Pilotní díl seriálu vypráví příběh filmového nadšence Pavla Kolouška, který se neúspěšně pokusil rozjet internetový obchod s plakáty, tričky, figurkami a jinými geekovinami z akčních filmů. Nicméně nepovedlo se a skončil po krk v dluzích. Aby je splatil, přijal ubíjející práci řadového zaměstnance ve velké pojišťovně, které tvrdě vládne ředitelský žralok pan Skála. Pojišťovna před časem uzavřela smlouvu s firmou Kaskadéři s.r.o. ,která se ukázala pro pojišťovnu krajně nevýhodná. Ředitel Skála to nemůže přenést přes srdce a když dostane tip, že kaskadéři možná porušují smluvní podmínky, neváhá ani vteřinu. Pod hrozbou vyhazovu přinutí nováčka Pavla Kolouška, aby se nechal u kaskadérů naoko najmout jako účetní a tajně Skálovi na kaskadéry donášel. Kolouškovi se to sice dvakrát nelíbí, ale nemá příliš na vybranou. (ČSFD.cz)

PanTumnus

Režijně je to all over the place. Humor je absurdní, akce je absurdní a v rukách zkušenějšího štábu by to asi bylo i boží. Přijde mi, že si zde tvůrci ukousli až moc velké sousto. Vedení herců je téměř neexistující, Junák jakoby si spletl plac s dabingovým studiem. Výborný Grundman ho neskutečně přehrává. Zoomovačky, zrychlovačky atd. nenahradí komediální timing a v akčních filmech byly in někdy v roce 2006. Takhle zkrácené (delší stopáž by prospěla, protože o postavách víme jen minimum) to působí jen jako špatně zrežírovaná předváděčka výbuchů, gore, slo-motion záběrů a španého cgi. Na studentský film super, na profi věc je to málo. ()

Grimaldi

Čekat špatnou akci od českých kaskadérů by byla velká chyba. Zde totiž předvádí své schopnosti naprosto parádně a hlavně zábavně. Co už zábavné není je neakční pasáž s parodií na mafiánského bosse. Mohl to být zajímavý projekt a je upřímná škoda, že nedostal možnost pokračovat. ()

Tosim

První část je dostatečně zajímavá a vtipná, aby nás navnadila na další díly, tak snad uvidíme dál. Technicky v pohodě, Junák hraje svou klasickou hřmotnou figuru, Grundman je zase správně uťáplý. Jediné, co se mi líbilo méně, byla zbytečně dlouhá akční scéna ve skladu. 70%. ()

• Pro pilotní díl se natáčela nebezpečná kaskadérská scéna, kdy kaskadéra Jiřího Kosorinského odhodí silná exploze a on letí zavěšený na lanech přes celou místnost, přičemž je celé jeho tělo v plamenech a dokonce jej ve vzduchu museli další kaskadéři i hasit. (Zdroj: Lonely Production)
  • Na pilotním díle se podílela téměř veškerá brněnská filmová komunita. (Zdroj: Lonely Production)