Oddball a tučňáci

• Česko Chlupáč Oddy a tučňáci (viac)

Australské komediální drama založené na skutečných událostech. Když nezbedný ovčácký pes Oddball způsobí obyvatelům městečka na jihu Austrálie škody, musí na jejich popud zůstat zavřený na kuřecí farmě svého majitele Swampyho. Díky přetrvávajícím útokům lišek hrozí, že bude uzavřena místní hlavní turistická atrakce - ostrůvek, jenž je domovem pro tisíce tučňáků. To dělá vrásky nejen zdejšímu obyvatelstvu, ale i Swampyho dceři Emily, ochránkyni volně žijících živočichů. Když se ukáže, že má Oddball mimořádně vyvinutý ochranitelský a pečovatelský pud vůči tučňákům, Swampy a jeho vnučka se domnívají, že by mohl být řešením problému s liškami. Musí ho jen vytrénovat a dostat na ostrov bez povšimnutí místních. Oddball i jejich plány ovšem narážejí na spoustu dalších nebezpečí - Emilyin přítel Bradley chce ostrůvek proměnit v pozorovatelnu velryb a odchytávač psů má na otravného Oddballa zálusk. (HBO Europe)

Beastmaster4

Mile zvládnutý rodinný film, který potěší nejen děti, milovníky pejsků a tučňáků :-) Není to film, který by mě vyloženě chytil za srdce, jako jiné, kde je hlavním hrdinou pes, ale určitě mě ani nijak neurazil. Nádherné záběry přírody, ostrova ve světle zapadajícího slunce, krása. Dějově taková klasické drama/komedie :-D Ale je to koukatelné a jednoduše krásné, navíc založené na skutečných událostech. Být to více emotivní, dal bych 4, takhle slušné 3 hvězdy, i když bych dal 3+, kdyby to šlo :-) ()

juta

Psík se že začátku k ničemu moc neměl, spíš dělal bordel, ale když už šlo do tuhého tak se vzchopil a udělal něco, co by od něj už nikdo nečekal. Průměrný rodinný film. ()

silentname

Nie je to tak dávno, čo som konečne chválil rodinný film Once I Was A Beehive a trošku som začal veriť, že sa ich kvalita môže zdvihnúť a môžu priniesť niečo lepšie. No po dosledovaní filmu "Oddball" môžem povedať iba fakt, že nie. Stále žijeme v dobe, kde rodinné filmy môžu byť akokoľvek blbé a nebudú sa ľudia sťažovať, lebo je to pre deti. Ale úprimne, zaslúžia si lepšie. Niečo ako bol napríklad film spomenutý vyššie v tomto hodnotení. Tu nefunguje takmer nič. Postavy sú otravné alebo hlúpe, nápad filmu nie je veľmi zaujímavý, hudba je mizerná a záverečné rozuzlenie nedáva žiadny zmysel a je tam maximálne nasilu, len aby nastal moment prekvapenia. Ak ste fanúšikom psov, možno to dokáže zdvihnúť nejaké body vo vašich očiach, a musím povedať, že na Oddballa sa pozerá asi najlepšie. A myslím si, že len preto nebudem tento film haniť ešte viac. Každopádne stojím za tým, že deti si zaslúžia vidieť lepšie filmy. Pokojne toto môžete odignorovať. Hodnotenie: D- ()

kaylin

Ale co, děti by tenhle film mohl i docela potěšit, už jen proto, že se v něm celkem úspěšně pracuje se zvířaty, i když je pořádně vidět, že v některé scéně raději nastoupily triky. Bohužel příběhově se od toho nedá moc čekat, a je to celkově líbivé až vlezlé, což je u podobných filmů smutný standard. Ale tučňáci jsou prostě fajn. ()

Malarkey

Chytnout tento rodinný film v sobotu dopoledne je skoro jako balzám na duši, protože pamatuju dobu, kdy v tento čas na České televizi běžel jeden rodinný kousek za druhým a já díky tomu sem tam narazil i na hodně dobré dobrodružné příběhy. No a musím se přiznat, že Oddball a tučňáci mě vůbec nezklamal. Tenhle film má totiž skvělej námět a záběry na absolutně úžasnou přírodu Austrálie, která je za každým rohem úplně jiná a neuvěřitelně členitá. Škoda ale, že se to prostředí tvářilo až tak hezky, protože chvílemi jsem měl spíš pocit, jak kdyby herci venkovní scény hráli spíš ve studiu, než někde v nějaké stepi. Jinak ale moc příjemný rodinný film. Domov tučňáků mi připomínal Skandinávii. Ani nevím proč. Možná i to ve mně utvrdilo, že Austrálie umí být tak moc členitá... ()

• Pes Oddball, který byl inspirací k natočení filmu, byla ve skutečnosti fena. Zemřela v roce 2017 ve věku 15 let. (greeneye)
  • Představitel Oddballa, pes Kai, byl nalezen v útulku. (greeneye)
  • Oddball je maremmansko-abruzzský pastevecký pes, jako ostatní pastevečtí psi se silným hlídacím a ochranářským instiktem. (greeneye)