Wayne Dobie je policejní fotograf, který zachránil život zločineckému bossovi Franko Milovi. Milo ale začne naléhat na Waynea, aby se stal jeho přítelem, za co mu nabízí společnost jeho zaměstnankyně Glorie. Tím se ale Wyane dostává do nezáviděníhodné situace - nemůže být viděn ve společnosti zločinců, avšak společnost Glorie je zase na druhou stranu velice lákavá... (oficiálny text distribútora)

kubilov

Produkce Martina Scorseseho, hlavní role Roberta De Nira, vedlejší role Umy Thurman a Billa Murrayho, mafiánsko-policajtský příběh... přesto s odřenými zády za pouhé 3*? Největší chyba je, jak už to tak bývá, v dost přihlouplém (místy až debilním) scénáři, který, i když se herci mohou přetrhnout, tak neobjasní snad vůbec nic. Je plný nelogičností, různých blbostí, zvláštních chování a spektakulárních rozhodnutí postav, zvláště pak motivace Murrayho postavy jsou maličko nepochopitelné. Dost zvláštní film, který z podprůměru vytahují pouze herci. ()

Zombo

Dobré, místy dokonce velmi dobré (bohužel i trochu utahané) drama. Určitě bych tomu nedal označení komedie jen kvůli lehké ironii a hrstce průměrnějších vtipů a hlášek. Příběh tomu také moc neodpovídá - osamělý a senzitivní/zbabělý policista se náhodně chytí do křížku s citově nevyrovnaným mafiánem - možná až na ten zmatený a poté terapeutem odlehčený konec, který spíš zklame. Jinak R. De Niro zahrál svůj slušný standard, D. Caruso mile překvapil, ale nejvíce na mě zapůsobil charismatický a vždy výborný B. Murray, zvlášť když jsem ho poprvé viděl v záporné roli. ()

Lacike

Taky nemastny neslany mix zanrov u ktoreho ani neviem, co vlastne malo byt tym hlavnym. Vtipne mi na tom okrem sceny, ked je De Niro cely happy z toho, ze si konecne zasukal, nepripada. Jedine, co akotak funguje, je romanticka linia medzi De Nirom a Umou Thurman. De Niro dokaze vyvolat sympatie aj v takejto nevyraznej ulohe obycajneho smoliara a Uma mi po dlhsom case pripomenula ako bola zamlada neskutocne sexy. Trocha nahoty zakazdym zvysi okrem ineho aj hodnotenie. Bohuzial cela ta linia s pseudodrsnym mafianom Murrayom je neskutocne trapna a cely cas cakate, kedy sa ukaze, ze je dobrak od kosti, co sa nakoniec na velke prekvapenie stane. Hm. Vysledkom je nudny zbytocny film, ktory nevyuzil zaujimavy napad a ani hviezdny herecky potencial. 4/10. ()

Vajonek

Poté, co jsem si přečetla nějaké komentáře a recenze, moc jsem od filmu nečekala. A nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Film bych jedním slovem označila jako příjemný. K tomu s velmi dobrými hereckými výkony. Robert De Niro a Bill Murray hrají role, které jim skvěle sednou, úplně nesouhlasím s tím, že by nutně musel první jmenovaný hrát tvrďáky a druhý ňoumy (navíc to tady zvlášť BM dost sekne a chvílemi z něj vysloveně mrazí - prostě takový ukázkový zlobivý hoch toužící ve skutečnosti jen po troše opravdového přátelství 😁). Potěšena jsem byla i výkony dalších - Umě Thurman věřím, že může být ženou, kvůli níž je muž ochoten udělat skoro vše, Davidu Carusovi zase jeho tvrdého policajta s dobrým srdcem nebo Mikeu Starrovi ochránce s kamennou tváří, co rád čte přiblblé časopisy, čímž vytáčí svého bosse. Snímek má podle mě ne blbý, vlastně docela originální příběh, který tak nějak mile líně plyne, dokáže ale postupně vygradovat a konec také není marný. Moc se mi líbila i hudba (čím dál víc si začínám všímat zajímavých věcí od Elmera Bernsteina). Moc nechápu, proč tady nemá film červené hodnocení. Za mě je to určitě minimálně mezi 80 a 85 %. ()

candy_daze

Docela zklamání. Na jednu stranu to nebylo tak špatné. Docela se mi líbil tak trochu bizarní charakter Billa Murrayho. A Robert De Niro, který je legendární z rolí mafiánů tentokráte v roli poseroutky, kterého mafián sužuje. Ale tohle byly jedny z minima kladů filmu. Mezi zápory patří to, že se to docela táhlo i přes to, že ten film měl jen hodinu a půl. Bylo mi úplně jedno jak to skončí a čekala jsem o dost víc, i vzhledem k tomu, kdo všechno tam hraje ()

• Kvůli přepracování závěrečné scény bylo uvedení filmu zpožděno o rok. (Terva)
  • Při jedné ze společných scén omylem zlomil Bill Murray nos Robertu De Nirovi. (korbitch22)
  • Natáčení probíhalo v Chicagu. (Terva)