()