Po viac než dvadsiatich rokoch sa niekdajšia futbalová hviezda Carson Phillips (John Travolta) vracia z Los Angeles do svojho rodného mesta v Texase. V súčasnosti pracuje ako súkromný detektív a vyšetruje rutinný prípad nezvestnej bohatej ženy, ktorá sa stratila z ústavu pre duševne chorých. Stretáva sa so starými priateľmi, ale tí sa už poriadne zmenili a každý z nich ukrýva nejaké  tajomstvo z minulosti. Prípad sa ale veľmi rýchlo skomplikuje, keď detektív narazí na prepletenú sieť zločinov, sériových vrážd a má široký okruh  podozrivých. V mestečku dôjde k ďalšiemu zločinu a počas zápasu zomiera miestna športová celebrita, nadhadzovač Happy Chandler (Devin Ellery). Bol to však manžel Carsonovej dcéry Becky (Ella Bleu Travoltová), ktorú v meste sama vychováva jeho dávna láska z mladosti, Jayne Huntová (Famke Janssenová). Polícia však považuje Becky za hlavnú podozrivú z vraždy svojho manžela a pre Carsona Phillipsa sa jej prípad stane osobným. Detektív začína bojovať s časom o záchranu svojej dcéry a odkrýva ďalšie temné tajomstvá.  A nebude sa mu páčiť, čo všetko odhalí – nielen v meste, ale aj v svojej odcudzenej rodine, ktorú kedysi opustil. (TV JOJ)

angel74

Kladu si otázku, proč jen ten film je tak nezajímavě a nudně natočený. Vždyť příběh není úplně k zahození. Velká škoda promrhaného potenciálu. Hlavně tedy proto, že se to tady hemží takovými hereckými esy, jakými jsou John Travolta, Morgan Freeman nebo dnes už i Brendan Fracer. Posledně jmenovaného týpka mám mimochodem mnohem raději s těmi nabranými kily než jako švarného probouzeče mumií. (50%) ()

Eliott

Nebylo to úplně zlé, ale žádná paráda se zde také nekonala. Celý film je opravdu velice nudný a případ který řeší není nijak zajímavý a teď po pár dnech už ani pořádně nevím o co tam vlastně šlo. Každopádně film byl výborně obsazený a myslím, že všichni byli naprosto skvělí. Jen škoda že si zahráli zrovna v takovém filmu. PS: bylo mi skoro až líto vidět toho sympatického lovce mumií v takovém stavu. ()

Marze

Nic zde v tomto neonoir kousku nedává smysl včetně názvu což je smutné. Přes solidní hereckou podporu od Morgan Freemana, Roberta Patricka a Petera Stormareho. Přestože tato záhada vraždy rozdmýchává nějakou atmosféru, nevytváří dostatek podezření aby mě to ve výsledku vtáhlo emočně. Travolta se chlubí, že má celý život šťastnou ruku na točení filmů, které nezapadnou, nebo se stanou kultovní (Pomáda, Matrix apod.), ale zde mu jela ruka či spíše mozek. ()

Bobik9

Celý film jsem si říkal, proč to má tak nízké hodnocení? 49%? Vždyť je to docela zábavé krimi s parádním obsazením. Potom ovšem přišlo celé rozuzlení a vy zjistíte, že je to orpavdu kravina se spoustou děr. Nicmén ěobsazení bylo opravdu skvělé. John Travolta a Morgan Freeman byli tradičně suproví. Femke Janssen, Peter Stormare a Robert Patrick velmi potěšili. Brendan Fraser je teda strašný. Nechápu, co se s tím chlapem stalo. Škoda ho. Trochu mě mrzí, že jsem nikde nepostřehl Cladiu Gerini, ale nevadí. Herecky to bylo skvělé, scénář a režie byly slabé. ()

DEXTER099

Příjemná kriminálka v hlavní roli s Johnem Travoltou,který si roli užívá a film na vás dýchne atmosférou filmu z devadesátek,ale příběj není zrovna dvakrát zajimavý a celkově jsou v žánru daleko lepší kusy, na druhou stranu jak John tak i Morgan Freeman zde působili dobře a určitě ne znuděně.Takový oddechový film s hezkou nostalgickou strunou.Takže hlavně za tu nostalgii dávám celkově 65% a tři hvězdy. ()

• Film se natáčel v Savannah a Richmond Hill v Georgii a v San Antoniu v Texasu. Točilo se také v Římě v Itálii. (rafix)