Klub škaredých detí

(festivalový názov)
  • Česko Klub ošklivců (festivalový názov) (viac)

Keď sa prezident republiky rozhodne očistiť školy od „škaredých detí“, Paul sa dá na útek, počas ktorého začne spolu s kamarátmi tajnú revolúciu, zmení názory dospelých a prispeje k zosadeniu prezidenta. Heslo nového prezidenta republiky „Spolu za čistotu!“ znie vo všetkých uliciach mesta a týka sa aj vzhľadu ľudí.  Jedno z detí, ktoré do pojmu „pekného vzhľadu“ nezapadá, je chlapec Paul, pretože má veľmi veľké uši. Keď Paula a niekoľko ďalších „škaredých detí“ vezmú na druhý deň na výlet, deti veľmi rýchlo pochopia, že ich prezident chce v rámci svojej takzvanej očisty odstrániť. Paul utečie a spolu so Sárou, jednou z „pekných detí“,  založia tajný klub a začnú proti prezidentovi bojovať. Klub detí sa čoskoro rozrastie a vznikne veľká revolúcia namierená proti prezidentovi. Deti ukážu celému svetu, že aj ony môžu povstať a protestovať a tiež, že aby sa človek stal hrdinom, nemusí byť „pekný“. (CinEdu)

hygienik

Najviac mi to pripomínalo Divergenciu. Myslím, že výprava mohla byť lepšia. Ale na druhej strane vrámci holandskej kinematografie a subžánru "akčných rodinných filmov" ide o to lepšie, čo možno vidieť. ()